Mano GargždaiLaisvalaikis miške žiemą: ką reikia žinoti, kad poilsiautume atsakingai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento specialistai primena, kad mišką reikia tausoti, ir dalijasi patarimais, kaip žiemą miške poilsiauti atsakingai.

 

„Šiais metais žiema dosni sniego ir galimybių pramogauti gryname ore. Vieni renkasi aktyvų poilsį, vyksta į mišką slidinėti, pramogauja su rogutėmis, leidžiasi į žygius, kiti – pasyvų. Tiesa, visiems lankytojams norisi priminti, kad miške privalu laikytis taisyklių“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.

Pasak T. Ablačinskij, miške bet kur stovyklauti negalima. Pagal dabar galiojančią tvarką apsistoti miškuose galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose: poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse, kempinguose ir pan.

„Taip pat lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Atkreipiu ir keturračių savininkų dėmesį. Keturračiai yra motorinės transporto priemonės, kuriomis galima važinėti tik oficialiais keliais. Už važiavimą per mišką, pelkę ar laukus galima gauti baudą ir netekti transporto priemonės“, – primena T. Ablačinskij.

Pasak aplinkosaugininko, žemei pasidengus sniegu taip pat reiktų nepamiršti ir kaip tinkamai statyti transporto priemones miškuose.

„Atvykus į mišką automobilius galima statyti tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis nepažeisti miško paklotės. Jei šių reikalavimų nesilaikoma, tai gali užtraukti įspėjimą arba baudą iki 140 eurų. O jei miško paklote sužalota ar sunaikinama, tai gali užtraukti ir iki 300 eurų baudą“, – teigė T. Ablačinskij.

Pabrėžtina, kad vairuotojai turi žinoti, kad teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele. Taigi išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Jei į mišką užsukote su keturkojais draugais, taip pat turėtumėte atsiminti ir kitą svarbią taisyklę: „Miške šunį draudžiama paleisti be antsnukio. Antsnukis nebūtinas, kai šuo vedamas už pavadėlio. Visi mūsų miškai – medžioklės plotai ir už palaidus šunis baudžiama.“

Nors žiemą miško paklotė pasidengusi sniegu, norint išvengti nelaimių, reiktų nepamiršti ir kitos miškuose galiojančios taisyklės: „Prisiminkite, kad fiziniams asmenims draudžiama kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį (išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus. O pažeidus šiuos reikalavimus asmenims taikoma atsakomybė – įspėjimas arba 20–50 eurų bauda. Taip pat gali būti skiriama 50–110 eurų bauda juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims.“

Atsakingiems poilsiautojams tikrai nereikia kalbėti apie tai, kad šiukšlinti negalima, tačiau tokių situacijų, kai šiukšlės paliekamos miškuose pasitaiko.

„Žiemos metu pastebime, kad poilsiautojai labai dažnai palieka sulūžusias žiemos sporto prekės – rogutes, slides, susprogusias pripučiamas slidinėjimo padangas ir kt. Taigi primename, kad tokie daiktai teršią aplinką ir juos reikėtų priduoti atliekų tvarkytojams, o už šiukšlinimą galite gauti 20–50 eurų baudą.

Prisiminkite, kad lankydami miškus, eidami į gamtą, turite eiti kaip į svečius ir laikytis nurodytų reikalavimų. Be to, jei aplinka nedelsiant nesutvarkoma ir nustatoma, kad padaryta reali žala, pažeidėjai turi atlyginti aplinkai padarytą žalą ir sumos tokiais atvejais gali būti nemenkos“, – sako T. Ablačinskij.

 

Miško lankytojams primename, kad miške draudžiama:

   -kirsti ar kitaip žaloti medžius, krūmus, kitus augalus ir grybus, ardyti miško paklotę;

   -gaudyti, naikinti laukinius gyvūnus, juos gabenti, rinkti kiaušinius, ardyti gyvūnų būstus (olas, dreves, lizdus, skruzdėlynus, inkilus ir pan.);

   -gadinti želdinių apsaugos priemones, poilsiaviečių ir kitą rekreacinę įrangą, informacinius (įspėjamuosius) ženklus, kvartalinių linijų stulpus, geodezinius ženklus, riboženklius ar kitus įrenginius;

   -paleisti miške šunį be antsnukio (antsnukis nebūtinas, kai šuo vedamas už pavadėlio);

   -triukšmauti ar kitaip trikdyti laukinius gyvūnus;

   -trukdyti asmenų, besilankančių miške, poilsį;

   -plauti transporto priemones miške;

   -teršti ar šiukšlinti mišką.

Lankymosi miške taisyklėse, taip pat numatyta, kad miško lankytojai privalo, pastebėję gaisrą, nedelsdami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 ar VĮ Valstybinių miškų urėdijai.

AAD ragina piliečius elgtis atsakingai ir primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 621 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,