Mano GargždaiDalyvavo biblioterapijos užsiėmime „Žolelių pasakos“ su rašytoja, žoliautoja Giedre Bružiene

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Renginio akimirkos. Organizatorių nuotr. Renginio akimirkos. Organizatorių nuotr.

Biblioterapija – edukacinė priemonė, kurios metu randamas asmeninis santykis su kūriniu, tekstu, plečiamas skaitančiojo akiratis ir formuojamos jo asmeninės savybės.

 

Anot dr. Daivos Janavičienės, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos procesų skyriaus tyrėjos, knygų skaitymo teigiamas poveikis jau vien tas, kad skaitytojas atsitraukia nuo kasdienybės rūpesčių. Skaitydamas žmogus panyra į kitą realybę, išgyvena knygos herojų patirtis, tarsi įsitraukia į paties autoriaus kūrybinį procesą. Taip ir pailsi, ir įsikrauna. Pasakų terapija – vienas iš biblioterapijos metodų asmenybei pažinti ir ugdyti. Pasakos svarba turi įtakos visapusiškam vaiko ugdymui, tai pirmoji edukacinė priemonė, per kurią vaikas pažįsta jį supantį pasaulį ir bendražmogiškąsias vertybes. Pasakos moko reikšti jausmus, įvardyti juos ir suvokti. Naudingiausios tos pasakos, kuriose yra ne tik veiksmas, bet ir aprašyti herojaus jausmai, įvairios gyvenimiškos situacijos, kurios padeda formuotis vaiko asmenybei ir jo dvasiniam pasauliui. Taip mokomasi suvokti, kas yra gerumas, meilė, sąžiningumas, pasiaukojimas ir t. t. Pagaliau, pasakos yra puiki, maloni, nuostabi galimybė patirti įvairių nuotykių ir daugybę įspūdžių.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lakučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius, prisidėdamas prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Biblioterapijos taikymas bibliotekose“, rugpjūčio 12 d. kvietė vaikus ir jų tėvelius į biblioterapijos užsiėmimą „Žolelių pasakos“. Susitikimas vyko knygų autorės (knygos „Ilja. Paliesti Dievą“ ir „Ir ateis ta diena. Pasakojimai apie žoleles“), žurnalistės, kalbininkės, o kartu ir žoliautojos Giedrės Bružienės ir jos vyro žolelių ūkyje. Šalia nedidelės, medžiu kvepiančios trobelės rašytoja sukvietė visus, kurie norėjo susipažinti su stebuklingu augalų pasauliu.

Didelį įspūdį susirinkusiems padarė žoliautojos Giedrės įdomūs ir įtraukiantys pasakojimai apie vaistažoles, jų savybes ir panaudojimą. Keliaudami Minijos slėnio vingiais, vaikai ne tik pažino, skynė vaistažoles, bet ir išgirdo įdomių legendų apie medžius ir augalus.

Kelio pabaigoje visi, atsigaivinę šaltinio vandeniu, pajudėjo sodybos link, kur jų laukė pasakų terapijos užsiėmimas. Kiek pasistiprinę žolelių arbata, dalyviai pasinėrė į pasakų kūrimo procesą. Užsiėmimui pasirinkta asmenybės vystymo biblioterapijos metodika, kitaip dar pavadinama edukacine. Anot dr. Daiva Janavičienės, edukacinė biblioterapija suvokiama kaip harmoningas impulsas asmenybei, skaitant ir suvokiant išmintingus tekstus. Reikšminga, jog vaikai ne tik kūrė, bet ir dalinosi su kitais savo pasakų siužetais, įdomiai pristatė jų herojų patiriamus nuotykius. Vėliau vyko užsiėmimo apibendrinimas ir refleksija.

Dėkojame Giedrei Bružienei ir visiems susirinkusiems už puikias emocijas. Artėjančios Žolinės šventės proga mūsų skaitytojus kviečiame nepamiršti iš pievų prisirinkti glėbį aromatingų vaistažolių. O jau išsivirę skanios arbatos, mėgaukitės ja su puikia knyga rankose.

 

 

 

 

Renginio akimirkos – organizatorių nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 423 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,