Mano Gargždai„Vaivorykštėje“ sužibo pasakorių laužas

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Gintauto Našlėno nuotr. Gintauto Našlėno nuotr.

Kai aplinkoje įsivyrauja ilgi, šalti rudens pabaigos vakarai, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje jaukiai sužiba laužas, kasmet kviečiantis Klaipėdos regionų mokytojus, jų paruoštus mokinius dalyvauti Pasakorių šventėje-konkurse. Jo sumanytoja – šviesaus atminimo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Toliušienė.

 

Šįmet renginį, skirtą Jaunimo metams, liaudies dainomis ir skudučių melodijomis pradėjo „Vaivorykštės“ choristės ir skudučių ansamblio muzikantai, kurių vadovės – mokytojos Laima Rimkienė ir Jūratė Surblienė. Gimnazijos lituanistai, trečiokai, vadovaujami mokytojos Rasos Rusteikienės, pakvietė pasakorius iš Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono mokyklų drąsiai jaustis, įdėmiai klausytis bei vaišintis kepta duona, pyragais. Kokių tik negirdėjome istorijų – ir rimtų, ir smagių, ir šiurpių, ir pamokančių. Jas porino ir mažiausieji mokiniai – penktokai, ir vyriausieji – vienuoliktokai.

Skarotąją komisiją bei žiūrovus labiausia sužavėjo ir Pasakorių pasakoriaus titulą pelnė penktokas Benas Naujokas iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos (mokytoja Laimutė Galkauskienė), išraiškingai papasakojęs istoriją „Kumeliuko perėjimas“. Pasakorius buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – taupykle, pripildyta vaivorykštiečių surinktais turtais. Kadangi pasakoriai labai labai stengėsi, tai dar vienas titulas atiteko Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos trečiokui Rokui Rapalavičiui (mokytoja Irena Juciuvienė), visus prajuokinusiam savo pasakojimu apie babos išmintį „Nier padėties ba išeities“. Prizas irgi neprastas – tortas, galbūt tas pats, apie kurį gimnazistas ir pasakojo?.. Visiems pasakotojams įteikti padėkos raštai, o jų mokytojams – rašikliai, užrašų knygelės, linkint, kad ir toliau kauptų įdomias istorijas.

Nuo konkurso dalyvių nedaug atsiliko ir svečiai – buvęs gimnazistas, dabar Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus, laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė – žaismingai papasakoję įvairių istorijų iš gyvenimo. Gimnazijos direktorė Ona Sturonienė sveikindama šventės-konkurso dalyvius linkėjo, kad tokia gyvąjį žodį ir bendrystę puoselėjanti tradicija tęstųsi dar ilgai, nes būtent taip jauni žmonės parodo, kokie išradingi, kūrybingi yra.

Pasakorių šventės-konkurso dalyviai išsiskirstė, bet pažadėjo kitais metais ir vėl susitikti, o rengėjai – „Vaivorykštės“ trečiokai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai – ir vėl uždegti šildantį tradicijų laužą.

 

Gintauto Našlėno nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 147 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,