Mano GargždaiNaujas programos „Erasmus+“ etapas: Lietuvos aukštosioms mokykloms – daug naujovių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
ŠMSM nuotr. ŠMSM nuotr.

Šiemet prasideda naujasis programos „Erasmus+“ etapas, kuris truks iki 2027-ųjų. Šiam laikotarpiui skiriamas beveik dvigubai didesnis biudžetas, juo bus siekiama, kad per artimiausius septynerius metus programa pasinaudotų dar 10 milijonų žmonių. Visai programai „Erasmus+“ skiriama per 26 mlrd. EUR. Naujas programos etapas siūlo dar daugiau galimybių ir tampa prieinamas kiekvienam dalyviui.

 

Mišriosios intensyvios programos – daugiau galimybių darbuotojams ir studentams

Lietuvos aukštosioms mokykloms programa „Erasmus+“ jau seniai nebėra naujovė. Universitetų ir kolegijų darbuotojai bei studentai kiekvienais metais aktyviai dalyvauja programos veiklose ir naudojasi jos teikiamomis galimybėmis. Per 2014–2020 metų laikotarpį daugiau kaip 42 tūkstančiai aukštojo mokslo institucijų darbuotojų ir studentų dalyvavo programoje „Erasmus+“. Kiekvienais metais apie 4 % visų Lietuvos studentų dalyvavo mokymosi mobilumuose, finansuojamuose programos lėšomis.

Naujajame programos etape, be jau seniai žinomų veiklų, atsiranda ir keletas naujovių, viena iš jų – mišriosios intensyvios programos. Dėl šių programų aukštosioms mokykloms suteikiama galimybė organizuoti naujų ir lankstesnių formų mobilumus. Mišrių intensyvių programų metu įgyvendinami trumpalaikiai studentų ar darbuotojų grupių fiziniai mobilumai bus derinami su privalomu virtualiosios veiklos komponentu, taip sudarant palankias sąlygas bendradarbiauti su projekto partneriais. Fizinio mobilumo trukmė – nuo 5-ių iki 30-ies programos laikotarpio dienų.

Minimalus dalyvių skaičius mišriose intensyviose programose – 15 dalyvių, didžiausias finansuojamų dalyvių skaičius – 20. Mišriose intensyviose programose dalyvavusiems studentams turės būti suteikti ne mažiau kaip 3 ECTS kreditai. Tikimasi, kad mišriosios intensyvios programos bus itin patrauklios ir sulauks didelio Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų institucijų susidomėjimo.

 

Dar daugiau galimybių doktorantūros studentams

Naujoje programoje dar daugiau dėmesio bus skiriama doktorantūros studijų studentams. Siekiant pagerinti doktorantų mokymo ir mokymosi sąlygas bei užtikrinti lygias galimybes, doktorantai ir neseniai doktorantūros studijas baigę absolventai turės galimybę įgyvendinti trumpalaikių arba ilgalaikių studijų, stažuočių arba mokomosios praktikos mobilumo vizitus užsienio aukštosiose mokyklose.

Doktorantų mobilumo studijų, stažuotės arba mokomosios praktikos tikslais galima trukmė – nuo 5-ių iki 30-ies dienų arba nuo 2-jų iki 12-os mėnesių.

 

Mobilumas iš programos „Erasmus+“ šalių į šalis partneres

Naujame programos etape jau nuo 2021 metų programos dalyviai, be jau įprastų veiklų, galės rinktis ir dar vieną naujovę – mobilumus iš „Erasmus+“ programos šalių į šalis partneres.

Aukštojo mokslo chartiją gavusios aukštosios mokyklos net 20 proc. „Erasmus+“ europinio mobilumo projekto lėšų galės skirti organizuojant išvykstamąsias mobilumo veiklas ne tik į 32 programos šalis, bet ir į šalis partneres.

Šalys partnerės apima net 14 regionų, tokių kaip Lotynų Amerikos šalys, Vakarų Balkanų šalys, Pietų Viduržemio šalys, Azijos ir kitos šalys.

 

Aukštojo mokslo mobilumo skaitmenizacija, skaitmeninis švietimas ir įgūdžiai

Naujame programos etape itin daug dėmesio skiriama aplinkos tvarumui ir ekologijai, todėl nuo 2021-ųjų metų iniciatyva „Erasmus“ be popierinių dokumentų (angl. Erasmus without Paper) tampa vienu pagrindinių prioritetų.

Vadovaujantis aukštojo mokslo chartijos principais, aukštojo mokslo ir studijų institucijos, laikydamosi Europos studento kortelės iniciatyvos (angl. Erasmus Student Card Iniciative) techninių standartų, turės įsidiegti skaitmeninį studentų mobilumo valdymą.

Tad aukštosioms mokykloms bus suteikta galimybė prisijungti prie „Erasmus“ dokumentų tinklo Erasmus without Paper Network, kuriame galės keistis mobilumo duomenimis ir tvarkyti elektronines mokymosi sutartis ir skaitmeninius tarpinstitucinius susitarimus, kai tik šiomis priemonėmis bus pradėta naudotis vykdant įvairią mobilumo veiklą tarp programos šalių ir šalių partnerių.

Pagrindinis šios inciatyvos tikslas – supaprastinti studentų mobilumo veiklos administravimą, skaitmenizuojant procesus juos pagreitinti, taip siekiant padidinti studentų mobilumo kokybę bei poveikį visoje Europoje. Europos studento kortelės iniciatyva Erasmus Student Card Iniciative – naujosios programos prioritetas, prisidedantis prie Europos Komisijos siekio iki 2025 m. sukurti Europos švietimo erdvę. Tikimasi, kad ši iniciatyva ne tik palengvins darbą aukštosioms mokykloms, pagerins studentų mobilumo kokybę, bet ir stipriai prisidės prie aplinkos tvarumo.

 

Mobilumo dalyvių įtrauktis ir ekologiškas mobilumas aukštojo mokslo srityje

2021–2027 metais programa bus dar inovatyvesnė, daugiausia dėmesio bus skiriama socialinės įtraukties ir įvairovės didinimui. Projektuose bus galima numatyti papildomų lėšų įtraukčiai – siekiant sumažinti socialinius, ekonominius bei su sveikata susijusius kliuvinius ir tokiu būdu padidinti programos prieinamumą ir dalyvių įvairovę.

Taip pat įtraukties ir mažiau galimybių turinčių dalyvių sąvoka tampa daug platesnė ir apima ne tik fizinę, psichinę negalią ir su sveikatos būkle susijusių poreikių turinčius dalyvius, bet ir studentus, kurie augina vaikus, dirba ar yra profesionalūs sportininkai. Tikimasi, kad išplėtus dalyvių grupes, atsiras daugiau žmonių, galinčių dalyvauti mobilumo veiklose.

Taip pat daug dėmesio bus skiriama aplinkosaugai, gamtai draugiškesnėms kelionėms ir tvaresniam projektų įgyvendinimui. Siekiama, kad projektų dalyviai į mainus ar vizitus kitose šalyse vyktų „žalesnėmis“ priemonėmis – rinktųsi traukinį vietoj lėktuvo. Tam, kad paskatintų keliauti tvariau, „Erasmus+“ programa skiria papildomų lėšų tvarioms kelionėms ir kelionei skirtą laiką padidina iki 4 dienų. Be to, naujame programos etape aukštosios mokyklos skatinamos organizuoti tvarius su „Erasmus+“ mobilumu susijusius renginius, konferencijas ir susitikimus.

Daugiau informacijos apie naujas galimybes kviečiame ieškoti 2021 m. programos „Erasmus+“ vadove https://erasmus-plius.lt/programa/programos-vadovas

Programos „Erasmus+“ švietimo ir mokymo sritį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas www.smpf.lt.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 153 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,