Mano GargždaiKlaipėdos rajone steigiamas Metų mokytojų klubas

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Asociatyvi Klaipėdos r. sav. nuotr. Asociatyvi Klaipėdos r. sav. nuotr.

Nuo 2016 m. kasmet trys Klaipėdos rajono mokytojai Tarptautinės mokytojo dienos proga už profesinę veiklą, kūrybines iniciatyvas ir lyderystę yra apdovanojami premija ir jiems suteikiamas Metų mokytojo titulas.

 

Nuo 2021 m. ši premija pavadinta Gargždų miesto garbės pilietės, iškilios švietimo asmenybės, buvusios ilgametės Rygos lietuvių mokyklos vadovės ir jos įkūrėjos Bronislavos Aldonos Gedvilaitės-Treijos vardu.

Dėl šios puikios, šeštus metus besitęsiančios Klaipėdos rajono savivaldybės iniciatyvos jau 18 mokytojų yra pagerbti šiuo apdovanojimu. Tai drąsūs, smalsūs, mylintys savo darbą mokytojai, kurie nebijo išeiti iš savo komforto zonos, supranta, kad vien tik mylėti savo profesiją nepakanka, reikia įdėti daug kruopštaus darbo, kad būti mokytoju ne tik atsakinga pareiga, bet ir nepertraukiama intensyvi būtis. Mokytojas – tai profesija, kuri pati savaime yra didžiulis iššūkis, nuolatos verčiantis judėti ir siekti.

Tikriausiai todėl savaime atsirado poreikis burtis į bendrystę, susikurti erdvę, kurioje drąsiai dalinamasi mintimis, idėjomis, keičiamasi informacija, susirandama bendraminčių, galiausiai – per bendradarbiavimą realizuojamos potencialios galimybės.

Lapkričio 16 d., padedant Klaipėdos rajono švietimo centrui, įvyko pirmoji Metų mokytojų klubo sąšauka. Metų mokytojų klubas – grupė bendraminčių mokytojų, kurie gali dalytis tuo, ką jie turi. Tai – didelė pedagoginė patirtis, gebėjimas bendrauti su mokiniais ir juos motyvuoti, noras dalintis sukaupta patirtimi. Metų mokytojai – tai kolegos, kurių drąsiai galima klausti gyvenimiškų patarimų. Juk mokytojas – visų pirma duodanti, o tik po to imanti profesija.

Metų mokytojų klubo misija – padėti pradedančiam pedagogui plėtoti ir gilinti kompetencijas, integruotis į švietimo įstaigos bendruomenę, suteikti metodinę ir dalykinę pagalbą. Galiausiai, jau metas demistifikuoti mokytojo profesiją, keisti visų ujamo, bejėgio, galą su galu vos suduriančio, visokiais stereotipais apklijuotą mokytojo įvaizdį.

„Labai džiaugiausi, kai Klaipėdos rajono savivaldybės taryba šiemet vieningai pritarė premijai suteikti neeilinės asmenybės Aldonos Gedvilaitės-Treijos vardą, tuo labiau džiaugiuosi dabar, išgirdęs žinią apie Metų mokytojų klubo steigimą Klaipėdos rajone. Tai dar kartą patvirtina nuojautą, kad rajone turime daug iniciatyvių, kūrybiškai mąstančių pedagogų, siekiančių ir gebančių dalintis ne tik pedagogine išmintimi, kompetencijomis, bet jiems nestinga empatijos ir jauniausių kolegų atžvilgiu. Mentorystės skatinimas pedagoginėje srityje yra labai svarbus siekiant sugrąžinti mokytojo profesijos prestižą. Metų mokytojų klubo steigimas tarsi atspindi sniego gniūžtės principą: prieš kelerius metus gera Savivaldybės idėja įsteigti premiją geriausiems pedagogams paskatino kitą idėją – suteikti premijai įžymios kraštietės, nepaprastai talentingos pedagogės Aldonos Gedvilaitės-Treijos vardą, o štai dabar jau ir patys garbingos premijos nominantai kelia naują idėją burtis ir pasidalinti savo žiniomis, savo patirtimis ne tik su kolegomis, bet ir su rajono bendruomene. Tokia idėja turi tęstinumą ir išliekamąją vertę“, – komentavo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, Aldonos Gedvilaitės-Treijos vardo suteikimo Metų mokytojo premijai iniciatorius Vytautas Butkus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 188 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,