Mano GargždaiPasaulinės turizmo dienos proga Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras pakvietė į tris unikalius renginius

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotr. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotr.

Rugsėjo 27 d. – visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras šiemet pakvietė net į tris nemokamus renginius, skirtus šiai dienai paminėti.

 

Saulėtą sekmadienio rytą daugiau nei 30 gamtos ir žygių entuziastų leidosi į pirmąją 14 km pėsčiųjų ekskursiją „Paukščių takai“ pamaryje. Ekskursiją naujai sukurtu ir paženklintu maršrutu vedė Kretingos miškų urėdijos miškininkė, gamtos gidė Gražina Banienė. Paukščių takai – tai unikalus pėsčiųjų maršrutas, kuris padeda keliaujantiems juo pažinti Kliošių kraštovaizdžio draustinyje esančią Tyrų pelkę. Ekskursijos metu žygeiviai ne tik susipažino su pamario krašto augmenija, gamta, bet ir išgirdo šiam kraštui būdingų paukščių giesmes. Prie naujai pastatyto apžvalgos bokštelio Tyrų pelkės pabaigoje ekskursijos dalyvių laukė siurprizas – piknikas gamtoje.

Taip pat sekmadienį vyko ir dviračių žygis „Dingusios istorijos paieškos: Žemaitija–Mažoji Lietuva“. Aktyvaus laisvalaikio entuziastai dalyvavo net 49 km žygyje po Kretingos ir Klaipėdos rajonus. Dalyvius lydėjo žygio vadovė Gintarė Varaniūtė. Rudenėjanti gamta, puiki dalyvių nuotaika ir optimistiškas nusiteikimas lydėjo viso ekstremalaus žygio metu. Renginio metu aplankytas vienas iš įspūdingiausių Klaipėdos rajono piliakalnių – Eketės piliakalnis. Dviračių žygyje dalyvavo daugiau nei 50 dviratininkų iš visos Lietuvos.

Pasaulinę turizmo dieną Klaipėdos rajone vainikavo šventinis renginys Drevernos mažųjų laivų uoste. Susirinkusiuosius į šventę sveikino Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Ligita Liutikienė bei mero pavaduotoja Violeta Riaukienė. Už glaudų tarpinstitucinį bendradarbiavimą su Klaipėdos rajono turizmo informacijos centru, pristatant ir populiarinant Klaipėdos rajono turizmo išteklius įteikti padėkos raštai. Šventės metu turistams ir turizmo sektoriaus darbuotojams pristatytos per pastaruosius metus įgyvendintos naujovės. Naujienų portalo „We Love Lithuania“ įkūrėjas Simonas Rudaminas renginio dalyviams pristatė, kokių objektų dažniausiai ieško turistai. Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova papasakojo apie Klaipėdos regiono kultūrinį maršrutą „Vėtrungių kelias“. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro kolektyvas supažindino su turistinių maršrutų įvairove Klaipėdos rajone. Po sveikinimų bei pranešimų šventės dalyviai buvo pakviesti į Vikinginio laikotarpio patiekalų demonstraciją bei degustaciją. Edukacinės programos metu svečiai buvo supažindinti su IX−XII a. duonos kepimo ypatumais, to laikotarpio radiniais bei legendomis. Renginio dalyviai turėjo puikią galimybę patys formuoti duonos paplotėlius ir kepti juos ant laužo žaizdro, paskanauti tradicinių to laikotarpio patiekalų.

 

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 492 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,