Mano GargždaiKą reikia žinoti apie skiepijimo procesą?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuvoje naudojamos vakcinos yra perėjusios aukščiausius saugumo standartus atitinkančius bandymus, kurie yra atliekami ir testuojant kitas vakcinas bei vaistus. Lietuvoje naudojamos vakcinos yra perėjusios aukščiausius saugumo standartus atitinkančius bandymus, kurie yra atliekami ir testuojant kitas vakcinas bei vaistus.

Įsibėgėjus skiepijimui nuo COVID-19 ligos, sulaukiama vis daugiau gyventojų klausimų, susijusių su vakcinomis, jų saugumu ir skiepų grafiku. Pasak Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) vadovo Justo Ruškio, šiuo metu didžiausias dėmesys ir skiriamas tam, kad gyventojus pasiektų išsami ir reikalinga informacija, būtų atsakyta į visus klausimus, o skiepijimo procesas vyktų sklandžiai.

 

Savivaldybė siekia, kad gyventojams visas procesas būtų kuo patogesnis ir paprastesnis. Jau baigtos skiepyti prioritetinės medikų, švietimo įstaigų darbuotojų ir kitos grupės. O šią savaitę prasidėjo ir senjorų skiepijimas.

 

Kaip gyventojai sužino, kada atėjo jų eilė skiepytis?

Noriu atkreipti dėmesį, kad šiuo metu rajone yra skiepijami gyventojai nuo 65-erių metų. Procesas paprastas, žmogui reikia sulaukti tik skambučio. Jei asmuo yra prisirašęs pas šeimos gydytoją, dirbantį vienoje iš rajono poliklinikų, su juo susisiekia slaugytoja. Jei jis pageidauja skiepo, slaugytoja jį užregistruos ir suderins procedūros laiką bei vietą. Neturinčius galimybės atvykti į skiepijimo vietą, slaugytojos turi informuoti, kad galima pavėžėjimo paslauga. Jei jos to nepadarys, senjoras pats gali to paprašyti. Pavėžėjimu pasirūpins Klaipėdos rajono savivaldybė. Džiaugiuosi, kad neįgaliesiems savo pagalbą pasiūlė „Socialinis taksi“ – į skiepijimo vietą negalią turintys gyventojai vežami nemokamai. Norint gauti šią paslaugą, reikia registruotis interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinus telefonu +370 687 44 001. Gyventojai, kurie dėl sveikatos priežasčių turi judėjimo sunkumų, bus skiepijami savo namuose.

 

Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie prie gydytojo prisiregistravę kitame rajone. Kur skiepytis jiems?

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centre aptarėme ir šį klausimą. Jeigu gyvenate rajone ir norite čia skiepytis, bet esate prisiregistravę kitos savivaldybės gydymo įstaigoje, pavyzdžiui, Klaipėdoje, skambinkite Visuomenės sveikatos biuro konsultantėms. Jų kontaktai: Rima Leonauskienė (tel. 8 655 15 848) ir Irma Karpavičė (tel. 8 655 14 095). Jūsų kontaktai bus perduoti artimiausiam skiepijimo centrui ir su jumis dėl konkretaus paskirto laiko skiepijimui susisieks atsakingas asmuo ir nurodys, kada turite atvykti.

 

Kaip vakcinos atkeliauja į mūsų rajoną?

Iš karto noriu pabrėžti, kad rajone už gyventojų vakcinavimą atsakingas Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras tik perskirsto gautas vakcinas. Jas visoms Savivaldybėms skirsto Sveikatos apsaugos ministerija, kuri ir sprendžia, kiek ir kokių gamintojų vakcinų mes gausime.

 

Ar gyventojas gali pasirinkti, kokia vakcina nori būti skiepijamas?

Gyventojas gali tik rinktis – skiepytis ar nesiskiepyti. Atvykęs į skiepijimo vietą, jis sužino ir vakcinos rūšį. Visos vakcinos yra saugios. Jų efektyvumas siekia nuo 70 iki 95 procentų. Lietuvoje naudojamos vakcinos yra perėjusios aukščiausius saugumo standartus atitinkančius bandymus, kurie yra atliekami ir testuojant kitas vakcinas bei vaistus. Šios vakcinos yra naudojamos visame pasaulyje ir jomis paskiepyti jau milijonai žmonių. Tik noriu priminti, kad tiek pati vakcina, tiek paslauga gyventojams yra nemokama – iš gamintojų vakcinas perka Valstybė.

 

Koks galimas skiepo šalutinis poveikis?

Pasak medikų, šalutinis koronaviruso skiepo poveikis yra trumpalaikis bei būdingas ir daugumai kitų skiepų. Tai – skausmas, paraudimas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmas, nuovargis, karščiavimas, šaltkrėtis. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomais rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

 

Ar visiems rekomenduojama ir galima skiepytis?

Šiuo metu neskiepijami tik vaikai. O visiems suaugusiesiems skiepytis yra rekomenduojama. Be to, dėl skiepų visuomet galite pasitarti su savo šeimos gydytoju. Jis geriausiai žino Jūsų sveikatos istoriją.

 

Ar jūs pats skiepysitės?

Žinoma. Man svarbiausias mano ir artimųjų saugumas. Nepriklausau jokiai prioritetinei skiepijamų asmenų grupei, todėl savo skiepo sulauksiu pagal amžių. Matome atvejus, kada žmonės atsisako skiepytis vien dėl to, jog jiems nepatinka vakcinos gamintojas.

Manau, kiekvienas norime susigrąžinti gyvenimą, kurį iš mūsų „pavogė“ koronavirusas. Kad galėtume vėl apkabinti artimus žmones, susitikti su draugais, lankytis renginiuose, keliauti. Šiuo metu turime rodyti didžiausią solidarumą. Kuo greičiau suformuosime masinį imunitetą, tuo greičiau visuomenėje cirkuliuojantis virusas taps mažiau pavojingas.

 

Daugiau informacijos apie vakcinas, skiepijimo grafiką bei atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimas rasite čia https://koronavirusas.klaipedos-r.lt/vakcinavimas/.

 

Užsakymo nr. SAV-2021-02-27

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 149 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,