Mano GargždaiNuo aukštų energijos kainų nukentėjusiam verslui – socialinio draudimo pagalbos priemonės

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Nuo energetinės krizės nukentėjęs ir finansinių sunkumų dėl to turintis verslas, kuriam Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pritaikė mokestinės pagalbos priemones, gali kreiptis į „Sodrą“ pagalbos ir dėl socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo. Jiems galės būti laikinai neskaičiuojami delspinigiai už laiku nesumokėtus įsiskolinimus, neskaičiuojamos palūkanos už atidėtą įmokų mokėjimą, stabdomi arba nepradedami išieškojimo veiksmai, atidėti įsiskolinimo sumokėjimo terminai.

 

„Rusijos sukelto karo energetinė krizė – sunkus išbandymas ne tik gyventojams, bet ir verslui. Vyriausybė taiko įvairias pagalbos priemones, kad įveiktume šią krizę. Nuo aukštų energijos kainų nukentėjusiam verslui taikomos mokestinės lengvatos, verslas gali pasinaudoti ir socialinio draudimo pagalbos priemonėmis. Tikimės, kad šis pagalbos priemonių paketas padės verslui šiuo sudėtingesniu laikotarpiu“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Nuo energetinės krizės nukentėjusiam verslui, kuriam pritaikyta VMI pagalba, bus taikomos ir pagalbos priemonės dėl socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo, susidariusio už laikotarpį nuo 2022 m. spalio 7 d. iki 2023 m. balandžio 30 d.

Socialinio draudimo pagalbos priemonės bus taikomos tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims, vykdantiems individualią veiklą.

Mokestinės pagalbos priemonės yra taikomos tiems verslo subjektams, kurių gamyboje yra panaudojama daugiau nei 10 proc. elektros energijos.

 

SOCIALINIO DRAUDIMO PAGALBOS PRIEMONĖS

  • Pagal nukentėjusio nuo energetinės krizės verslo prašymą, pateiktą iki 2023 m. vasario 28 d., bus stabdomi mokesčių išieškojimo veiksmai arba jie nepradedami iki 2023 m. balandžio 30 d.
  • Verslui galės būti sudarytos sąlygos atidėti socialinio draudimo įsiskolinimo, susidariusio už minėtą laikotarpį, sumokėjimą. Prašymai dėl šios priemonės taikymo priimami iki 2023 m. balandžio 30 d. Įsiskolinimo sumokėjimo terminas negali būti vėlesnis kaip iki 2024 m. gruodžio 31 d.
  • Verslui bus neskaičiuojami delspinigiai už laikotarpį nuo 2022 m. spalio 7 d. iki 2023 m. balandžio 30 d.
  • Neskaičiuojamos palūkanos už atidėtą socialinio draudimo įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo laikotarpį.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 105 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,