Mano GargždaiRajono gimnazistės dalyvavo moksleivių meninio skaitymo konkurse

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Zofijos Vaitkuvienės nuotr. Zofijos Vaitkuvienės nuotr.

Daugelis šaltinių teigia, kad meninis skaitymas yra vienas iš dažnesnių saviraiškos būdų, labai svarbus lavinant skaitymo, kalbėjimo įgūdžius, kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, padeda ugdytis dėmesio koncentraciją. Skaitydamas žmogus pasineria į teksto herojaus išgyvenamas emocijas, ugdosi empatiškumą. 

 

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kartu su Klaipėdos universitetu, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriumi spalio 25 d. organizavo 1–12 klasių moksleivių Ievos Simonaitytės meninio skaitymo konkursą. Renginyje gebėjimus, kūrybiškumą, individualumą bei darbštumą pademonstravo 47 mokiniai iš Žemaitijos regiono mokyklų. Tarp jų buvo ir Klaipėdos rajono gimnazisčių.

Už įtaigią meninę interpretaciją laureatės vardas suteiktas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinei Gretai Daukšytei. Jos mokytojas – Vidas Vaitkus. Už Ievos Simonaitytės kūrinio interpretaciją laureatės vardą pelnė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokinė Aurelija Šertvytytė Ją konkursui ruošė mokytoja Aurelija Daugėlienė. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinei Darijai Sermontytei įteiktas specialus Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus prizas. Dariją konkursui ruošė mokytoja Zofija Vaitkuvienė. Padėkos raštu už dalyvavimą meninio skaitymo konkurse, puoselėjamus meninius gebėjimus apdovanota Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokinė Gita Aleksėjūtė. Konkursui mokinę ruošė mokytoja Aurelija Daugėlienė.

Skaitymo konkurso meno vadovė, aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė pasidžiaugė, kad šiandien vyksta tokie renginiai – „širdžių puota“, kad mokiniai, mokytojai turi galimybę susitikti, kad visi gali pasigėrėti menišku jaunų žmonių kalbėjimu. Bibliotekos darbuotoja, Ievos Simonaitytės meninio skaitymo konkurso organizatorė Toma Gergelienė padėkojo už iniciatyvos palaikymą, už domėjimąsi literatūra, kultūra bei savo meninių gebėjimų stiprinimą.

 

A. Šertvytytė ir D. Sermontytė

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 129 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,