Mano GargždaiŠįvakar Danėje, Klaipėdos centre, bus prišvartuotas muziejumi tapęs karo laivas „Sūduvis“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuvos kariuomenės nuotr. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Liepos 5 dienos vakare karo laivas M52 „Sūduvis“ bus prišvartuotas nuolatinėje jo stovėjimo vietoje Danės upėje prie Pilies tilto. Įvedant laivą nuo 20:15 iki 21:15 val. planuojamas Pilies tilto navigacinis pakėlimas.

 

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, beveik metus trukęs karo laivo įmuziejinimas juda link pabaigos.

„2021 metais laivas baigė tarnybą ir buvo perduotas muziejui, kuris šį eksponatą atveria pritaikytą muziejinei ir edukacinei veiklai, – pasakoja muziejaus vadovė. – Siekiame pristatyti laivo istoriją, misiją ir svarbą Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų tarnyboje.“

Devynis mėnesius laivas buvo tvarkomas ir rengiamas naujai – muziejinei – misijai. Sutvarkyta jo povandeninė ir viršutinė dalys, pašalintas sraigtas, velenai, plunksna, kad galima būtų užsandarinti korpusą, saugant gamtą nuo galimų teršalų. Dėmesio, pritaikant laivą lankymui, pareikalavo ir vidaus erdvės: reikėjo pakeisti elektros tinklą, vandentiekį, pasirūpinti, kad lankytojams būtų maksimaliai patogu. Laivo erdvės nėra aukštos, tad tose vietose, kur kyla pavojus atsitrenkti galva, pritaikyti paminkštinimai. Buvo sutvarkyta ir Danės krantinės, kurioje stovės laivas, infrastruktūra: paruošta laivą prijungti prie miesto vandentiekio, nuotekų sistemų, elektros.

Pasak muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vedėjo dr. Edvino Ubio, laive galima bus apžiūrėti ir daugumoje atveju liesti originalią įrangą.

„„Sūduvis“ nuo pat tarnybos pradžios 1999 m. ir tapo vienu iš pagrindinių Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos laivų, – pasakojo istorikas. – Laivas buvo Priešmininių laivų diviziono narys ir jame yra likusi visa su šia funkcija susijusi įranga: povandeniniai robotai, imitacinės minos, tralavimo įranga.“

Laivas-muziejus M52 „Sūduvis“ bus atidarytas liepos 29 dieną 15 valandą. Po atidarymo ceremonijos numatomas nemokamas laivo lankymas.

Liepą ir rugpjūtį jis priims lankytojus trečiadieniais-šeštadieniais nuo 12.00 iki 19.00 valandos, sekmadieniais – iki 17.00 valandos.

„Tikimės, kad „Sūduvis“ pritrauks gausiai lankytojų ir taps žinomu objektu Lietuvos visuomenei bei Klaipėdos svečiams, – sakė Olga Žalienė. – Sukurtos edukacinės ir įvairios pažintinės programos leis mokiniams ir visiems besidomintiems susipažinti ne tik su laivu ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų istorija, bet ir jūrininko profesija bei jos subtilybėmis.“

Karo laivas M52 „Sūduvis“, Priešmininių laivų diviziono narys, nuo 2004 metų tapo nuolatiniu NATO pratybų dalyviu. Jis taip pat patruliavo Lietuvos Respublikos teritoriniuose jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, vykdė laivų-pažeidėjų sulaikymo, konvojavimo, paieškos, gelbėjimo ir kitas operacijas. Minų paieškos operacijų metu 1997–2000 metais būdavo aptinkama 60–80 sprogmenų, šiuo metu per metus aptinkami tik vienetai. Vien Lietuvos teritoriniuose ir ekonominiuose vandenyse 1997–2018 metais buvo sunaikinta daugiau nei 170 sprogmenų. Tai rodo, kad M52 „Sūduvis“ Priešmininių laivų divizione svariai prisidėjo naikinant karų palikimą Baltijos jūroje ir užtikrino Lietuvos bei kitų valstybių laivų saugumą. M52 „Sūduvis“ dėka šiandien Baltijos jūra yra saugesnė laivams ir žmonėms.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 109 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,