Mano GargždaiGribžinių bendruomenėje – kitokia Saugaus eismo diena (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Gribžinių bendruomenės nuotr. Gribžinių bendruomenės nuotr.

Balandžio 6-ąją nuo 2006 metų Lietuvoje kasmet minima Saugaus eismo diena.

 

Gribžinių bendruomenė, dalyvaudama VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021“, šią dieną suorganizavo netradicinį renginį. Kadangi mūsų valstybė vis dar laikosi karantino sąlygų ir renginių organizavimas yra suvaržytas, buvo pasitelktos išmaniosios technologijos. Prie kūrybiško renginio organizavimo prisidėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Asta Zbarauskienė ir Diana Pipirienė.

Bendruomenės pareigūnės parengė vizualizacinę medžiagą ir nuotoliniu būdu naudodamos ZOOM programą pristatė paskaitą apie dvirates transporto priemones.

Atėjus pavasariui į gatves išskuba įvairaus amžiaus dviračių transporto priemonių vairuotojai. Vieni rieda su paspirtukais, kiti lekia su elektriniais paspirtukais, treti mina dviračius, ketvirti lekia motoroleriais ar dar greitesniais motociklais. Kiekvienas iš jų išvažiavęs į kelią tampa eismo dalyviu ir privalo laikyti Kelių eismo taisyklių.

Nuotolinės paskaitos metu bendruomenės pareigūnė Asta Zbarauskienė priminė svarbiausias kelių eismo taisykles dviratininkams ir paspirtukininkams. Atkreipė dėmesį, kuo skiriasi elektriniu paspirtuku važiuojantis ir paprastą paspirtuką valdantis eismo dalyvis. Akcentavo saugaus važiavimo ypatumus, priminė, kaip reikia kirsti perėją, kad nesukeltum pavojaus nei sau, nei automobilį vairuojančiam asmeniui.

Trisdešimt minučių trukusi paskaita neprailgo. Klausytojai turėjo nemažai klausimų, į kuriuos maloniai buvo atsakyta. Be to, bendruomenės pareigūnės patikino, kad iškilus klausimams visada galima kreiptis į jas ir sulaukti aiškaus atsakymo.

Pasibaigus nuotolinei paskaitai, bendruomenės pareigūnės ir kai kurie dalyviai išvyko susitikti su realiais eismo dalyviais į netoli Gribžinių kaimo esantį kelią. Į susitikimą dviračiais atvyko paskaitą klausiusios mergaitės, joms bendruomenės pareigūnė padovanojo šviesą atspindinčių liemenių bei dviratininko šalmą. Nors eismo atžvilgiu kelias ir nėra itin judrus, tačiau ir juo važiuoja transporto priemonės, todėl sutiktus vairuotojus Saugaus eismo dienos proga pasveikino bendruomenės pareigūnė ir įteikė simbolines dovanėles.

Gera nuotaika, pagarbus elgesys vienas kito atžvilgiu, atida ir kantrumas – tai pagrindiniai elementai, kurie be atšvaitų ir liemenių turi būti pasiimami į kelią, kad visi būtume saugūs.

Už pravestą paskaitą dėkojame bendruomenės pareigūnei Astai Zbarauskienei ir visam Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, prisidėjusiam prie Saugaus eismo dienos.

Už itin reikalingas, saugumą ir matomumą kelyje padedančias užtikrinti dovanėles (atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, dviratininko šalmą) dėkojame konkurso organizatoriui VŠ Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Ačiū dalyviams, buvusiems kartu trečiajame konkursiniame „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021“ renginyje.

 

Saugaus eismo dienos Gribžiniuose akimirkos – bendruomenės nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 879 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,