Mano GargždaiPAGD: Skandina ir alkoholis, ir vanduo

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi PAGD nuotr. Asociatyvi PAGD nuotr.

Nors šį savaitgalį metereologai žada ne vien šiltus ir saulėtus orus, bet  daugelis tikriausiai vis tiek planuoja vykti prie  ežerų ir upių. Kad savaitgalio neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų prie jų atsargiai ir saugiai elgtis.

 

Vakar vakare ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė prie vandens telkinių Anykščių rajone. 19.11 val. ugniagesiai gelbėtojai skubėjo prie Rubikių ežero (Skiemonių seniūnija, Kriokšlio kaimas).  Jiems atvykus, skendęs vyras jau buvo ištrauktas iš vandens. Jį gaivino ten buvę žmonės.  Kadangi skenduolio kūnas ištrauktas į ežere esančią salą, priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms reikėjo valtimi nuplukdyti medikę, kuri ir konstatavo žmogaus mirtį.

Ugniagesių gelbėtojų komanda netrukus skubėjo į Burbiškio kaimą. 19.39 val. gautas pranešimas, kad tvenkinyje (Anykščių seniūnija, Burbiškio kaimas)  maudėsi ir dingo žmogus. Skenduolio ieškota apie 15 arų dydžio tvenkinyje. Išžvalgyta apie pusė tvenkinio ploto, sutemus paieška buvo nutraukta, skenduolis, deja, nerastas. Paieškos darbai bus tęsiami ir šiandien.

„Dažniausiai skęstama dėl neatsargaus elgesio. Deja, nereta priežastis – alkoholio vartojimas. Ne veltui sakoma, kad išgėrus – vandens iki kelių. Būna, kad tada ir gerai nemokėdami plaukti, šoka į vandenį ir demonstruoja savo abejotinus plaukimo įgūdžius. Beje, apsvaigę nuo alkoholio praranda ir bet kokią savisaugą, – sako Anykščių priešgaisrinės tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas. – Prieš kelis metus būta įvykio, kai vienas iš prie tvenkinio iškylavusių vyrų pasišovė jį perplaukti. Tas nevykęs bandymas baigėsi skaudžia nelaime. Vyro išgelbėti nepavyko, iš vandens buvo ištrauktas nuskendusiojo kūnas“. S. Slavinsko teigimu, rizikuoti plaukiant nereikėtų ir turintiems sveikatos problemų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,  šiemet vanduo pasiglemžė 58 gyvybes (pernai – 72), iš jų 1 vaiko (pernai – 3). Ugniagesių dėka buvo išgelbėti 23 skendę žmonės (pernai –19).

Vien šią savaitę ugniagesiai gelbėtojai 12 kartų skubėjo prie vandens telkinių gelbėti skęstančiųjų. Vienas žmogus buvo išgelbėtas, deja, vandens telkiniuose nuskendo 5 žmonės. 

Net du žmonės nuskendo liepos 20-ąją   – Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje,  Ašašninkų kaime iš Grūdos ežero buvo ištrauktas garbaus amžiaus senolio kūnas, o Akmenės rajone,  Akmenės seniūnijoje,  Kadagių kaime, iš Akmenės užtvankos, iškviesti ugniagesių narai atliko paiešką ir iš keturių metrų gylio ištraukė nuskendusį vyrą.  

Pamatę skęstantį žmogų, skubiai skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 482 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,