Mano GargždaiSocialinė parama – didesniam ratui žmonių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Sumažėjus pajamoms ar atsitikus kritinėms situacijoms finansinės pagalbos galima kreiptis į Savivaldybę. Sumažėjus pajamoms ar atsitikus kritinėms situacijoms finansinės pagalbos galima kreiptis į Savivaldybę.

Su finansiniais sunkumais gyvenime gali susidurti kiekvienas. Svarbu žinoti, kad sumažėjus pajamoms ar atsitikus kritinėms situacijoms yra būdas pasilengvinti pečius užgulusią naštą ir kreiptis pagalbos į Savivaldybę. Yra patvirtinta vienkartinių pašalpų skyrimo tvarka, apibrėžianti, kokiais atvejais žmogui ar šeimai gali būti suteikiama piniginė parama.

 

Pagalba – susidūrus su sunkumais

Kai prieš metus Taryba priėmė sprendimą padėti finansinių sunkumų turintiems mūsų rajono gyventojams, kurie būtent dėl karantino neteko darbo ar jiems sumažėjo pajamos, periodinę (karantininę) pašalpą rajone jau gavo 33 šeimos (75 asmenys). Išmokėta suma siekia kiek daugiau nei 42 tūkstančius eurų.

„Gyventojai vis dar gali kreiptis į Savivaldybę dėl šios pašalpos. Ji yra mokama ne tik karantino metu, bet ir tris mėnesius po jo pabaigos. Pašalpos dydis apskaičiuojamas individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus situaciją ir šeimos narių skaičių“, – sako mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad papildžius Vienkartinių pašalpų skyrimo tvarką, į ją buvo įtraukta daugiau gyvenimo atvejų ir aplinkybių, kada galima kreiptis į Savivaldybę ir prašyti finansinės pagalbos susidūrus su sunkumais.

„Tai ypač aktualu dabar, kai dalį laiko dėl karantino neveikė verslai, tėvai, auginantys mažamečius vaikus, turėjo imti nedarbingumą ir savaime mažėjo šeimos pajamos“, – pastebi V. Riaukienė.

Vienkartinė pašalpa gali būti suteikiama vaistams ar maistui įsigyti, įsikūrimo išlaidoms socialiniame būste, sanitarinio mazgo įrengimo išlaidoms iš dalies kompensuoti, susimokėti skoloms už komunalines paslaugas ar susitvarkyti asmens dokumentus, įsigyti kuro, kuriuo šildomi namai.

Finansinės paramos gali prašyti ir iš įkalinimo įstaigų grįžę žmonės. Pernai pašalpa buvo išmokėta 9, šiemet – vienam gyventojui.

Visos minėtos pašalpos gali būti skiriamos, kai vidutinės pajamos bendrai gyvenantiems asmenims neviršija 2,5 VRP (valstybės remiamos pajamos: 1 VRP – 128 Eur), o vienišam žmogui – 3 VRP dydžio.

„Vienkartinė pašalpa gali būti skiriama ir kitais, tvarkos apraše neapibrėžtais gyvenimo atvejais. Socialinės paramos teikimo komisija turi teisę skirti finansinę paramą nevertindama pajamų, atsižvelgdama į kiekvieną situaciją individualiai. Kartais žmonės patys nedrįsta kreiptis pagalbos, nors ir susiduria su nemenkais sunkumais. Todėl noriu paraginti visus, kurie pažįsta tokių šeimų, padrąsinti jas nebijoti kreiptis ir išsakyti savo bėdas“, – sako mero pavaduotoja.

Įvertinus pajamas, maksimali 1280 eurų vienkartinė pašalpa gali būti skiriama nukentėjus nuo gaisro ar stichinės nelaimės, padariusios žalą turtui ar vieninteliam turimam gyvenamajam būstui.

Pernai iš viso buvo gauti 298 prašymai gauti vienkartinę paramą, išmokėta daugiau nei 62 tūkst. eurų. Daugiausia jų – vaistams pirkti ir kurui įsigyti. Šiemet jau sulaukta 78 prašymų, o Savivaldybės biudžete vienkartinėms pašalpoms numatyta 91 tūkst. eurų.

 

„Didžiausia padėka seniūnijų socialinėms darbuotojoms, kurios yra arčiausiai žmonių, geriausiai žino ir pažįsta gyventojus, kuriems reikalinga pagalba“, – sako mero pavaduotoja V. Riaukienė.

 

Parama senjorams ir mokiniams

Prašyti vienkartinės išmokos gali ir trynukų susilaukusi šeima bei garbingus – 90, 95 ir 100 – metų jubiliejus švenčiantys rajono ilgaamžiai. Pernai pasveikinta 17, šiemet – jau 11 senjorų.

Parama gali būti suteikiama ir mokiniams – ugdymui reikalingoms priemonėms įsigyti. Dėl socialinės paramos mokiniams nuo liepos 1 d. jau kreipėsi 857 šeimos: 465 prašymai pateikti elektroniniu būdu, 392 priimti seniūnijose. Visus juos vertina ir sprendimus priima Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius. Kiekvienam vaikui mokinio reikmenims įsigyti skiriama 80 eurų.

„Džiugu, kad nuo kito rugsėjo nemokamą maitinimą, nevertinant tėvų pajamų, gaus ir antrokai. Taip ne tik tėvams mažėja finansinė našta, bet ir vaikai drauge pietaudami ugdosi savo valgymo ir bendravimo kultūrą“, – įsitikinusi Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. planuojama nemokamai maitinti apie 1 600 mokinių, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas pirmoje ir antroje klasėje.

 

Užsakymo nr. SAV-2021-03-18

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 771 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,