Mano GargždaiAkcija „Darom“: daugiau atsakomybės kiekvienam iš mūsų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
„Mes darom“ nuotr. „Mes darom“ nuotr.

Šiukšlių viešose erdvėse palengva mažėja, tačiau atsiranda naujų uždavinių, sako akcijos „Darom“ organizatoriai. Šiais metais vyksianti akcija bus kitokia, nes tvarkyti aplinką ir išvežti surinktas atliekas akcijos dalyviams reikės savarankiškai.

 

Šiais metais kasmetinė viešųjų erdvių tvarkymo akcija vyks šį šeštadienį, balandžio 23 d.

Skirtingai nei seniau, norint dalyvauti akcijoje nereikia registruotis – užtenka akcijos interneto svetainėje www.zemelapis.mesdarom.lt arba mobiliojoje programėlėje „Mes darom“ pasitikrinti, kur yra pažymėtos tvarkytinos vietos, ir išsirinkti vietą, prie kurios tvarkymo norima prisidėti.

Dar viena naujovė – surinktas atliekas reikės išrūšiuoti ir patiems pristatyti į regioninius ir apskričių aplinkos tvarkymo centrus (RATC) arba stambiagabaričių atliekų tvarkymo centrus (ATC).

Žemėlapyje šios vietos taip pat pažymėtos specialiais simboliais.

Anksčiau akcijos dalyvių surinktų atliekų išvežimą organizuodavo savivaldybės, tačiau būdavo problemų, kad ne visada pavykdavo jas greitai išvežti, paukščiai ištampydavo šiukšles, kurias reikėdavo vėl rinkti.

Nuspręsta to atsisakyti ir paraginti žmones tvarkytis „iki galo“ – nuo atliekų surinkimo iki jų išrūšiavimo ir pristatymo atliekų perdirbėjams.

Akcijos dalyviams šiemet reikės patiems pasirūpinti ir šiukšlių maišais, nes akcijos maišus VšĮ „Mes darom“ perdavė humanitarinę pagalbą Ukrainai pakuojančioms organizacijoms.

VšĮ „Mes darom“ vadovė Toma Buivydaitė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad žmonės dažniausiai nežino, kur nukeliauja išmestos atliekos, kaip jos perdirbamos, kaip veikia atliekų tvarkymo centrai, tad norima šviesti visuomenę ir skatinti atliekų rūšiavimą.

„Mes esame įsitikinę, kad žmonėms bus naudinga tokia informacija – kur tokios aikštelės yra, nes daugelis nežino, kokias atliekas galima atiduoti, kokių negalima, kokie yra metiniai limitai ir panašiai“, – pasakojo T. Buivydaitė.

   Akcijos dalyviams, pristatysiantiems surinktas ir išrūšiuotas atliekas, bus būtina turėti asmens dokumentą. Tai, pasak T. Buivydaitės, bus reikalinga registruojant atliekas.

Viešojoje erdvėje pasigirdo abejonių, ar akcijos dalyviai patys dėl to nenukentės – jei akcijos metu atveš pamiškėje ar paupy rastų padangų, ar tais metais dar galės nemokamai priduoti senas savo automobilio padangas.

„Bus įvedama informacija, kiek atliekų jūs surinkote ir atidavėte akcijos metu, bet tai nebus įskaičiuojama į metinius limitus. Akcijos metu galite atvežti keturias padangas, bet tai nebus įskaičiuojama į metinį limitą. Pavyzdžiui, jei galima per metus atiduoti keturias padangas, žmogus vis dar turės tą limitą. Žinoma, gali atsirasti piktnaudžiaujančių, bet galbūt tai geriau, nei išmesti padangas miške“, – „Vakarų ekspresui“ komentavo „Mes darom“ vadovė.

Antradienį akcijos žemėlapyje Klaipėdos mieste buvo pažymėta 80 tvarkytinų vietų, Klaipėdos rajone – per 30, Palangoje – 11, Šilutėje ir Kretingoje – po 7, Neringoje – 5 vietos.

Žymėti tvarkytinas vietas galima užsiregistravus „Mes darom“ sistemoje. Taip pat galima nurodyti užfiksuoto šiukšlyno koordinates, įkelti nuotraukų.

Praėjusiais metais per dvi dienas į visoje Lietuvoje esančius atliekų tvarkymo centrus dalyviai atvežė 770,18 tonos bešeimininkių atliekų. Daugiausia surinkta padangų – beveik 10 tūkst. vnt. (99,44 t).

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 171 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,