Mano GargždaiKlaipėdos rajono gyventojai stiprino psichinę sveikatą Tylos stovykloje (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

2022 m. birželio 27–29 d. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras inicijavo pirmąją „Tylos stovyklą“, kurios tikslas gerinti Klaipėdos rajono gyventojų psichologinę savijautą, emocinę būseną ir didinti sveikatos raštingumą. Stovykla skirta dalyviams nuo 18 metų ir yra kompensuojama iš Klaipėdos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro lėšų.  Dalyviams buvo suteikiama nemokama nakvynė bei maitinimas. Visos suplanuotos programoje veiklos vyko nemokamai.

 

Pirmąją dieną dalyviai nuo 17.00 val. rinkosi į nuostabiame gamtos kampelyje, Lapiuose įsikūrusią sodybą „Prie šaltinio“. Nuo atidarymo, kuriame „Tylos stovyklos“ programą, eigą bei visus niuansus pristačius Visuomenės sveikatos biuro psichologėms ir stovyklos vadovei Simonai Stonkienei įsivyravo TYLA, kuri tęsėsi iki stovyklos pabaigos. Dalyviai paliko organizatoriams savo telefonus, laikrodžius ir pradėjo savo kelionę, kuri skirta labiau pažinti save, atrasti vidinę ramybę, stiprinti savo psichologinę sveikatą, augti visapusiškai kaip asmenybei ir stiprėti dvasiškai.

Antrąją stovyklos dieną dalyviai tęsė tylą bei dalyvavo organizatorių parengtose veiklose, kurias vedė Biuro psichologės Goda Almanaitė, Lijana Petreikienė, Simona Zrumaitė, Paulita Gulbinaitė ir kviestiniai lektoriai: praktikavo buvimą čia ir dabar, mokinosi streso valdymo, emocijų paleidimo, atsipalaidavimo technikų, tyloje vėsinosi prie Lapių užtvankos. Kiekvieną stovyklos dieną buvo skirta valanda, kai kiekvienas, kuris nori, gali užduoti kylančius klausimus, pasidalinti savo emocijomis ir lektorių pagalba suvaldyti kylančius jausmus.

Stovyklos metu dalyviams buvo sudarytos sąlygos rūpintis ne tik psichine sveikata, bet ir fizine – vyko mankštos, šokio-judesio terapija, maistas tiekiamas pagal Biuro mitybos specialistų sudarytą valgiaraštį, kurio tikslas sveika ir subalansuota mityba. Pietų metu dalyviai taikė sąmoningą valgymą, kurį po truputį jaukinosi visos stovyklos metu, o savo potyrius žymėjosi pilnaprotaujančio valgymo dienoraštyje.

Išgyvenę galingą griaustinį, paskutinę „Tylos stovyklos“ dieną dalyviai pradėjo su jogos užsiėmimais, susipažindami su įvairiomis asanomis, kurias demonstravo lektorius Justinas Dabašinskas, savo patyrimo kelionę tęsė pasinerdami į lektoriaus Linos Švirino skleidžiamus gongų garsus. Kiekviena stovyklos dalyvė turėjo galimybę patirti kaip ją veikia specialaus dubens garso vibracijos. Šokio judesio terapijos lektorė Karina Sana supažindino su 4 stichijomis – ugnimi, oru, žeme ir vandeniu, kurias dalyviai išreiškė per šokio judesius.

 

Jau galime pasidalinti dalyvių atsiliepimais, kurie daug pasako apie pačios stovyklos prasmę ir esmę.

Lina Paulauskienė kalbėjo eilėmis:

„Man patiko tylėti,

Nebenoriu kalbėti.

Tyloje atrasti save,

Pasinerti į savo gelmes.

Sudėlioti savo jausmus

Tyla – potyris nuostabus.“

 

Savo įspūdžiais dalinosi dalyvė Inga Kavaliauskienė: „Koks įdomus ir naujas jausmas (taip jausmas!), kai imi suprasti, ką kitas žmogus Tau nori pasakyti be žodžių, tylėdamas, net nekontaktuojant akimis.“

 

„Kai pats atvažiuoji pasišiaušęs kaip ežiukas, skubantis, chaosas galvoje, žmonės ima erzinti, labai nekantravau kada jau paskelbs tą tylą, bet kai pats nurimsti, visi šypsosi, tada žmonės tyloje tampa artimi, nebelieka pasipriešinimo, įvyksta natūralus priėmimas ir atsipalaidavimas, visi pasidaro artimi kaip draugai, o tada jau taip norisi greičiau kalbėtis“ – savo įspūdžiais dalinosi dalyvė Renata Bagdonienė.

 

Tylą reikia prisijaukinti, tad vieniems dalyviams išbūti visą laiką tyloje sekėsi lengviau, kitiems sunkiau, ypatingai tiems, kas atvažiavo kartu su mama ar drauge, su kuriomis taip norėjosi dalintis, tačiau esame įsitikinę, kad neįkainuojama patirtis atmintyje išliks dar ilgam.

3 dienas trukusią stovyklą uždarėme su kakavos ceremonija, kuri buvo džiugi ir tuo pačiu jautri, juk atsisveikinti niekada nebūna lengva. Jos metu dalinomės patyrimais bei emocijomis.

Taigi grįžtame į savo triukšmą, bet linkime visiems dalyviams jį girdėti jau šiek tiek kitaip.

Šią vasarą organizuosime dar 2 „Tylos stovyklas“, kurių viena vyks 2022 m. rugpjūčio 2–4 d., o kita – rugpjūčio 8–10 d. Registracijos forma čia: https://forms.gle/CunWuthQtECDBkbr8

Vietų skaičius bus ribotas, todėl prioritetas teikiamas Klaipėdos rajono gyventojams.

Registracija vyksta iki liepos 15 d. Užpildžius visas vietas, registracija bus sustabdoma anksčiau. Stovykla nemokama.

Sekite naujienas socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/visuomenessveikatosbiuras

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 578 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,