Mano GargždaiR. Petrauskienė pateikė atsakymus dėl diskusijas kėlusios komandiruotės Briuselyje

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Lapkričio 29–gruodžio 2 d. Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė buvo išvykusi į komandiruotę Briuselyje. Ši jos kelionė neapsiėjo be politinių oponentų dėmesio. Portalo mano-gargzdai.lt redakciją pasiekė anoniminis pseudonimu „Žemės kirmėlės“ pasivadinusio asmens laiškas, kuriame prašoma pasidomėti politikės komandiruote.

 

„Kviečiame pasidomėti, kur leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai. Gerb. Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė iki gruodžio 2 d. komandiruotėje Briuselyje. Ar ji ten sprendžia svarbius su savivaldybe susijusius klausimus? Abejojam. Kiek žinom, ten konservatorių organizuojama pramoginė, pažintinė kelionė, į kurią kviečia prof. Liudas Mažylis. Kelionė apmokama organizatorių lėšomis, tai gal ir viskas OK. Bet mūsų gražuolė – komandiruotėje Briuselyje. Tai reiškia, kad jai visą laiką mokamas atlyginimas + komandiruotpinigiai. Beje, nuo pat šeštadienio, nors fotografija „Facebook“ rodo, kad ji savaitgalį leido Berlyne.

Žmonės, dalyvaujantys tokiose kelionėse, dažniausiai, naudoja savo atostogas. O ponia Petrauskienė nėra durna. Kam naudoti atostogas, jei gali būti komandiruotėje, gauti pinigus ir dvigubą apmokėjimą savaitgalį, o po to, matyt, sutaupytas atostogas ir papildomus pinigus panaudoti šventiniu laikotarpiu.

Nu nėr durnų šiais laikais.

Kiek pamenam, ponia Rasa norėjo išvalyti seną pelkę, bet, matomai, pati įklimpo ir jau grimzta šitam liūne. Tiek ir liko iš skambių žodžių, etiško elgesio ir kitų elito kalbų.

Gal čia turėtų susidomėti ir Etikos komisija?“, – rašė „Žemės kirmėlės“ (kalba netaisyta).

Šią savaitę Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė portalui mano-gargzdai.lt pateikė atsakymus dėl dėmesio sulaukusios komandiruotės.

„Politiko pareiga yra bendrauti, diskutuoti, teikti pasiūlymus bei gauti informaciją iš aukščiausio lygmens politikos lyderių. Europos Parlamento priimti sprendimai tiesiogiai paveikia ir mūsų Savivaldybėje priimamus bei įgyvendinamus sprendimus. Todėl galimybė svarbiausioje Europos Sąjungos institucijoje spręsti ir mūsų Savivaldybei rūpimus klausimus tiesiogiai su Europos Parlamento nariais, dalyvauti aukščiausio lygio politinėse diskusijose yra labai svarbi“, – teigė R. Petrauskienė.

Ji nurodė, kad vizito metu susitiko su europarlamentarais, su kuriais diskutuota apie sveikatos reformą, 2021–2027 m. ES finansavimo prioritetus ir perspektyvas, iš arčiau susipažinta su Prekybos bei aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetų svarba bei įtaka Lietuvos vidaus ir išorės politikai, aptarta pandeminė situacija Europos mastu.

„Visos šios temos yra aktualios ir mūsų Savivaldybei, rengiant strateginius dokumentus, planuojant biudžetą, investicijas bei ieškant galimybių pritraukti finansavimą svarbiems projektams, – dėstė Direktoriaus pavaduotoja. – Tokio pobūdžio vizitai leidžia ne tik susipažinti su Europos Parlamento virtuve, bet ir suteikia galimybę europarlamentarams tiesiogiai pristatyti tai, kas aktualu regionams, su kokiomis problemomis susiduriame, kokio dėmesio iš institucijų mums reikia, pasidalinti pandemijos valdymo patirtimi.“

Pasak R. Petrauskienės, politinės diskusijos padeda aiškiai suprasti, kokia kryptimi eina Europa ir tą matymą panaudoti planuojant rajono ateitį, kuri neišvengiamai priklausys ir nuo Europos Sąjungos institucijose priimtų sprendimų.

„Jausdami „pulsą“ galėsime tinkamai pasiruošti lėšų pritraukimui iš ES struktūrinių fondų bei priimti ilgalaikę naudą teikiančius sprendimus. Pavyzdžiui, apie sveikatos priežiūros įstaigų reformą diskutuojame jau kurį laiką, tai ypač aktualu mūsų Savivaldybei. Jos vadovams jau pristačiau, kaip reforma vertinama Europos Parlamente, kokie sprendimai priimami visos Europos mastu, kas kalbama ten, kur priimami sprendimai, tai padės apsispręsti ir priimant strategiškai svarbius sprendimus dėl mūsų rajono gydymo įstaigų, – komentavo pavaduoja, atkreipusi dėmesį, kad Savivaldybei šis vizitas nekainavo jokių papildomų lėšų: visas su kelione susijusias išlaidas apmokėjo vizito organizatorius – Europos Parlamentas. – Komandiruotpinigiai man taip pat nebuvo ir nebus mokami.“

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 93 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,