Mano GargždaiRenovacijos banga: siekiant padidinti daugiabučių namų energijos vartojimo efektyvumą Lietuvoje kuriama inovatyvi Investicijų platforma

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels nuotr. Asociatyvi Pexels nuotr.

Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja Europos Sąjungos (ES) lėšas į naujai kuriamą Investicijų platformą, siekiant padidinti daugiabučiams namams atnaujinti skirtas finansavimo apimtis Lietuvoje bei užtikrinti investicijų tvarumą ilguoju laikotarpiu.

 

Į Investicijų platformą, valdomą Šiaulių banko, valstybė numato investuoti 50 milijonų eurų ES lėšų, kurių pagalba planuojama į platformą pritraukti dar 250 milijonų eurų privačių nacionalinių ir tarptautinių finansuotojų lėšų.

Šiomis lėšomis bus teikiamos lengvatinės paskolos energijos vartojimo efektyvumui daugiabučiuose namuose didinti. Lėšos yra skiriamos iš Europos regioninio ir plėtros fondo (ERPF), siekiant paspartinti daugiabučių namų atnaujinimą ir prisidėti prie neutralios anglies požiūriu Europos iki 2050 metų.

Šia iniciatyva galės pasinaudoti apie 22 tūkst. namų ūkių visoje šalyje.

„Palaikome Investicijų platformos steigimą ir tikimės, kad ji taps tvariu daugiabučių namų atnaujinimo taupant juose energiją finansavimo mechanizmu. Jau ne vienerius metus esame geruoju finansinių priemonių taikymo daugiabučių namų modernizavimui pavyzdžiu Europoje. Investicijų platformos dėka net ribotais viešaisiais finansiniais ištekliais valstybė turės galimybę gerokai padidinti projektų paskoloms skirtą portfelį pritraukdama papildomas privačias investicijas finansavimo poreikiui padengti“, – sako Finansų ministerijos viceministrė Vaida Česnulevičiūtė.

„Aplinkos ministerija daugiau nei dešimtmetį aktyviai skatina finansinių priemonių taikymą daugiabučių namų renovacijoje. „Jessica” programa Lietuvoje visiems asocijuojasi su renovacija. Neseniai startavusi investicijų platforma sukurta „Jessica” programos pagrindu ir reikšmingai prisidės prie ES „Renovacijos bangos” iniciatyvos. Džiaugiamės EIB kaip investuotojo prisijungimu, rodant pavyzdį kitiems investuotojams”, – sako Aplinkos ministerijos viceministras Darius Kvedaravičius.

„Investicijos į energijos vartojimo efektyvumą daugiabučiuose namuose yra investicijos į geresnį europiečių ateitį. Trumpuoju laikotarpiu investicijos sumažins mūsų piliečių išlaidas ir pagerins gyventojų gyvenimo kokybę. Ilgainiui tai prisidės prie neutralios anglies požiūriu Europos, kurios tikslas yra tvari ir saugesnė mūsų planetos ateities. Mes labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su Lietuvos Vyriausybe ir Šiaulių banku įgyvendindami šį svarbų projektą ir remdami ES Renovacijos bangos strategiją, kadangi tai mums padės kurti sąlygas tvariai plėtrai Lietuvoje, ES ir pasaulyje“, – sakė Thomas Östros, EIB viceprezidentas atsakingas už operacijas Lietuvoje.

„Šiaulių bankas pirmauja finansuodamas būsto renovacijos programą Lietuvoje – per pastaruosius 10 metų finansavome virš 2000 projektų už 567 milijonus eurų. Du iš trijų renovuotų daugiabučių Lietuvoje finansuoja Šiaulių bankas. Turime daug patirties finansuojant būsto renovacijos projektus, taip pat turime gerus santykius su partneriais – valstybinėmis organizacijos, būsto savininkų bendrijomis. Mes labai didžiuojamės, kad Šiaulių bankas yra šios Investicijų platformos finansiniu partneriu“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Ši Investicijų platforma remia veiksmus, būtinus siekiant, kad Europos poveikis klimatui iki 2050 metų būtų neutralus, o taip pat Renovacijos bangą – strategiją, kuri padeda dvigubai padidinti metines su energija susijusios renovacijos normas iki 2030 metų.

Inovatyvi ir reguliuojama Investicijų platforma leidžia privatiems investuotojams prisijungti prie komercinių bankų ir tarptautinių finansinių institucijų ir dar labiau padidinti namų ūkių, besinaudojančių su energijos vartojimo efektyvumu susijusia renovacija skaičių. Ši platforma užtikrina modelį, kurį lengvai galima pritaikyti kitose ES valstybėse narėse. Šiaulių bankas viešojo konkurso būdu yra atrinktas valdyti investicinę platformą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 178 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,