Mano GargždaiŽvejybos leidimų išdavimo sistema bus dar parankesnė žvejams mėgėjams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Aplinkos ministerijos nuotr. Aplinkos ministerijos nuotr.

Beveik dešimtmetį veikianti Aplinkosaugos leidimų informacinė sistema (ALIS) tampa vis patrauklesnė žvejams mėgėjams. Pernai per šią sistemą mėgėjų žvejybos leidimų išduota 53 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

 

Dabar ALIS modernizuojama, darbus numatoma užbaigti iki metų pabaigos. Įdiegtos naujovės padės lengviau rasti reikalingą informaciją, bus dar paprasčiau užsisakyti žvejybos leidimus, sistema bus geriau pritaikyta naudotis išmaniuosiuose įrenginiuose.

Numatyta, kad vienoje tinklalapio skiltyje bus pateikiami išsamūs duomenys apie išnuomotus vandens telkinius ir tuos, kuriuose organizuojama limituota žvejyba. Kitas svarbus pakeitimas – žvejo mėgėjo kortelėms įsigyti (išskyrus korteles lašišų ir šlakių žvejybai) nebereikės prisijungti per elektroninius valdžios vartus.

Bus atliekama išduotų leidimų patikra, todėl nebepavyks per klaidą įsigyti tokio paties leidimo, jeigu senasis vis dar galioja. Duomenys apie visų platintojų išduotus žvejybos leidimus bus kaupiami ALIS, todėl žvejybos vietoje nebereikės turėti atspausdintų ir kitų platintojų išduotų leidimų, užteks žinoti jų numerį, o pametus ar sunaikinus duomenys išliks.

Bus paprastesnė ataskaitų apie sugautas lašišas ir šlakius teikimo tvarka, sudaryta galimybė nustatyti skirtingą žvejo mėgėjo kortelių kainą, priklausomai nuo to, ar kortelė suteiks teisę paimti sugautas žuvis.

„Skaičiai rodo, kad ALIS žvejybos leidimų išdavimo modulis priklauso toms elektroninėms paslaugoms, kuriomis labiausiai naudojamasi mūsų šalyje. Puikiai suprantame, kad net nedidelės detalės gali lemti sistemos patogumą. Todėl ir paleidus atnaujintą sistemą darbas tikrai nesibaigs – atsižvelgsime į žvejų pastabas ir stengsimės tobulinti ją toliau“, – sako aplinkos ministro patarėjas IT pertvarkai Eimantas Norkūnas.

2012 m. pradėjusioje veikti sistemoje galima įsigyti visų rūšių žvejybos leidimus, išskyrus leidimus žvejoti privačiuose vandens telkiniuose, kuriuos išduoda tų vandens telkinių savininkai. ALIS žvejybos leidimai yra elektroniniai, todėl jų nebūtina spausdinti, galima bet kada atsisiųsti, išsisaugoti išmaniajame įrenginyje. Žvejybos vietoje užtenka žinoti ir patikrinimo metu aplinkosaugos pareigūnui pateikti leidimo numerį (reikia turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą).

Išduodamų leidimų skaičius parodo, kokios žvejybos rūšys populiariausios. Daugiau nei pusę jų sudaro žvejo mėgėjo bilietai, skirti žvejybai valstybiniuose vandens telkiniuose, kurie yra neišnuomoti ir kuriuose neorganizuojama limituota žvejyba. 2020 m. jų išduota beveik 248 tūkst. Toliau rikiuojasi leidimai žvejybai išnuomotuose vandens telkiniuose, kortelės žvejybai Nemuno deltos regioniniame parke, kortelės lašišų ir šlakių žvejybai.

Už leidimus žvejoti valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose surinktos lėšos keliauja į valstybės biudžetą (pastaraisiais metais surenkama apie 1,7 mln. eurų kasmet). Jos naudojamos žuvų ištekliams atkurti ir saugoti: aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės veiklai, žuvivaisai valstybiniuose vandens telkiniuose, moksliniams tyrimams, neigiamą poveikį aplinkai mažinančiai infrastruktūrai – vandens transporto priemonių nuleidimo vietoms įrengti ir kitiems projektams. Iš šių lėšų finansuojamas ir ALIS atnaujinimas.

Aplinkos ministerija primena, kad kai kurių rūšių žvejybos leidimų taip pat galima įsigyti „Perlo“ terminaluose, parduotuvių „Maxima“ kasose, „Tiketos“ kasose ir „Narvesen“ kioskuose. Iš viso 2020 m. išduota beveik 420 tūkst. mėgėjų žvejybos leidimų.

Naudingos informacijos apie skirtingus žvejybos leidimų tipus ir kaip juos įsigyti galima rasti Aplinkos ministerijos tinklalapio dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 390 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,