Mano GargždaiUtrių kalnas tikisi pradėti sezoną

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Vienintelė Klaipėdos rajone slidinėjimo trasa ant Utrių kalno praėjusiais metais nedirbo, nes nebuvo sniego. Šiemet nedirba dėl pandemijos, tačiau tikimasi, kad gal kitą savaitę, Vyriausybei sušvelninus karantino apribojimus, bent viena trasa pradės veikti.

 

Pasak Utrių kalno slidinėjimo trasą įrengusios ir ten paslaugas siūlančios Lapių bendruomenės centro pirmininkės Laimos Karbauskienės, paskutinėmis dienomis jos telefonas netyla – žmonės skambina ir teiraujasi, ar gali atvykti slidinėti.

„Dirbu kaip sekretorė, visiems sakau, kad nedirbame“, – sakė L. Karbauskienė.

Tačiau, anot jos, kalnas nėra aptvertas, todėl jau praėjusį savaitgalį trasos teritorijoje ir šalia jos buvo pastebėta žmonių su rogutėmis.

„Žmonės pramogavo, sakė, pažiūrėti buvo atvažiavusi ir policija, tačiau mes nesame atsakingi už kiekvieną asmeniškai“, – tvorų trasoje tverti neplanuoja L. Karbauskienė.

Ji tikisi, kad pasitvirtins viešumoje sklandančios kalbos ir kitą savaitę pradės švelnėti karantino apribojimai. Tai leistų tokiems objektams kaip slidinėjimo trasos pradėti dirbti.

 

Pasirengimas neužtruktų

„Šiuo metu žemė dar nėra įšalusi, reikia ir storesnį sniego sluoksnį paruošti, tačiau pranašaujami šalčiai palengvintų trasos paruošimą. Parengiamieji darbai gali užtrukti dieną arba dvi“, – svarstė L. Karbauskienė.

Anot jos, reikėtų pagalvoti, kaip sureguliuoti žmonių srautus. Galbūt veiktų tik viena trasa, keltuvai savaime užtikrintų saugios distancijos laikymąsi. Kiek sudėtingiau būtų aikštelėse.

„Žinoma, reikėtų riboti žmonių skaičių, informacija ir taip sklinda iš lūpų į lūpas. Reikia tikėtis žmonių sąmoningumo ir geranoriškumo“, – L. Karbauskienė tiki, kad veiklą, net ir su tam tikrais karantino apribojimais, ant Utrių kalno pavyktų organizuoti saugiai.

„Esame bendruomenė, tai nėra verslas. Kai nedirbame, nuostolių nepatiriame, tačiau kiti kalnai Lietuvoje, trasos, kurios galėtų dirbti ir išnaudoti palankią žiemą, akivaizdžiai patiria nuostolių“, – dėl kolegų nerimauja L. Karbauskienė.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 166 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,