Mano GargždaiPrieš piketą – pavėluoti pasiaiškinimai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Savivaldybės valdininkai viešai tartis ir aiškintis susizgribo tik tuomet, kai netrukus po jų langais ims piketuoti nepatenkinti gargždiškiai.

Šiandien, prieš pat prasidedant gargždiškių piketui prie Savivaldybės, Klaipėdos rajono savivaldybės tinklapis publikavo interviu su Administracijos direktoriaus pavaduotoju Vidmantu Buivydu, kuriame šis išsamiai dėsto, kodėl neįmanoma tęsti saugaus ugdymo proceso rekonstruojamoje „Minijos“ progimnazijoje.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją V.Buivydą kalbina Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Ratkienė.

- Moksleivių tėvai tikėjosi, kad prasidėjus mokslo metams, statybos darbai bus laikinai sustabdyti ir pratęsti kitą vasarą, arba mokykla bus renovuojama atskirais korpusais. Tačiau paaiškėjo, kad renovacija vyks per mokslo metus ir baigsis tik kitąmet. Kodėl taip atsitiko?

- Su mokyklos bendruomene, tarp jų ir moksleivių tėveliais, kalbėjome apie tai, kad tikimės, jog nereikės mokytis antra pamaina. Tikrai nežadėjome užbaigti darbų iki naujųjų mokslo metų. Sutarėme, kad atsiradus antrajam statybos darbų rangovui, įvertinsime situaciją ir nuspręsime dėl pastato rekonstrukcijos ir ugdymo proceso. Deja, priėjome prie išvados, kad neįmanoma užtikrinti saugios aplinkos moksleiviams, pedagogams, vykstant kapitaliniams rekonstrukcijos darbams. Tėveliai turėtų suprasti, kad tai ne kosmetinis remontas. Mokykla renovuojama iš esmės: griaunamos sienos, atnaujinamos visame pastate bendros inžinerinės sistemos – elektros tinklai, vandentiekis, kanalizacijos vamzdynai, telefonų laidai. Buvo svarstyta galimybė iki naujųjų mokslo metų sutvarkyti bent vieną aukštą, kuriame galbūt galėtų vykti pamokos. Tačiau pagal statybos įstatymus darbų rangovas prisiima atsakomybę už darbų saugą statybos aikštelėje, kurioje be šalmo draudžiama vaikščioti ne tik statybininkams, bet ir užsakovui. Be to, rekonstruojamoje įstaigoje pamokos negalėtų vykti dar ir dėl to, kad būtų viršyti Lietuvos higienos normoje 21:2011 nustatyti triukšmo ir vibracijos ribiniai dydžiai. Situacija išties nemaloni, tačiau vienerius metus reikėtų pakentėti, kad sugrįžtume į gražias klases.

- Mokykloje nuo ryto iki vakaro zuja darbininkai. UAB „Kvėdarsta“ atlieka energetinio ūkio modernizavimą už didesnę negu 3,5 mln. Lt sumą. UAB „Gargždų rangos darbai“ vykdo kitus darbus, susijusius su energiją netaupančiomis priemonėmis, už 1,6 mln. Lt.  Kokie darbai šiuo metu atliekami, kokie jau padaryti?

- Dirbama visomis pajėgomis. Apšiltintas stogas, šiltinamos grindys, visuose aukštuose rekonstruojama šildymo sistema, vėdinimo sistemos ortakiai, montuojami vėdinimo agregatai, vedžiojami elektros laidai. Pradėti fasado atnaujinimo darbai. Jau yra apšiltintas cokolis, ruošiamasi šiltinti sienas. Virtuvės patalpose įrenginėjami nuotekų tinklai, vandentiekis. Vykdomas valgyklos patalpų perplanavimas, keičiant nešančias konstrukcijas. Išgriautos nebereikalingos pertvaros, pagal suprojektuotą planą ruošiamasi statyti naujas. Valgykla taps erdvesnė, joje bus galima aptarnauti daugiau žmonių. Praėjusį penktadienį įvykusiame gamybiniame pasitarime su rangovais, buvo sutarta, kad valgykla bus sutvarkyta iki spalio 1 dienos. Abi įmonės, UAB „Kvėdarsta“ ir UAB „Gargždų rangos darbai“, dirba sparčiai.

- Ar susidūrėte su problemomis, dėl kurių strigo projekto įgyvendinimas?

- Praėjusį penktadienį gamybiniame pasitarime su statybos darbų rangovais aptarėme iškilusias kliūtis. UAB „Gargždų rangos darbai“ pradėjo valgyklos renovaciją. Siekiant išplėsti patalpas, buvo išardytos nebereikalingos konstrukcijos. Atidengus pamatą, paaiškėjo, kad jis yra kitoks, negu numatytas projekte. Pakeitimas yra rimtas, nes rekonstruojama nešanti konstrukcija. Reikėjo atsakingai įvertinti situaciją. Atsirado naujų projektinių sprendinių ir papildomų darbų. Technologiškai tapo neįmanoma sustiprinti esamą pamatą, todėl bus įrengta nauja pamatinė plokštė. Ją išplėsime, kad išlaikytume vientisą grindų lygį. Taip pat koregavome planus dėl neįgaliesiems skirto keltuvo. Pagal projektą jis turėjo pakilti į tris aukštus (rūsys, žemė, pirmas aukštas). Vėliau pasikeitė reikalavimai ir paaiškėjo, kad keltuvas reikalingas ir antrajame aukšte. Tad vėl atsirado papildomų darbų. Didesnių problemų kol kas neiškilo. Tikimės, kad jų nebus.

-Ką norėtumėte pasakyti mokinių tėvams?

-Pirmą kartą vykdome tokios didelės apimties rekonstrukciją, tad jos negalime užbaigti per kelis vasaros mėnesius. Technologiniai procesai neleidžia trumpinti statybos darbų terminų. Teisės aktais nustatyta, pavyzdžiui, kiek laiko privalu laukti, kol sustings išbetonuotos grindys, sąramos ir galėsime toliau tęsti darbus. Prisiminkime, kaip visi laukėme, kad Savivaldybės taryba skirtų trūkstamą pinigų sumą viso projekto įgyvendinimui. Jeigu norime įžengti į gražią, iš pagrindų atnaujintą, saugią mokyklą, tikiuosi, būsime kantrūs ir supratingi.

3 komentarai

 • Mūsų valdžia apie vaikus negalvoja visai, jiems svarbiausia - įsisavinti pinigus.

  Pranešti mama Pirmadienis, 2013 liepos 29 11:08 Komentaro nuoroda
 • Vaikai naktimis mokytis gali, o statybininka dirbti vakarais - ne..?
  Ar ištiesų Lietuvoje vaikai turi daug teisių..?

  Pranešti mama Šeštadienis, 2013 liepos 27 12:16 Komentaro nuoroda
 • valdininkai eilinį kartą susimovė,tik šį kartą tai palietė pažeidžiamausią visuomenės grupę-vaikus.

  Pranešti Gediminas Penktadienis, 2013 liepos 26 14:43 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 84 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,