Mano GargždaiMero staigmena dėl vicemero: valdantieji įžvelgia politinius žaidimus, V. Butkus – demokratiją

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Meras Bronius Markauskas ir Tarybos narys Vytautas Butkus. Klaipėdos r. sav. nuotr. Meras Bronius Markauskas ir Tarybos narys Vytautas Butkus. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Prabėgus beveik dviems mėnesiams, kai paskelbta apie naujos valdančiosios daugumos susikūrimą Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje, meras Bronius Markauskas teikia kandidatus į vicemero ir Administracijos direktoriaus postus. Panašu, kad be politinių žaidimų neapsieita, meras teikia ne tik valdančiosios daugumos pageidaujamus matyti Ligitą Liutikienę (į vicemerės postą) bei Justą Ruškį (į Administracijos vadovo postą), bet ir savo siūlomą kandidatą iš opozicijos Tarybos narį Vytautą Butkų. Kaip šį mero žingsnį mato buvę koalicijos partneriai, esantys valdančiojoje koalicijoje? Kodėl V. Butkus nusprendė kandidatuoti ir ko tikisi iš tokios alternatyvos?

 

Valdantieji įžvelgia politinį žaidimą, norą supriešinti

Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Nerijus Galvanauskas atviravo, kad šis mero sprendimas atrodo nelabai logiškas ir suprantamas.

„V. Butkų visada geru žodžiu minėjau tiek viešai, tiek neviešai. O meras velia į politinius žaidimus. Vietos savivaldos įstatymas numato, kad Tarybos dauguma deleguoja kandidatus į politinio pasitikėjimo postus, tik mero teikimu. Meras naudojasi ir galbūt bando supriešinti ar dar kažką padaryti“, – poziciją šiuo klausimu išsakė N. Galvanauskas.

Jo teigimu, toks politinis šou tikriausiai rinkėjams yra visiškai neįdomus, atgraso ir jaunus žmones nuo dalyvavimo politikoje.

Pasiteiravus, ar buvo rastas kompromisas dėl sekretoriato vadovo, mero patarėjo etatų, N. Galvanauskas plačiau nekomentavo, tik sakė, kad ir toliau tęs pokalbius su meru visais klausimais.

Kitos valdančiosios frakcijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Rasa Petrauskienė į klausimą, kaip vertina mero teikimą, sakė, kad jis turi tokią teisę, tačiau sprendimas taip pat atrodo nelogiškas.

„Tik gaila, kad jauną politiką truputėlį pakiša. Visi žino, kad valdančioji dauguma teikia kitus kandidatus ir gal bus nelabai malonu, kai jis pralaimės. <...> Meras turėjo visas galimybes teikti ir V. Riaukienės kandidatūrą, įdomu kodėl neteikia jos?“, – svarstė konservatorė, pridurdama, kad nors meras ir žadėjo nežaisti politinių žaidimų, panašu, kad jo žodžiai ne visada yra tiesa.

Socialdemokratė Ligita Liutikienė, kurios tiesioginiu konkurentu į vicemero postą bus V. Butkus, apie mero žingsnį kalbėjo, kaip apie mero teisę.

„Žinoma, tai yra politinis žaidimas, niekada nėra buvę, kad iš opozicijos būtų teikiamas kandidatas, bet visada būna pirmas kartas, ir tebūnie demokratija – Tarybos nariai turės iš ko pasirinkti“, – komentavo L. Liutikienė.

 

V. Butkus: tai – demokratijos šventė

Pasiteiravome ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario V. Butkaus nuomonės: „Kodėl buvo nuspręsta kandidatuoti į vicemero postą?“

Politikas sakė, kad yra išrinktas į Tarybą, turi pasitikėjimą iš rinkėjų, be to, sulaukta ir frakcijos pasitikėjimo – jo kandidatūra pasiūlyta į vicemero postą.

„Meras turi tokią teisę pagal Vietos savivaldos įstatymą teikti vicemero kandidatūrą. Su meru gerą ryšį palaikome, jis žino mano stipriąsias ir silpnąsias puses. Gavus pasiūlymą, jį apsvarsčiau ir priėmiau šį sprendimą. Noriu sugrįžti į Gargždus ir dirbti Klaipėdos rajono labui ir tuo pačiu norisi atsiskleisti kitose darbinėse veiklose, kilti karjeros laiptais“, – sprendimą grindė V. Butkus.

Pasiteiravus, ar nemato šios situacijos, kaip politinio žaidimo, juk žinoma, kad valdančioji dauguma teiks ir savo kandidatus.

„Pavadinčiau kitaip, skambiu lozungu – demokratijos šventė, kiekvienas Tarybos narys turi laisvą balsą ir sudaroma galimybė rinktis, ne iš vieno, šįkart – iš dviejų kandidatų į vicemero postą. Laike tai neįsivelia į jokius žaidimus, vyks vienas balsavimas, tą pačią dieną, nieko nevilkinant. Ar vienas, ar du, ar trys kandidatai, procesų nevilkiname“, – kalbėjo opozicijoje esantis Tarybos narys, pridurdamas, kad tai bus ir naujosios valdančiosios daugumos patikrinimas.

 

Tarybos posėdis, kuriame vyks ir slaptas balsavimas dėl kandidatų skyrimo į postus vyks kitą ketvirtadienį, birželio 17 d.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 264 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,