Mano GargždaiKvietinių bendruomenės centro svetainė – ryšys su visuomene

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Kvietinių bendruomenės centro svetainės viešinimas. S. Girgždienės nuotr. Kvietinių bendruomenės centro svetainės viešinimas. S. Girgždienės nuotr.

Kvietinių bendruomenė labai vertina tarpusavio bendradarbiavimą ir jau kurį laiką svarstė apie galimybę perkelti dalį savo veiklų ir informacijos į internetinę erdvę. Dalyvaudama projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklose ši asociacija gali drąsiai teigti, kad su bendruomenės nariais įveikė sunkumus ir pristato organizacijos internetinį tinklapį.

 

Asociacija „Kvietinių bendruomenės centras“ – 2007 metais įkurta organizacija, kuri atstovauja Kvietinių gyventojų interesams. Kvietinių bendruomenė yra stipri ir veikli – savo ir rėmėjų lėšomis kasmet organizuoja įvairias šventes, renginius bei puoselėja kaimo aplinką. Jie sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją – sukūrė internetinę svetainę. Laimėjimas konkurse suteikė bendruomenei galimybę dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę.

Kvietinių bendruomenės centras internetinės svetainės neturėjo, tačiau poreikis buvo jaučiamas jau seniai. Dalyvavimas projekte padėjo įvykdyti internetinės svetainės idėją ir tikslą – efektyviau pristatyti savo veiklą, perkeliant ją ir į elektroninę erdvę. Taip yra stiprinamas kvietiniškių aktyvumas ir bendruomeniškumas, sudarant geresnes bei patogesnes sąlygas informacijai sklisti. Visa projekto eiga ir įgyvendinimu rūpinosi bendruomenės skaitmeninė lyderė I. Rudgalvienė.

Naujoji svetainė kvietiniubendruomene.lt yra puikus įrankis dalintis gerąja patirtimi su kitoms Lietuvos bendruomenėms, užmegzti partnerystę. Tokiu būdu Kvietinių bendruomenės centro veikla tapo naujoviškesne – dabar daug patogiau pristatyti organizacijos veiklą, renginius ir kitą svarbią informaciją ne tik kvietiniškiams, bet ir platesnei auditorijai. Taip bendruomenės narių gretos gausėja, į veiklą įsitraukia įvairaus amžiaus nariai ir kaimo gyventojai, ryšys su visuomene tapo glaudesnis. Skelbiant informaciją internetinėje svetainėje patogiau bendruomenės narius kviesti į skaitmeninius kompiuterinio raštingumo mokymus Klaipėdos rajono viešojoje bibliotekoje.

Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas Gediminas Girgždis dalinasi įspūdžiais apie dalyvavimą projekte: „Svarbiausia šiuolaikinės visuomenės informavimo, skaidrumo ir sklaidos sistema – elektroninė erdvė. Kvietinių bendruomenės centras neturėjo galimybės kaupti ir dalintis asociacijos veikla, analize ir rezultatais viešoje erdvėje. Įvykdžiusi šį projektą organizacija turi visas galimybes viešinti informaciją, tai paskatina ne tik esamų bendruomenės narių domėjimąsi veikla, bet ir naujų narių pritraukimą. Dalyvavimas projekte suteikė galimybę skaitmenizuoti bendruomenės veiklą, žinomumą ir pasiekiamumą viešoje erdvėje.“

„Akivaizdu, kad šiuo metu pasaulyje siaučianti COVID-19 pandemija dar labiau paskatino bendravimą elektroninėje erdvėje“, – komentuoja Gediminas Girgždis, tačiau tuo pačiu džiaugiasi, kad būtent šiuo metu turėjo galimybę perkelti organizacijos veiklą ir į internetinį tinklapį.

Bendruomenės nariai, anot Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininko, internetinę svetainę vertina teigiamai, nes mato akivaizdžias jos naudas: aktualios informacijos radimą vienoje vietoje, patogiai išdėstytus asociacijos įstatus ir kitus svarbius dokumentus.

„Internetinė svetainė – tai didelis žingsnis bendruomenės veiklos skaitmenizavime“, – apibendrina Gediminas Girgždis.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje.

Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 509 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,