Mano GargždaiMindaugas Šunokas: lėtesnis gyvenimo tempas – dėl visų saugumo

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Mindaugas Šunokas: „Operatyviai dirba ir Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija, ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, kasdien sprendžiami įvairūs klausimai – tam, kad rajono gyventojai greitai ir laiku gautų reikalingą pagalbą ir informaciją.“ Mindaugas Šunokas: „Operatyviai dirba ir Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija, ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, kasdien sprendžiami įvairūs klausimai – tam, kad rajono gyventojai greitai ir laiku gautų reikalingą pagalbą ir informaciją.“

Vėl gyvename kitaip nei esame įpratę. Vyriausybei šalyje paskelbus karantiną, daugelis įstaigų apribojo arba sustabdė veiklą. Viskas tam, kad bendromis jėgomis įveiktume įsismarkavusį koronaviruso plitimą ir galėtume grįžti į įprastą kasdienybę.

 

Akivaizdu, kad mes nesame išskirtiniai. Visoje Europoje, pasaulyje stengiamasi suvaldyti koronaviruso plitimą skelbiant karantiną, nes tai kol kas vienintelė efektyvi priemonė, leidžianti suvaldyti ligą. Epidemiologai jau vasarą kalbėjo, kad šaltasis sezonas bus tikras iššūkis, kad atvejų tik daugės, ir jie buvo teisūs. Tad kol sulauksime vakcinos nuo koronaviruso, turime bendrauti, dirbti ir leisti laisvalaikį kitaip nei buvome įpratę.

Priimti ribojimai, tokie kaip susibūrimų vengimas, renginių atšaukimas ar nuotolinis mokymasis bei darbas įvesti siekiant apsaugoti vieni kitus. Ir tie nepatogumai, turbūt, žymiai geriau nei liga, kasdien nusinešanti vis daugiau gyvybių. Kasdien Lietuvoje fiksuojami nauji koronaviruso antirekordai, ne išimtis ir Klaipėdos rajonas, sergamumas šia liga čia auga kartais.

Tad kaip gyvensime artimiausiu metu? Pagal Vyriausybės nutarimą atvirose erdvėse leidžiamos aukšto meistriškumo, taip pat neformaliojo švietimo pratybos. Be abejonės, būtina užtikrinti saugaus atstumo laikymąsi, higieną, srautų valdymą. Negalimas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ar fizinis lankytojų aptarnavimas. Tačiau išimtys taikomos aukšto meistriškumo sporto pratyboms, individualiems fizinio aktyvumo užsiėmimams.

Gargždų sporto centre vaikų užsiėmimai yra organizuojami, tačiau vaikų skaičius apribotas – jų vienu metu gali būti ne daugiau nei 5. Žinoma, privaloma laikytis atstumo, kitų rekomendacijų. Be to, dalis užsiėmimų vyksta ir nuotoliniu būdu. Užsiėmimus lauke mažomis grupėmis vaikams vykdo ir „Gargždų futbolas“, tačiau tėvai turi užpildyti nustatytos formos sutikimą. Tas pats ir su sveikatinimo užsiėmimais, jie gali vykti tiek individualiai, juos su išankstine registracija ir ne ilgiau nei 20‒30 minučių, organizuoja Sporto centras, tiek ir nuotoliniu būdu.

Knygų mylėtojai, nors ir su tam tikromis išimtimis, taip pat gali naudotis mūsų rajono bibliotekomis. Nors skaitykloje lankytojai neaptarnaujami ir į knygų fondą neįleidžiami, knygas iš anksto galima užsisakyti internetu, elektroniniu paštu bei telefonu.

Žinoma, įstaigoje taip pat griežtai laikomasi saugumo reikalavimų. Pavyzdžiui, knygų išdavime vienu metu gali būti ne daugiau nei 2 lankytojai ir ne ilgiau nei 10 minučių. O knygos ir žurnalai grąžinami specialioje dėžėje.

 

Nuo trečiadienio Gargžduose jau veikia mobilus koronaviruso patikros punktas. Gyventojai registruotis tyrimui gali telefonu 1808 per bendrą sistemą arba užpildžius specialią registracijos anketą, pateikiamą interneto tinklalapyje 1808.lt.

 

Kitaip vyksta ir ugdymo procesas. Kaip bus ugdomi 5‒12 klasių mokiniai, leista apsispręsti pačioms savivaldybėms arba mokykloms. Klaipėdos rajono mokyklų vadovų sprendimu, beveik visose ugdymo įstaigose vyresnių klasių moksleiviai yra ugdomi nuotoliniu būdu. Tik mažieji – pirmokai, ketvirtokai eina į mokyklas. Įprastai dirba ir darželiai.

Sudėtinga situacija dėl viruso – iššūkis ir ugdymo įstaigoms. Rajono mokyklose fiksuotas ne vienas ligos atvejis. Tačiau situacija suvaldyta. Užsikrėtę ir su jais kontaktą turėję darbuotojai ar mokiniai izoliavosi ir protrūkių išvengėme. Džiugu, kad įstaigų vadovai į tai žiūri atsakingai ir profesionaliai sprendžia iškilusius sunkumus.

Karantinas pakoregavo ir darbo organizavimą Savivaldybėje bei seniūnijose – gyventojams paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu. Teikti prašymus, gauti konsultacijas galima el. paštu . Taip pat gyventojai konsultuojami telefonu (8 46) 21 11 16. Be to, dokumentus galima palikti ir Savivaldybės pašto dėžutėje, kuri pakabinta šalia įėjimo į Civilinės metrikacijos salę.

Ir jei pavasarį mums visiems buvo tikrai sudėtinga prisitaikyti prie staiga iškilusios grėsmės, tai antrąją bangą pasitinkame jau pasiruošę ir žinodami, ką ir kaip reikia daryti. Savivaldybė nuolat bendrauja su ligoninėmis, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Visuomenės sveikatos biuru, policijos pareigūnais. Operatyviai dirba ir Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, kasdien sprendžiami įvairūs klausimai – tam, kad rajono gyventojai greitai ir laiku gautų reikalingą pagalbą ir informaciją.

Virusas plinta ypač greitai, tad atsipalaiduoti negalima, ir kad visos pastangos ir darbas nenueitų veltui, reikalingas visų mūsų sąmoningumas. Būtina susitelkti ir saugoti vieniems kitus. Atsisakykime nebūtinų susitikimų, rūpinkimės higiena, tinkamai dėvėkime veido apsaugos priemones. Tik nuo mūsų pačių elgesio priklauso, kaip greitai grįšime į įprastą gyvenimo ritmą.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 151 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,