Mano GargždaiApklausa: 2021-ieji lietuviams buvo gana geri, bet vargino kaukės ir ribojimai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Daugiau Lietuvos gyventojų besibaigiančius metus vertina teigiamai nei neigiamai, tačiau net 3 iš 4 prisipažįsta pasiilgę gyventi laisvai, rodo „Telia“ užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa. Ji taip pat atskleidė, ko žmonės tikisi ir ką planuoja ateinančiais 2022 metais.

 

„Po 2020-ųjų šoko – pandemijos pradžios, lėmusios kardinalius gyvenimo pokyčius ir nežinomybę, – šiais metais buvo kur kas daugiau optimizmo. Dar metų pradžioje sulaukėme vakcinų, kurios jau po kelių mėnesių tapo prieinamos visiems ir leido grįžti į labiau įprastą gyvenimo ritmą. Kita vertus, visuomenėje netrūko įtampos. Visa tai atsispindi žmonių vertinime“, – sako „Telia“ komunikacijos vadovė Birutė Eimontaitė.

Apklausos duomenimis, 4 iš 10 šalies gyventojų praeinančius metus įvertino kaip labai arba gana gerus, o perpus mažiau (17 proc.) metus įvertino kaip gana blogus arba labai blogus. Likusiems 2021-ieji buvo nei geri, nei blogi.

Žvelgdami į artėjančius 2022-uosius žmonės neslepia optimizmo: kas antras tiki, kad jie bus geresni ar bent kažkiek geresni ir tik mažiau nei 1 iš 10 mano, jog laukia prastesni metai.

Paprašyti įvardinti, ko labiausiai pasigedo per pandemiją, dauguma (74 proc.) nurodė pasiilgę tiesiog laisvai gyventi – be kaukių ir kitų apribojimų. Jei pandemija nurimtų, maždaug trečdalis suskubtų į koncertus, spektaklius ir kultūros renginius, tiek pat dažniau susitiktų su artimaisiais ir draugais, keliautų Europoje. Po penktadalį apklaustųjų ilgisi šeimos švenčių ir kelionių į tolimąjį užsienį.

Pastebima, kad žmonės su aukščiausiomis pajamomis ir Vilniaus gyventojai labiausiai pasiilgę kelionių, o moterys – koncertų, spektaklių, kultūros renginių.

Apklausoje dalyvavę žmonės taip pat atskleidė, kokių planų turi ateinantiems metams. Beveik 1 iš 5 teigė ketinantys įsigyti naują ar pakeisti turimą automobilį – tokiems planams įtakos gali turėti ir planuojamas automobilių taršos mokestis, kuris turėtų įsigalioti nuo 2023 metų. Antra tiek apklausos dalyvių minėjo, kad norėtų nukeliauti į svajonių šalį.

Populiarūs buvo ir standartiniai naujametiniai pažadai – pradėti sportuoti (15 proc.) ar imtis naujo hobio (14 proc.). Per pandemiją pasikeitęs gyvenimo būdas ir darbo režimas taip pat skatina žmones galvoti apie profesinius pokyčius: 14 proc. apklausos dalyvių užsiminė 2022-aisiais ketinantys keisti darbą. Įdomu ir tai, kad 4 proc. žmonių nurodė ketinantys išvykti gyventi į kitą vietovę Lietuvoje, o 5 proc. – emigruoti.

 

„Telia“ užsakymu reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą atliko tyrimų bendrovė „KOG Institutas“. Iš viso apklausti 1 008 Lietuvos gyventojai nuo 18 iki 64 metų. Tyrimas atliktas 2021 m. lapkričio 12–23 dienomis.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 323 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,