Mano GargždaiVyriausybė svarstys karantiną tęsti iki vasaros, rytoj žadamas konkretus veiklų atlaisvinimų planas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Šiandien Vyriausybė vykusiame pasitarime aptarė siūlymus dėl karantino ribojimų pakeitimo, taip pat pristatė galimybių pasą. Konkretūs sprendimai planuojami priimti rytoj vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

 

Pirmiausia buvo pasiūlyta tęsti karantino režimą iki vasaros pradžios t.y. gegužės 31 d. Atlaisvinimai planuojami įvairiose srityse, tačiau tai vyktų etapiškai, numatytos skirtingos veiklos sričių atlaisvinimo datos.

Siūloma padidinti iki 10-ies abiturientų skaičių, galinčių dalyvauti kontaktinėse konsultacijose. Švietimo srityje nuo gegužės 3 d. siūloma leisti kontaktinį abiturientų ugdymą. Taip pat numatyta, kad savivaldybėse, kuriose sergamumas viršytų 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. pradinukai mokyklose galėtų būti ugdomi tik atlikus testavimą kaupinių metodu.

 

Svarbios žinios maisto tiekėjams ir prekybininkams

A. Dulkys žada maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų atvėrimą nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas vartojamas prie atvirose erdvėse esančių staliukų, leidžiant sėdėti dviem asmenims, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius. Tokios įstaigos galėtų veikti ir jūrų ar oro uostuose.

Taip pat numatyta, kad galėtų duris atverti ir prekybos vietos, kurios neturi įėjimo iš lauko, išskyrus esančios turgavietėse. Planuojamas kai kurių prekybos sričių ribojimas savaitgaliais.

 

Atlaisvinimai kultūros sektoriuose

Svarstoma leisti kino teatrams, kino klubams teikti paslaugas, leisti lankyti profesionaliojo scenos meno įstaigas, išlaikant asmenų skaičiaus ir kitų būtinųjų sąlygų ribojimus.

Anot A. Dulkio, svarstoma leisti renginius uždarose ir atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 50 žmonių.

Tačiau A. Dulkys neįvardijo jokių datų, nuo kada ir koks verslas galėtų būti atvertas.

Artimiausiu metu ketinama nustatyti technines atveriamų veiklų detales.

„Tai jau yra žingsnis praktiškai į viso sektoriaus saugų atidarymą, vėliau jau viskas priklausys, kokia situacija, kokios galimybės ir kaip galėsime judėti toliau“, – sakė S. Kairys.

A. Armonaitė užsiminė, kad sporto klubuose svarstoma leisti organizuoti ir grupines treniruotes. Kiek asmenų galės jose dalyvaus, ir kokie reikalavimai bus taikomi, kol kas neaišku.

 

Kas yra galimybių pasas?

Pasitarime ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė pristatė galimybių paso koncepciją.

Jį, pasak jos, sudarytų trys komponentai, informacija apie pasiskiepijimą, imunitetas, įgytas persirgus, ir COVID-19 neigiamas testo atsakymas (greitojo antigeno arba PGR testo).

Asmenys, kurie turės galimybės pasą (popierinis ar mobiliajame telefone tai patvirtinantis dokumentas) galės laisviau naudotis paslaugomis, bendrauti.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 592 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,