Mano GargždaiUgniagesiai-gelbėtojai žinias atnaujino parodomosiose mokomosiose pratybose

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos raj. sav. nuotr. Klaipėdos raj. sav. nuotr.

Šeštadienį Veiviržėnų slėnyje prie Veiviržo upės vyko Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos organizuojamos mokomosios parodomosios pratybos „Būk saugus – saugok savo ir kaimyno namus, kurios sudomino ne tik Klaipėdos rajono gyventojus, bet ir atvykusius svečius. Šalia naujai įsigytų gaisrinių mašinų ir gelbėjimo įrangos renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti ir seniausią gaisrinę mašiną, kuri vis dar yra naudojama. Pratybų metu ugniagesiai-gelbėtojai atnaujino praktines ir teorines žinias, taip pat mokė žiūrovus, kaip saugiai elgtis nelaimių atvejais.

 

Šis Lietuvoje išskirtinis renginys, į kurį atvyksta ir aplinkinių rajonų tarnybų ugniagesiai, organizuojamas kiekvienais metais ir vis kitoje rajono seniūnijoje. Paskutinius dvejus metus dėl susidariusios ekstremalios situacijos renginiai buvo nutraukti, tačiau prevencija buvo vykdoma.

Šiemet vykusiose mokomosiose parodomosiose pratybose „Būk saugus – saugok savo ir kaimyno namus dalyvavo Agluonėnų, Priekulės, Plikių, Girkalių, Endriejavo, Veiviržėnų ugniagesių komandos, Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai ir ugniagesiai gelbėtojai, Šiaulių profesinės sąjungos veteranų ugniagesių komanda ir aplinkinių rajonų savivaldybių priešgaisrinių tarnybų atstovai.

Tokiomis parodomosiomis mokomosiomis pratybomis domisi tiek suaugusieji, tiek jaunimas. Ugniagesiai tiki, kad panašūs mokymai duoda daugiau naudos nei, pavyzdžiui, į rankas paduotas lankstinukas priešgaisrine tema. Gyventojai gali matyti, kad Savivaldybės skiriamomis lėšomis yra įsigyta šių dienų reikalavimus atitinkančių gaisrinių mašinų ir gelbėjimo įrangos. Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai, turėdami geresnių priemonių, ištikus nelaimei užtikrina laiku ir tinkamai suteikiamą pagalbą. Praėjusių metų spalio mėnesį įsigytais kvėpavimo aparatais jau išgelbėtos trys žmonių gyvybės. Prieš mėnesį trims komandoms nupirkta gelbėjimo įranga, su kuria jau gelbėtas vaikas, įstrigęs balkono turėkluose.

Dalyvių pageidavimu, kitais metais planuojama organizuoti regionines mokomąsias parodomąsias pratybas, kuriose dalyvautų 10 rajonų savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesiai.

 

Klaipėdos raj. sav. nuotr.:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 321 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,