Mano GargždaiĮvairus socialinių paslaugų spektras suteikia galimybę padėti plačiam gyventojų ratui

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė

Slaugyti senyvą ar negalią turintį artimąjį nėra lengva užduotis. Todėl Klaipėdos rajone teikiamos įvairios socialinės paslaugos, kuriomis siekiama palengvinti kasdienybę tiek slaugomam asmeniui, tiek ir jo šeimos nariams. Mažinti socialinę atskirtį padeda ir gyventojams suteikiama socialinė parama.

 

Siekis – išsaugoti savarankiškumą

Viena iš galimybių, padedančių išsaugoti savarankiškumą, – pagalbos namuose paslauga, kurią iš dalies finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė. Ši paslauga teikiama suaugusiesiems ir vaikams su negalia, senjorams, laikinai savarankiškumo dėl ligos ar kitų priežasčių netekusiems Klaipėdos rajono gyventojams ir socialinę riziką patiriančioms šeimoms.

„Deja, sveikata kartais sušlubuoja ir tampa sunku pasirūpinti savimi. Naudodamiesi pagalbos į namus paslauga gyventojai gali ilgiau išlikti savarankiški – į jų namus atvykę specialistai palengvina buitį padėdami atlikti namų ruošos darbus, nusipirkti ir gaminti maistą ar, pavyzdžiui, palydėdami į gydymo įstaigą. Taigi pagalbą gaunantis asmuo ir toliau gali jaustis pilnaverčiu visuomenės nariu, o jį prižiūrintys artimieji eiti į darbą ar tiesiog skirti laiko sau“, – sako Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Klaipėdos rajone pagalbos į namus paslaugą teikia Klaipėdos rajono paramos šeimai centras, VšĮ „Nuoširdus rūpestis“ ir VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas.

 

Padeda specialistai

Kai pagalbos į namus nepakanka, gyventojui gali būti teikiama dienos socialinės globos arba integralios pagalbos paslaugos. Dienos socialinės globos paslaugą teikia Klaipėdos rajono paramos šeimai centras, o integralios pagalbos – Priekulės socialinių paslaugų centras.

Integralią pagalbą, kuri apima slaugos ir socialinės globos paslaugas, teikia visas būrys kompetentingų Priekulės socialinių paslaugų centro specialistų: socialinis darbuotojas, slaugytojas, kineziterapeutas, psichologas, individualios priežiūros darbuotojai bei slaugytojo padėjėjai.

„Asmenys gali gyventi savo namuose ir gauti pačias įvairiausias paslaugas. Jiems gali būti pamatuotas spaudimas, padedama atlikti kasdienius darbus ir skatinama neprarasti šių įgūdžių, pavyzdžiui, gaminti valgį ar tvarkyti namus. O slaugytojo padėjėjai stebi asmenį pagal slaugytojo nurodymus, perriša žaizdas, padeda pavalgyti ir pan.“ – vardija vicemerė.

Dienos socialinė globa apima visumą paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu, pavyzdžiui, pagalba rengiantis, maitinantis, prausiantis, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, sveikatos priežiūros paslaugų ir kitų asmeniui reikalingų paslaugų organizavimas ir t. t.

„Dėl šių paslaugų galima kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją. Kviečiu senjorus, asmenis, turinčius negalią, aktyviai jomis naudotis, paraginkime tai daryti artimuosius ir prisidėkime prie jų gyvenimo kokybės išsaugojimo“, – sako mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.

 

Domisi išmokomis

Užklupus finansiniams sunkumams, gyventojai gali kreiptis ir dėl socialinės paramos. Prasidėjus šildymo sezonui, ypač daug prašymų ir klausimų sulaukiama dėl šildymo kompensacijų.

„Būsto šildymo išlaidų kompensacijų gavėjų ratas Klaipėdos rajone išaugo daugiau nei du kartus. Noriu nuraminti gyventojus – kompensacijos bus išmokėtos, tačiau tuo pačiu prašau kantrybės, nes darbuotojams tenka ypač didelis krūvis, o prašymų nagrinėjimas užtrunka. Taip pat noriu pabrėžti, kad pateikti prašymą dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos bus galima iki šildymo sezono pabaigos, o tai darant labai svarbu pridėti visus reikalingus dokumentus“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Prašymą dėl kompensacijos gyventojai gali pateikti per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt arba kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją. Ją bus galima gauti atgaline tvarka, t. y. už visą šildymo sezoną nepriklausomai nuo to, kada asmuo šildymo sezono metu kreipsis dėl kompensacijų.

Aktyviai gyventojai domisi ir nauja, Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigta 300 eurų išmoka kūdikio susilaukusioms šeimoms. Ją jau gavo 46 vaikai.

„Ši išmoka įsteigta vos nuo rugsėjo, taigi dar sulaukiame klausimų, kaip ją gauti. Viskas labai paprasta – atskiro prašymo teikti nereikia. Kai naujagimio susilaukę tėveliai kreipiasi į Savivaldybę dėl valstybės skiriamos vienkartinės išmokos, tuo pačiu nagrinėjamas ir prašymas papildomai 300 eurų paramai gauti“, – teigia vicemerė Ligita Liutikienė.

300 eurų išmoką gimus kūdikiui gali gauti tėvai ar globėjai, kurie abu gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone yra deklaravę ne mažiau kaip 6 mėnesius iki vaiko gimimo arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Klaipėdos rajono savivaldybėje.

 

 

Užsakymo Nr. SAV-2022-11-05

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 235 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,