Mano GargždaiRuošiantis masinei vakcinacijai: paskiepytųjų skaičius rajone priklausys nuo gautų vakcinų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šiandien paskelbė, kad nuo gegužės 10 d. visoje Lietuvoje prasidės visuomenės etapinė vakcinacija. Kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas naujai amžiaus grupei. Prioritetinių grupių sąraše esantys, bet dar nevakcinuoti gyventojai kviečiami skiepytis bet kuriuo metu.

 

Klaipėdos rajone, pasak Savivaldybės, veikia 10 skiepijimo centrų – Gargžduose, Priekulėje, Dituvoje, Vėžaičiuose, Endriejave, Veiviržėnuose, Plikiuose, Kretingalėje, Slengiuose ir Agluonėnuose.

„Gargždų skiepijimo centras – didžiausias, dirba kasdien, nepertraukiamai, o esant reikalui – ir savaitgaliais. Kiti skiepijimo centrai galėtų veikti kelias dienas per savaitę, nuo ryto iki vakaro, tačiau ne kasdien, kadangi tuose skiepijimo centruose darbuotojų skaičius ribotas, jie turi atlikti ir tiesiogines savo funkcijas – teikti gydymo paslaugas“, – apie pasiruošimą galimam skiepijimo srautų didėjimui kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė Gintarė Plungienė.

Pasak jos, šiuo metu vien Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras Gargždų kultūros centre per dieną gali paskiepyti daugiau kaip 300 asmenų: „Drauge su likusiais centrais šį skaičių galėtume kilstelėti iki 1 000, tačiau viskas priklausytų nuo to, kiek vakcinų gautų Klaipėdos rajonas.“

Pirma skiepo doze, šios dienos duomenimis, Klaipėdos rajone paskiepyti 13 243 žmonės (21,14 proc.), antrą dozę jau yra gavę 6 837 gyventojai (10,92 proc.).

Klaipėdos rajonas šią savaitę gavo 1 794 „Pfizer“, 1 100 „Moderna“ (kiekis skirtas dviem savaitėms) bei 900 „Vaxzervia“ (kiekis skirtas dviem savaitėms) vakcinų dozių.

Pasak Savivaldybės, didžioji dalis gautų vakcinų panaudojama antriems dūriams.

 

Kas savaitę – nauja amžiaus grupė

SAM informuoja, kad pradedant nuo kito pirmadienio, kiekvieną savaitę į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė:

nuo gegužės 10 d. – 55–64 metų gyventojai;

nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojai;

nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojai;

nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojai.

Planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus.

Svarbu pažymėti, kad asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Gegužės 17 dieną bus paskelbta registracija per bendrą registravimosi sistemą vakcinacijai. Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję savivaldybės svetainėje ir www.koronastop.lt būsiančias nuorodas.

Taip pat veiks vieningas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

Vis dėlto, kur kas greitesnis kelias užsiregistruoti pačiam asmeniui internetu. Be to, gyventojai galės ne tik patys užsiregistruoti, bet ir užregistruoti kitą asmenį!

Informacija, kaip šiuo metu savivaldybėse galima registruotis vakcinai nuo COVID-19 yra savivaldybių interneto svetainėse.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 554 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,