Mano GargždaiViltis išblėso: Vyriausybė nesvarstė klausimo dėl kirpyklų ir ne maisto prekių parduotuvių atidarymo

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Shutterstock nuotr. Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Po ekspertų tarybos neigiamo vertinimo, Vyriausybė į trečiadienio posėdžio darbotvarkę neįtraukė klausimo dėl galimybės atverti kirpyklų ir grožio salonų, taip pat ne maisto prekių parduotuvių.

 

Pirmadienį dar buvo žadama priimti sprendimus trečiadienį ir atverti įstaigas „artimiausiomis dienomis“. Dabar žadama kompleksinius sprendimus vertinti kitą savaitę, bet atskiros veiklos išimčių gali ir nesulaukti.

Premjerė Ingrida Šimonytė paaiškino, kad klausimas dėl karantino švelninimo nukeliamas į kitą savaitę, ir jis bus sprendžiamas teritoriniu principu, o ne veiklų principu. Taip pat bus įtraukti ne tik verslo, bet ir kitų sričių klausimai.

„Šiandien papildomų diskusijų ta tema nebus, tiesiog padarome startinius darbus, kuriuos reikia padaryti, atnaujinkime schemą ir kitą savaitę bandykime per Vyriausybės pasitarimą tą atnaujintą schemą pasitvirtinti. O jei bus subrendę karantino nutarimo pakeitimai, tai ir pakeitimus padarysime“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji patikino, kad atlaisvėjimas galėtų vykti ne veiklų, o teritorijų principu tose savivaldybėse, kurios yra „žalėjančios ar norėtų žalėti“.

„Viena vertus yra šiokių tokių niuansų, paaiškėjusių pastarosiomis dienomis, tie niuansai susiję su judėjimu per sieną ir sprendimai, kuriuos priėmė mūsų kaimynai. Atitinkamai mums taip pat reikia modifikuoti tuos sprendimus, ir į tai nebuvo schemoje atsižvelgta. Taip pat ir dėl kai kurių veiklų kilo diskusijų su ekspertais“, – argumentavo I. Šimonytė.

Ji paaiškino, kad liko neišspręstų klausimų, taip pat su savivaldybių asociacija bandoma atrasti atskirą algoritmą tose vietose, kur epidemiologinė situacija yra geresnė. Taip pat būtų įtrauktas klausimas dėl atvykimo kontrolės sugriežtinimo, mutavusio viruso sekoskaitos.

Ji pabrėžė, kad diskusijos dėl atlaisvinimų baigėsi tik antradienį.

„Ta tema darbas vyks artimiausiu metu. Būtų gerai tuos sprendimus ar tas gaires, kiek reikia iš Vyriausybės pasitvirtinti, daugiau mažiau vieningai ir daugiau mažiau pačiu metu, kad nebūtų kažkokios visos serijos sprendimų“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji paaiškino, kad sprendimai bus priimami kitą savaitę, iki to laiko Sveikatos apsaugos ministerija ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija pateiks siūlymus.

„EIM jau yra finišo tiesiojoje su paramos priemone smulkesniajam verslui dėl paramos darbuotojų testavimui, kurią taip pat kitą savaitę galėtume patvirtinti koncepciją“, – paaiškino I. Šimonytė.

„Atskiru greičiu juda ir ugdymo dalykai, kur yra absoliutus prioritetas, pradinukus kuo greičiau grąžinti į mokyklas“, – papildė premjerė.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 252 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,