Mano GargždaiDaliai darbuotojų gali tekti privalomai skiepytis: reikalauti galėtų ir darbdavys

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Andriaus Ufarto/DELFI.lt nuotr. Andriaus Ufarto/DELFI.lt nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad svarstoma nustatyti privalomą vakcinaciją ne tik švietimo, slaugos ir globos bei medicinos įstaigų darbuotojams, bet ir kariams. Tuo pačiu diskutuojama, kad tokią prievolę savo darbuotojams galėtų nustatyti ir darbdaviai.

 

Privalomą vakcinaciją kol kas svarstoma nustatyti slaugos, globos, švietimo ir medicinos įstaigų darbuotojams.

„Apie tai yra diskutuojama, ir ne tik Lietuvoje, pastaruosius kelis mėnesius. Kai kur tie sprendimai jau yra įgyvendinti ir veikia“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

„Kaip pandemijos būsimų bangų valdymo priemonė, toks reikalavimas gali būti netgi labai pagrįstas, turint omenyje, kad tai yra žmonės, kurie dirba arba su pažeidžiamos sveikatos žmonėmis, arba mokyklose“, – komentavo premjerė.

Jos teigimu, privalomi skiepai galėtų būti nustatyti ir dar vienai žmonių grupei.

„Diskutavome vakar, pavyzdžiui, apie karius. Tai nėra darbo veikla, bet tai taip pat veikla, kuri susijusi su pakankamai intensyviu kontaktu ir daugeliu žmonių vienoje vietoje, vienu metu. Apie tai turbūt, kad galime diskutuoti“, – sakė I. Šimonytė.

Ruošiamame įstatymų pakeitimų pakete taip pat yra įtrauktas siūlymas, kad darbdaviai galėtų privalomos vakcinacijos taisyklę nustatyti savo organizacijoje.

„Suteikti darbdaviui galimybę nustatyti tokį reikalavimą, priklausomai nuo darbo pobūdžio. Tai reikštų, kad darbdavys tokį reikalavimą darbuotojų atžvilgiu gali kelti“, – paaiškino premjerė.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 227 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,