Mano GargždaiLKL teisėjų departamentas pripažino teisėjų klaidą: „Gargždų“ ekipa galėjo iškovoti pergalę

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
LKL nuotr. LKL nuotr.

LKL teisėjų departamentas, išanalizavęs krepšinio arbitrų darbą 2023 m. sausio 15 d. vykusiose „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse tarp Gargždų „Gargždų“ ir Jonavos „Cbet“ komandų, lemiame epizode suklydo.

 

Rungtynių epizodas: https://www.youtube.com/watch?v=j8_ZvHxr6KI

Pagal Oficialių krepšinio taisyklių 33.6. punktą, žaidėjas, kuris, atlikdamas metimą, pašoka, turi teisę nusileisti į tą pačią vietą, iš kurios pakilo arba į bet kurią vietą, kuri jam šokant į orą nebuvo užimta varžovų.

Šiame epizode „Cbet“ komandos žaidėjas Goranas Huskičius nusileidžia ir užima vietą ant grindų, iš kurios metimo veiksmui pakilo puolėjas. Tokiu būdu gynėjas nepaliko galimybės puolėjui nusileisti į tą pačią vietą ant grindų, iš kurios jis pakilo. Todėl „Gargždų“ ekipos legionierius Isiah Osborne'as nusileidžia ant gynėjo kojos.

Tokios situacijos yra labai pavojingos ir jų metu žaidėjai gali patirti sudėtingas traumas.

LKL Teisėjų departamentas šį epizodą vertina kaip teisėjų neužfiksuotą gynėjo „nusileidimo“ pražangą (landing foul) bei pripažįsta, kad lemiamu momentu, nefiksuodami pražangos gynėjui, rungtynių teisėjai suklydo ir tai galėjo nulemti rungtynių baigtį. Suklydusiems teisėjams yra skiriama trijų savaičių, iki 2023 m. vasario 7 d. (įskaitytinai), diskvalifikacija.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 55 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,