Mano GargždaiPandemija paskatino susiburti naujos sporto šakos entuziastus: kviečia išbandyti ekstremalų bėgimą

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Ekstremalaus bėgimo entuziastai, iš kairės antras - Mantas Šedys, trečias - Aleksandras Ivanauskas, iš dešinės pirmas - Donatas Ivanauskas. Klubo nuotr. Ekstremalaus bėgimo entuziastai, iš kairės antras - Mantas Šedys, trečias - Aleksandras Ivanauskas, iš dešinės pirmas - Donatas Ivanauskas. Klubo nuotr.

Galbūt tik nedaugelis galėtų tiksliai pasakyti, kas slepiasi po santrumpa OCR (angl. obstacle course race), tačiau Gargžduose ne tik buriasi šios sporto šakos entuziastai, bet balandžio viduryje buvo įsteigtas ir oficialus „OCR Gargždai“ klubas. Kas gi tas OCR, kokie klubo tikslai ir siekiai, kalbamės su šios bendruomenės Gargžduose kūrėjais – broliais Donatu bei Aleksandru Ivanauskais bei klubo vadovu Mantu Šedžiu.

 

Atsiradimą paskatino pandemija

Klubo vadovas Mantas sako, kad OCR – tai ekstremalus bėgimas, kurį galima drąsiai vadinti sporto šaka.

Anot asociacijos atstovų, populiarumo pikas buvo pasiektas būtent dėl COVID-19 pandemijos, kai duris užvėrė sporto klubai.

„OCR – bėgimo bei kliūčių junginys, kuomet dalyvis bėga, bet turi įveikti ir tam tikras kliūtis, – pasakoja Donatas, pridurdamas, kad panašios fizinės rungtys pažįstamos tiems, kas tarnavo kariuomenėje, matomos įvairiuose filmuose. – Kiekvienos OCR varžybos yra tarsi mini mokymai, kai tu išbėgęs į trasą nežinai, kas tavęs laukia. Tai gali būti plaukimas per purvą, akmenų nešimas, kabarojimasis. Tai savęs išbandymas, mišinys tarp bėgimo ir aktyvesnio sporto, paliečiančio kiekvieną tavo kūno dalį, rankas, kojas, smegenis.“

Aleksandras priduria, kad tokiam bėgimui yra nesvarbios oro sąlygos, o lietus, ar sniegas sportą padaro dar įdomesniu, sukurdamas netikėtumo efektą.

„Vienas iš svarbiausių šio sporto principų – savo baimių įveikimas ir galimybių ribų pažinimas. Kiekvienas turi įveikti plaukimo, elektros srovės ar aukščio baimę ir visas kitas fobijas. Stipriausi šios sporto šakos entuziastai renkasi į varžybas Spartoje, nuo spartos vyrų narius dar vadiname spartanais“, – tęsia pasakojimą apie OCR Donatas, pridurdamas, kad rungtys iš tiesų nėra lengvos, reikalauja pasirengimo.

Anot vieno OCR entuziastų Aleksandro, viskas Gargžduose prasidėjo praėjusių metų vasarą, kuomet dalis aktyvistų sudalyvavo populiariame Lietuvoje „Alfa Run“ bėgime.

„Šis bėgimas paliko labai daug įspūdžių ir po truputį pradėjome bėgioti, sportuoti, sukūrėme grupę, susikūrėme treniruočių bazę Laugalių parkelyje. Prie įkūrimo idėjų ir techninio įgyvendinimo ypač prisidėjo grupės entuziastai Modestas ir Antanas. Taip žingsnis po žingsnio išaugome į tam tikrą klubą“, – įkūrimo istorija dalinasi Aleksandras.

Anot klubo atstovų, šiuo metu yra apie 10 aktyvių, nuolat sportuojančių narių, bet prijaučiančių ir dar nedrįstančių atvykti į bendras treniruotes – apie 50.

„Skatiname sportuoti, neverkti, kad uždarytos sporto salės. Kiekvienas draudimas skatina mąstyti, tobulėti, atrasti alternatyvas, viena jų – ekstremalus bėgimas“, – įsitikinę pašnekovai.

 

OCR klubo Gargžduose įkūrėjai. Klubo nuotr.

 

Kaip vyksta treniruotės?

Sportiški gargždiškiai vienareikšmiškai tvirtina, kad treniruotės – atviros ir nemokamos visiems. Kartą per savaitę, dažniausiai 10 val. ryto šeštadieniais renkamasi į bendrą treniruotę. Laugalių parke entuziastai savo lėšomis įsirengė ir sporto bazę – virves, laipiojimo treniruoklį, kitus viršutinei kūno daliai skirtus įrengimus.

„Sportas labai dinaminis, pratimai – labai įvairūs. Visa bendruomenė susideda iš labai skirtingų asmenų: kas atstovavo krepšinio, kas futbolo ar tinklinio komandoms, kiekvienas įneša niuansų į tuos pratimus. Bendradarbiaujame su kitais šios šakos atstovais, kurie jau ir tarptautiniu mastu dalyvauja, taip pat su vienu iš Lietuvos čempionų, kuris prisideda prie treniruočių sudarymo, tobulėjimo, padeda ruoštis sezono startui“, – pasakoja Mantas, užsiminęs, kad klubo dalyvių amžius svyruoja nuo 18 iki 36 metų.

Anot Donato, treniruočių vedimo atsakomybe dalinasi paeiliui, idėjų semiasi ir iš kitų šalies klubų atstovų, ir iš interneto, ypač daug treniravimosi naujovių pateikia klubo entuziastai Simonas ir Martynas. Nors treniruotės trukmė priklauso nuo pratimų pobūdžio, vidutiniškai trunka apie valandą ar pusantros.

„Kiekvienas norintis dalyvauti, išbandyti save yra kviečiamas, nes grupė yra labai draugiška, pasaulietiška, atvira, visi nori patarti ir padėti“, – tvirtina Donatas.

Tiesa, brolis priduria, kad klubo nariai intensyviai sportuoja ir individualiai: „Jeigu žmogus galvoja, kad užtenka vieną kartą per savaitę pasportuoti, klysta – visi mes sportuojame 3 ar 4 kartus per savaitę, o tas vienas susitikimas yra kaip savaitės užbaigimas.“

Anot Donato, kai kurie spartanai kasdien nubėga po 10–15 km, nepaisant šaltos žiemos, klubo entuziastai sportavo bet kokiomis oro sąlygomis.

Rezultatais ir pasiekimais gargždiškiai dalinasi socialiniuose tinkluose.

„Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Karantinas suteikė galimybę sportuoti individualiai, užsidėjus laikrodį, ir žiūrėti savo tobulėjimą“, – atvirauja Donatas.

Mantas priduria, kad būtent OCR dėl savo įvairiapusiškumo suteikia galimybę save išbandyti įvairiose srityse: „Dalindamiesi rezultatais, pasiekimais socialiniuose tinkluose, skatiname, kad žmonės judėtų, nepaisant to, kad sporto klubai uždaryti. Norime, kad jungtųsi į bendruomenę, norėtų pasivaržyti.“

 

Bendros treniruotės akimirka. Klubo nuotr.

 

Siekis – atstovauti Gargždams varžybose, surengti OCR etapą

Nors praėjusieji metai dėl pandemijos nepasižymėjo varžybų gausa, gargždiškiai sudalyvavo ne tik minėtame „Alfa Run“ bėgime, tačiau ir varžybose Kazlų Rūdoje, „Drosmes Skrejens“ Latvijoje.

„Prizinių vietų neužėmėme, bet tai ir nebuvo mūsų tikslas“, – apie pasirodymą aukšto lygio varžybose Latvijoje sako Mantas.

Visi vienareikšmiškai tvirtina, kad tarp klubo keliamų tikslų – šiemet sudalyvauti kiek įmanoma daugiau varžybų, pakovoti dėl prizinių vietų tiek asmeninėse, tiek komandinėse įskaitose. Artimiausias startas numatomas gegužės 29 d. taip pat Latvijoje, o varžybų sezonas Lietuvoje turėtų prasidėti liepos mėnesį.

OCR atstovai pasakoja, kad tokio tipo varžybos iš tiesų sulaukia nemažo susidomėjimo, pavyzdžiui, „Alfa Run“ bėgimas pritraukė apie 2 000 dalyvių, visos dienos renginyje kas 30 minučių į trasą būdavo paleidžiama apie 100 dalyvių. Sportas nėra skirtas tik profesionalams, varžybose yra ir vaikų, ir senjorų klasės.

Anot sportininkų, galima rinktis ir skirtingus trasos ilgius – 5, 7 ar 10 km. Kai kurie dalyviai, kurie siekia aukštų rezultatų, vykdo normatyvus Europos čempionatui, kiti tiesiog mėgaujasi galimybe pasidžiaugti geru oru, gamta, kompanija.

 

Varžybų akimirka. Klubo nuotr.

 

„Varžybos užsienyje taip pat skirstomos į mėgėjų bei „Elite“ klases. Jeigu tarp mėgėjų esi pakankamai geras, laimi prizines vietas, tai pakyli ir į kitą kategoriją, kur varžaisi su geresniais“, – priduria Aleksandras.

Gargždiškių klube apie 30 proc. narių orientuojasi į profesionalų kategoriją, 70 proc. – mėgėjai.

Tarp bendruomenės siekių – pagerėjus epidemiologinei situacijai, surengti ir pirmąjį Gargžduose OCR etapą bei supažindinti su šia sporto šaka kuo daugiau žmonių.

„Kadangi pats Gargždų miesto reljefas tarsi sako, kad čia būtų galima kažką surengti – yra ir slėnis, piliakalnis, karjerai, pelkės. Būtų įdomu suorganizuoti ir pritaikyti šiam bėgimui“, – sako vienas sporto šakos aktyvistų Aleksandras.

Pasak sportininkų, kada tiksliai tai galėtų įvykti, sunku prognozuoti, tačiau rugsėjo ar spalio mėnesiai tokio tipo varžyboms yra tinkamiausi.

„Geriausias varžybas turėjome Latvijoje spalio mėnesį, kur buvo ir plaukimo iššūkis, ir tie dalykai, kai vanduo nėra šiltas, grūdina, skatina nugalėti baimes“, – įsitikinęs Donatas.

 

Nori burti bendruomenę

Kaip pasakoja naujojo klubo atstovai, jau nemažai padaryta: sukurti socialiniai tinklai feisbuke, instagrame, ieškoma viešinimo partnerių, sukurtas klubo logotipas, įsigyta apranga, oficialiai įsteigta asociacija, tačiau tuo apsiriboti neketinama.

„OCR Gargždai“ 2021-iesiems metams kelia tikslą bent kartą per savaitę pakviesti narius į bendrą treniruotę, pritraukti į klubą kuo daugiau sportuojančių asmenų, surengti bendras treniruotes su kolegomis iš kitų organizacijų.

Pasiteiravus, ar treniruotėse yra laukiamos ir dailiosios lyties atstovės, gargždiškiai tvirtina, kad tai taip pat vienas jų siekių.

„Tai tikrai yra mišrus sportas, kai kurios moterys rodo labai rimtus rezultatus ir mums patiems reikia vytis jas“, – šypsosi Donatas.

„Tai gyvenimo būdas. Kitų klubų veiklose Lietuvoje tiesiog šeimos dalyvauja: ir maži vaikai, ir dailiosios lyties atstovės, tai burianti bendruomenę sporto šaka“, – mano pašnekovai.

Šiemet ekstremalaus bėgimo entuziastai teikė idėją ir dalyvaujamajam biudžetui – siekė finansavimo daugiafunkciam įrengimui Gargždų parke. Deja, pritrūko tik 10 balsų, kad idėja laimėtų gyventojų iniciatyvų konkurse.

Tai viena priežasčių, paskatinusi įsteigti ir asociaciją. Anot klubo vadovo Manto, yra siekis gauti finansavimą, kad idėją būtų galima įgyvendinti šiemet ar kitąmet.

„Kadangi turime patirties dalyvaujant rungtyse Latvijoje, kurie yra labai stiprūs OCR varžybų rengime, buvo susisekta su gamintojais, kurie galėtų pagaminti įrengimus, skirtus OCR treniruotėms. Gavome pasiūlymą iš latvių, už kiek jie galėtų padaryti tokius įrengimus, kurie būtų skirti ne tik sportininkams, bet ir senjorams, vaikams. Aikštelė buvo taikyta į daugiafunkcionalumą, kad būtų galima pritaikyti ir kitiems lauko sportams, kitų sporto šakų atstovams“, – pasakoja Mantas, pridurdamas, kad tokių aikštelių nėra visoje Vakarų Lietuvoje.

Anot sportininkų, OCR aikštelės daugiausiai yra įrengiamos nuosavomis lėšomis apleistose vietose, miško erdvėse, kur yra tokia galimybė.

 

Varžybų akimirka. Klubo nuotr.

 

Svajonė – varžybos Spartoje

Donatas, sako, kad jis, visų pirma, svajoja, kad po „OCR Gargždai“ vėliava atsirastų ir vaikų grupės, o pačioje piramidės viršuje būtų profesionali sportininkų komanda, kuri garsintų Gargždų miestą ir Lietuvą. Taip pat jis norėtų, kad atsirastų sportui tinkama infrastruktūra, suteikianti galimybes tobulėti.

„Mano svajonė, noras – sudalyvauti šiais ar kitais metais Graikijoje Spartos mieste vykstančiose „Spartan Trifecta“ varžybose. Tai kaip finalas visų spartanų varžybų, ten susirenka patys stipriausi ir geriausi pasaulio bėgikai“, – svajonę įgarsino Aleksandras.

Jam antrina ir Mantas, pridurdamas, kad sudalyvauti aukščiausio lygio varžybose Spartoje būtų didžiausia siekiamybė.

„Kaip asociacija – burti bendruomenę, šaunų darinį, skleisti klubo idėją“, – kitus siekius įvardijo Mantas.

„Aš asmeniškai norėčiau bent nuvažiuoti pažiūrėti ir palaikyti kolegas Spartos varžybose. Pas mane mažesni tikslai, užteks fanu pabūti“, – juokiasi Donatas, pridurdamas, kad kolegų siekiai prilygsta norui sužaisti su Madrido „Real“.

Klubo atstovai teigia, kad visi, norintys išbandyti ekstremalų bėgimą, gali kreiptis į juos asmeniškai arba per feisbuko paskyrą „OCR Gargždai“.

„Informaciją apie treniruotes skelbsime, kas norės išbandyti ar smagiai praleisti laiką sportuojant gryname ore, lauksime visų“, – pokalbį užbaigė pašnekovai.

 

 Ekstremalaus bėgimo entuziastai Gargžduose:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 537 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,