Mano GargždaiNaujas parkas Klaipėdos rajone: Radailių dvaro savininkai įkūrė Babilono sodus

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)
Vitos Jurevičienės, VE nuotr. Vitos Jurevičienės, VE nuotr.

Radailių dvaro ir Dinozaurų parko įkūrėjai pajūrio poilsiautojams šią vasarą parengė dar vieną pramogą. Kitą savaitę vartus atveria Lietuvos miniatiūrų parkas Babilono sodai.

 

Parko savininkai Vita ir Andrius Aušros sako, kad idėja įkurti tokį parką kilo prieš 5–6 metus, buvo pradėta dairytis jam vietos. Pavyko įsigyti maždaug 12 hektarų ploto sklypą prie kelio Klaipėda-Palanga, Letūkų gyvenvietėje. Parko statyba užtruko dvejus metus.

„Atidarymą planuojame kitą savaitę, bet žmonės jau dabar atvažiuoja, net per tvorą bando lipti, nors parkas dar neveikia, vyksta paskutiniai darbai“, – sako A. Aušra.

Anot jo, Babilono soduose pastatyta 21 pasaulyje gerai žinomų statinių kopija. Kopijos sumažintos 25 kartus. Aukščiausias parko statinys – 11 metrų Eifelio bokštas.

„Pasaulyje idėja nėra nauja, tačiau Baltijos valstybėse esame pirmieji. Lankytojams pasiūlysime kelių valandų kelionę aplink pasaulį“, – sako parko įkūrėjas.

Anot jo, bilietas vaikams kainuos 10 eurų, suaugusiems – 15 eurų. Babilono sodai – tai ne vien miniatiūros, bet kartu ir botanikos sodas su baseinais, gyvais karpiais ir fontanais.

„Sieksime tapti gražiausiu parku Lietuvoje. Pasodinome daug neįprastų daugiamečių augalų, o vienmečių gėlių šiemet bus apie 50 tūkstančių“, – sako A. Aušra ir prideda, kad tokia augmenijos gausa suteikia Babilono sodams didžiausio gėlių parko statusą Lietuvoje!

Čia taip pat gausu preciziškai suformuotų topiarių ir gėlių kompozicijų. Jos pritaikytos prie miniatiūrų ir atspindi originalios pastato šalies dvasią. Pavyzdžiui, mąstytojo pozos topiaris prie Atėnų Akropolio.

 

Laisvės statula neatvyko

Kuriant parką ne viskas ėjosi kaip iš pypkės. Beveik visos pastatų miniatiūros pagamintos Kinijoje. Tik Gedimino pilies bokštas – Lietuvos meistro darbas. Buvo užsakyta ir garsioji Niujorko Laisvės statula, ji buvo ir pagaminta, tačiau kinai per neatidumą ją pamiršo įdėti į konteinerį.

„Ateityje parkas turėtų plėstis, todėl ir Laisvės statula būtinai atvažiuos“, – sako A. Aušra.

O štai dėl įvykių Ukrainoje parko organizatoriai uždengė Maskvos soboro miniatiūrą, pastatytą dar prieš karą.

Kiek kainavo įrengti parką? Daugiau nei milijoną, tikslių skaičių parko įkūrėjai neatskleidžia.

Šiuo metu parko teritorija užima 4 hektarų plotą, tačiau yra erdvės plėsti.

 

Vieta vestuvėms

Parke įrengta speciali vieta oficialioms vestuvių ceremonijoms.

„Užsakymų dar neturime, nes niekas nežinojo“, – sako A. Aušra.

Anot jo, šalia bus įgyvendinta ir dar viena beprotiška jo idėja. Tikrame bulgarų gamybos lėktuve, kuris jau stovi parke, atsiras viešbučio liukso apartamentai.

„Vonios kambarys bus pilotų kabinoje, o vandenį bus galima nuleisti patraukus už greičio svirties“, – sako A. Aušra.

Jis tik nežino, ar vandens nuleidimo garsą pavyks išgauti tokį, koks būna tikrame lėktuve.

„Jau įsigijome ir sceną, esame numatę vietą muzikos festivaliams“, – ateities planus atskleidžia Andrius.

Anot jo, šiam sezonui nespėta įrengti pagrindinio parko pastato, kur įsikurs ir kavinė. Tačiau jis turėtų būti jau kitąmet.

 

Nuotraukos – Vitos Jurevičienės.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 234 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,