Mano GargždaiMoksleiviai domėjosi, kas slypi vaistažolių kraitelėje

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Mokyklos nuotr. Mokyklos nuotr.

Kretingalės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mokytojos aktyviai vykdė etnokultūros projekto „Kas slypi vaistažolių kraitelėje?“ veiklas.

 

Apsilankę Klaipėdos universiteto Botanikos sode pradinukai susipažino su ten augančiais prieskoniniais ir kvepiančiais augalais, mokėsi juos derinti, komponuoti, aptarė jų rinkimo laiką, rinkimo ir džiovinimo ypatybes, vėliau degustavo skanių arbatų bei pasigamino kvepiančių maišelių.

Gintauto Grigaičio bityne mokiniai susipažino su senoviniu bitininkystės inventoriumi, žiūrėjo filmą, kuris atskleidė daug bičių gyvenimo ypatybių. Praktinėje dalyje pradinukai patys pasigamino vaškinę žvakę, labai džiaugėsi galimybe pasimatuoti bitininko kostiumą ir iš labai arti pamatyti tikrąjį bičių gyvenimą. Vėliau su dideliu pasimėgavimu gardžiavosi šviežiai išsuktu medumi.

Projekto kulminacija tapo gražus renginys mokykloje „Rudenėlio pokštai“. Visą savaitę pradinių klasių mokiniai rinko informaciją apie medžius ir išradingai pristatė stendus; domėjosi vaistiniais augalais ir jų savybėmis bei savo kūrybiniais rudens gėrybių darbeliais puošė mokyklos koridorių.

Renginiui įsibėgėjus mokinių kiekvienoje stotelėje laukė įvairios užduotys: bulvių ridenimo varžybos, kankorėžių taiklumo rungtis, kaštonų dėlionė, medžių lapų atpažinimas. Po atliktų užduočių mokiniai skubėjo prie vaistažolių arbatų stalelių. Visus viliojo kvapai, spalva ir skirtingi arbatų skoniai.

Mokinukai degustavo čiobrelių, medetkų, ramunėlių, pelyno, liepžiedžių, islandinės kerpenos, pipirmėčių ir kt. vaistažolių arbatų.

Džiaugiamės, kad galime vaikus nuo mažens pratinti prie gamtos ir ugdyti suvokimą, koks svarbus yra gamtos gėrybių vaidmuo žmogaus pasaulyje.

Visų veiklų įgyvendinimui buvo panaudotos etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros Klaipėdos rajone projektų finansavimo ir dalinio finansavimo iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Mokyklos nuotraukos:

                      

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 652 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,