Mano Gargždai„Dainų dainelėje“ pasirodęs Gargždų kolektyvas sulaukė gausių komplimentų

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
„Bangelės“ kolektyvas. R. Linkienės nuotr. „Bangelės“ kolektyvas. R. Linkienės nuotr.

Praėjusį savaitgalį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Vilniuje scenoje nuskambėjo finalinis „Dainų dainelės“ koncertas. Scenoje su kitais profesionalios vertinimo komisijos atrinktais solistais, duetais, grupėmis ir ansambliais pasirodė ir Gargždų kolektyvas – vokalinis ansamblis „Bangelės“.

 

Sužavėjo ir dainos autorę

Jaunosios gargždiškės su daina „Balta katė Zizu“ pasirodyti finalinio koncerto scenoje galėjo žiūrovų dėka – net 35 tūkst. balsų surinkęs kolektyvas tapo vienu laureatų.

„Bangelių“ vadovė Rasa Linkienė džiaugėsi gausiu palaikymu – sulaukta puikių atsiliepimų, žinučių ir skambučių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienyje gyvenančių tautiečių, stebėjusių „Dainų dainelę“ internetu.

„Sulaukėme komplimentų iš komisijos narių, kitų konkurse dalyvavusių kolektyvų vaikų, tai ypač pradžiugino pačias mergaites. Labai malonu, kad ir dainos autorė Inga Šeduikienė liko sužavėta mūsų interpretacija. Jautiesi įvertintas ir einantis teisingu keliu“, – džiaugėsi kolektyvo vadovė.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytoja-ekspertė Rasa Linkienė savo kolektyvo pasirodymą vertina labai gerai: „Mergaitės stengėsi atiduoti visas jėgas ne tik suskambėdamos, bet ir išpildydamos dainai pačių susikurtus choreografinius elementus.“

Vadovė dėkojo ir prie sėkmingo kolektyvo pasirodymo skoningo įvaizdžio sukūrimu prisidėjusioms Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje besimokančių mokinių mamoms – Dovilei Daugintei ir Nijolei Kairienei.

 

Kolektyvas su vadove. R. Linkienės nuotr.

 

Repeticijų laiko neskaičiavo

Pašnekovė pasakojo, kad dalyvaudamos projekte mergaitės ne tik patobulino vokalinius gebėjimus, įgijo sceninės patirties, bet pirmiausia augino pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą, tapo empatiškesnės: „Dainorėlės drąsiai priėmė iššūkius, puikiai susitvarkė su scenos jauduliu. Esu išmokiusi jas keletą kvėpavimo triukų, kurie „nuima“ įtampą. Visada kartoju, kad į sceną einate skleisti meilę muzikai, kurią išreiškiate daina, taip pasikeisdamos gera energija su klausytoju. Joms patinka girdėti, kad prisideda prie Gargždų miesto garsinimo Lietuvoje.“

Kolektyvo vadovė teigė, kad repeticijos, ruošiantis „Dainų dainelei“ užtruko – projektas, startavęs žiemą, dėl COVID-19 pandemijos ir šalyje paskelbto karantino, užsitęsė iki rudens.

Repetuodamos „Bangelės“ kartu su mokytoja praleido ne vieną savaitgalį – vis tobulino dainos skambesį.

„Vokalistas, kaip ir sportininkas, turi nuolatos treniruotis. Rinkomės vasarą mano kieme, o prasidėjus mokslo metams repeticijos persikėlė į mokyklą“, – prisiminė mokytoja, pridūrusi, kad nei ji, nei mergaitės savo laiko neskaičiavo, visų tikslas buvo kuo geriau pasiruošti.

 

R. Linkienės nuotr.

 

Šią savaitę – naujas projektas

Rasa Linkienė, paklausta apie ateities planus, užsiminė, kad kolektyvas ilsėtis nežada – jau šią savaitę pradės dalyvauti naujame muzikinės draugystės projekte „Nei toli, nei arti“.

„Projektu siekiama parodyti, kad Lietuvos ir pasaulio lietuvių vaikų vokaliniai kolektyvai gali bendrauti ir internetu. Jei virusas nesukliudys, tai projektą vainikuos gyvas visų dalyvių susitikimas-koncertas. Nieko nėra smagiau, nei dainuoti pačių pasirinktas dainas ir pasidalinti savo sugalvota interpretacija aranžuojant balsus, instrumentus, pritaikant judesius, vaizdines projekcijas ir tuo dalintis su kitais“, – naują projektą pristatė pokalbininkė.

Anot „Bangelių“ vadovės, dalyvavimas projekte bus įdomi patirtis: „Projekto koordinatorė Indra Mažuikaitė – ypatingai kūrybinga, įdomi asmenybė, gebanti aplink save burti bendraminčių ratą.“

Dainos studiją „Bangelės“ lanko 28 mokiniai. Pasak mokytojos, vieni vaikai ateina, nes jiems patinka laisvalaikį leisti su daina, o kiti siekia nuosekliai mokytis dainavimo subtilybių.

„Manau, labiausiai juos motyvuoja noras gyventi su daina, žaismingas mokymasis, mokytojos gebėjimas rasti kontaktą su kiekvienu vaiku“, – komentavo pašnekovė.

 

Rasos Linkienės nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 371 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,