Mano GargždaiPrasideda aplinkosauginė akcija „Atliekų vežimas“ – stiprinamas dėmesys atliekų vežimui

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Aplinkos apsaugos departamento nuotr. Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Aplinkos apsaugos departamentas, siekdamas atliekų vežimo pažeidimų prevencijos ir efektyvesnės kontrolės, birželio mėnesį pradeda nauja aplinkosaugine akcija „Atliekų vežimas“.

 

Visą birželį bus vykdoma tiek tarpvalstybinių, tiek vietinių atliekų vežimo keliuose pažeidimų prevencija. Kad užkardytų atliekų vežimą nesilaikant teisės aktų reikalavimų, aplinkosaugos pareigūnai tikrins atliekų pakrovimo ir iškrovimo vietas, transporto priemones.

„Aplinkosaugininkai šalies keliuose tikrins atliekas gabenančius atliekų vežėjus. Šių reidų metu reikėtų nenustebti, jei bus patikrinti gabenant reikalingi dokumentai, apžiūrima transporto priemonė ar vežamas krovinys. Esant poreikiui ir kilus įtarimų, gabenamą krovinį pareigūnai gali ir pasverti“, – apie akciją kalbėjo departamento direktorius Raimondas Sakalauskas.

Pasak departamento vadovo, vežantys atliekas krovininiais automobiliais turi atsižvelgti į pagrindinius reikalavimus: krovinio svoris turi atitikti gabenimo dokumentuose nurodytą svorį, būtina turėti galiojančias sutartis su gavėjais, krovinio dokumentai turi būti tvarkingi.

„Ši akcija itin svarbi nusižengimų prevencijai: mūsų tikslas – ne tik bausti ar užkirsti kelią galimiems pažeidimams, bet ir skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų, būti sąmoningiems ir rūpintis aplinka ir gamta“, – sako departamento direktorius.

Prie šios aplinkosaugininkų organizuojamos akcijos prisijungs ir kitų tarnybų pareigūnai bei specialistai.

Už atliekų įvežimo ar importo į Lietuvą reikalavimų pažeidimą ir už Aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimus atsakingiems asmenims bus rašomi protokolai ir skiriamos nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas už pažeidimus numato baudą nuo 30 iki 3 000 eurų. Už Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimą numatyta nuo 600 iki 1 200 eurų bauda.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 496 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,