Mano GargždaiParaiškos kompensacijoms už sunaikintą taršų automobilį įsigyjant dviratį ar paspirtuką – jau nuo rytdienos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Aplinkos ministerijos nuotr. Aplinkos ministerijos nuotr.

Rytoj, lapkričio 25 d., Aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbs kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms už sunaikintą taršų automobilį įsigyjant elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį paspirtuką, motociklą, mopedą ar metinį viešojo transporto bilietą.

 

Šiemet tai jau antras tokio pobūdžio kvietimas. Pagal jį pateikusieji paraiškas gali tikėtis kompensacinių išmokų, kurioms numatyti 3 mln. eurų iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos. Tokia papildoma parama skirta, atsižvelgus į gyventojų poreikius ir perskirsčius šios programos lėšas.

Klimato kaitos programos priemonė, skirta kompensacinėmis išmokomis skatinti žmones atsisakyti taršių automobilių ir įsigyti ekologiškesnę susisiekimo priemonę, startavo gegužės viduryje ir sulaukė didelio susidomėjimo. Iki spalio 19 d. jau buvo gauta per 9 tūkst. gyventojų prašymų maždaug 8 mln. eurų kompensacijoms, nors priemonė buvo numatyta iki kitų metų vasario 1-osios. Todėl, pasibaigus skirtoms lėšoms, nutarta priemonę pratęsti.

Gyventojai per informacinę sistemą APVIS galės teikti prašymus tol, kol pakaks skirtų papildomų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d. kvietimo sąlygos išlieka tos pačios.

Sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 113 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,