Mano GargždaiPikete – aistros ir kaltinimai

Įvertinkite šį įrašą
(8 balsai)

„Minijos“ progimnazijos mokinių tėvus kaip reikiant įsiutino savivaldybės vienašališkai priimtas sprendimas jų 5-8 klasėse besimokančius vaikus perkelti mokytis antroje „Kranto“ pagrindinės mokyklos pamainoje.

Į aikštę priešais Savivaldybę susirinko apie penkiasdešimt žmonių. Jie laikė plakatus su šūkiais ir klausimais valdininkams, o daugelis vaikų buvo atsinešę oro pripūstus balionėlius su užrašais „Pažadai“.

Vos prasidėjus piketui savivaldybės aikštėje, pasikalbėti su tėveliais atėjo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Buivydas, Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus, taip pat į piketą atėjo ir atostogaujantis Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

Su dalimi piketuotojų kalbėjosi ir „Minijos“ progimnazijos direktorius Antanas Jacikas.

Mamos ir tėvai emocingai kalbėjosi su valdžios atstovais. Netrūko priekaištų, kaltinimų nekompetencija, pasipiktinimo dėl to, kad trikdančias naujienas tėvai sužinojo iš laikraščio, o ne iš mokyklos ar savivaldos vadovų.  

 

Pažadais nebetiki

„Dar nesu girdėjus per visą Lietuvą tokio atvejo, kad vaikus į antrą pamainą išsiųstų dėl renovacijos. Kvėdarnoje, pavyzdžiui, tokia pat sugriuvusi mokykla buvo, bet ten ūkiškai pažiūrėjo. Kol vieną galą tvarkė, vaikai kitam mokėsi, kai kitą – perėjo į sutvarkytas patalpas“, - piktinosi viena gargždiškė, pasiguodusi, kad jos sūnui šie mokslo metai bus ypač nemalonūs – teks eiti į penktą klasę, kiekvieną dalyką mokys kiti mokytojai, teks mokytis kitoje mokykloje ir maža to, greičiausiai pasikeis pusė sūnaus klasiokų, nes kai kurie renkasi kaimo mokyklas, kiti važiuos mokytis į Klaipėdą, o treti gavo vietą „Kranto“ pagrindinės mokyklos rytinėje pamainoje.

„Ar jūs galvojat, ką darot? Vaikų yra visokių, kiti jautresni. Mano kaimynai jau kreipėsi į psichologą, nes jų vaikas pasakė, kad geriau pasikars, bet į „Krantą“ neis“, - emocijų netramdė kitas gargždiškis.

Tėvai siūlė valdžios atstovams įvairiausius variantus, kaip galima būtų palengvinti vaikų dalią, bet jautėsi neišgirsti.

Viena iš piketo organizatorių, Vaida Urbartienė „Mano Gargždams“ sakė, kad susidarė toks įspūdis, kad valdininkai visiškai negirdi ir girdėti nenori tėvų nuomonės ir jų lūkesčių.
„Būsim atkaklūs, surašysime visus savo pasiūlymus raštu ir pareikalausime tikslių atsakymų, ar tikrai jų įgyvendinti negalima ir kodėl negalima, - sakė ji. – Į daugybę klausimų atsakymų taip ir nesulaukėme, toks įspūdis, kad valdininkai net nesiruošė šiam susitikimui su mumis. Būtų pasakę, dabar bus taip, taip ir taip. Deja, viskas dar abejonėse ir migloje. Ką girdime šiandien, rytoj nebūtinai įvyks“, - abejojo moteris.

 

Nenori pietų „Vaivorykštėje“

Tėvai su Administracijos direktoriaus pavaduotoju Vidmantu Buivydu susitarė ir dėl to, kad jų atstovai galėtų dalyvauti kiekviename gamybiniame posėdyje dėl mokyklos renovacijos.

„Pavaduotojas pažadėjo trečiadienį pasakyti, kada vyks kitas posėdis, kuriame galėtume dalyvauti. Mes pasinaudosime savo, kaip piliečių teise kontroliuoti ir stebėti renovacijos procesą. Dabar gauname daugybę pranešimų iš šalia mokyklos gyvenančių tėvų, kad renovacija vyksta vangiai, darbininkai imituoja darbą, geria alų, daug laiko praleidžia nieko neveikdami“, - tikino V.Ubartienė.

Tėvai nuogąstavo ir dėl to, ar tikrai spalio 1-ąją bus atidaryta „Minijos“ progimnazijos valgykla.

„Gal geriau mes tą mėnesį, kol darbininkai baigs valgyklos renovaciją pradinukams sutepsime sumuštinių ir įduosime į mokyklą. Jei vaikams kasdien reikės vaikščioti į „Vaivorykštės“ gimnaziją pietauti, labai jau ilgai vaikai užtruks – kol nueis, pavalgys, pareis, užtruks tikrai ilgiau nei trunka ilgoji pertrauka“, - abejojo pradinukų mamos ir siūlė valdininkams nevaikyti vaikų valgyti kitoje mokykloje.

Kai kurie tėvai apskritai negalėjo suprasti, kam reikėjo investuoti 5 milijonus litų į senąją mokyklą.

„Racionaliai galvojant, ugdymo procesas galėjo būti tęsiamas senojoje mokykloje, o už tokią įspūdingą sumą buvo galima pigiau pastatyti naują mokyklą, kodėl visi nutyli, kad investicijos į renovaciją – milžiniškos ir vargu ar protingos. Už tą sumą naują mokyklą būtumėm pastatę ir dar būtume gavę pinigų už senąjį pastatą vien dėl sklypo“, - kalbėjo gargždiškis, kuris tikino, kad dirba statybų srityje ir žino, ką sako.

 

Vaikams – vakarai, darbininkams - dienos

„Vaikai naktimis gali mokytis, o darbininkai naktimis gręžti sienų negali. Visi juk suprantam, kad darbininkai bent vieną mokyklos korpusą, metę daugiau pajėgų, paskyrę darbus dviem pamainomis ir per tris mėnesius galėjo bent vieną korpusą suremontuot. O dabar tie viešieji pirkimai daug abejonių kelia. Konkursą laimėjo ta pati firma, kuri nuolat konkursus rajone laimi, ji turi daugybę įsipareigojimų kitur, todėl ir negali sparčiau dirbti, be to, ir pelną skaičiuoja. O vaikų interesai, valdžiai, kuri ir turėtų pirmiausiai rūpintis vaikų poreikiais, mažiausiai rūpi, - piktinosi kvietiniškis Gediminas Girgždis. – Galų gale man rūpestį kelia tai, kad pusdieniui savo vienuolikos metų vaiką turėsiu palikti vieną namuose. Anksčiau visi rytais išsiskirstydavome į darbus ir mokyklas, o vakare grįžę bendraudavome. Dabar gi vaikas turės savarankiškai ruošti pamokas, savarankiškai valgyti, laiku išeiti į mokyklą ir grįš taip vėlai ir toks pavargęs, kad kaži, kiek turės laiko pabendrauti su tėvais, broliu, sese. Ir pasiūlyti geros minties ar užvesti ant kelio jam rašinį rašant nebegalėsiu. Turės pats galvoti. Valdininkai neprisiima atsakomybės, tai jiems Vilnius, tai Briuselis taip elgtis liepia. Netikiu.  Tvarkytųsi šeimininkiškai, nuoširdžiai, rezultatai būtų kiti“, - tikino G.Girgždis.

Jis siūlė kitiems tėvams pagalbos ir protingesnio sprendimo ieškoti Vilniuje.

„Jei iš čia dirbančių neišsireikalaujame protingesnių sprendimų, tegul Švietimo ministerija mums padeda“, - siūlė jis.

V.Ubartienė patikino, kad po peticija su reikalavimais, kurią ketinama siųsti ministerijai, vien per piketą pasirašė 40 tėvų, tikimasi surinkti daugiau parašų.

„Man abejonių kelia faktas, kad „kranto“ mokykloje ugdymo procesą žadama organizuoti nuo 14 iki 19 valandos. Paskaičiuokime, į tą laiką telpa tik šešios pamokos ir tai tik tuomet, jei po kiekvienos pamokos bus tik penkių minučių pertrauka. Ar nebus taip, kad vaikai ir šeštadienį, ar atostogų sąskaita turės mokytis?“- abejojo Dainora Toleikienė.

 

Jaunesniems davė viltį

Kadangi pradinių 1-4 klasių mokiniai iš „Minijos“ progimnazijos mokysis pradinių klasių korpuse P.Cvirkos gatvėje, tėvų pasiūlytą idėja, kad bent 5-6 klasių mokiniai galėtų tilpti į šią mokyklą nuo 12 valandos, sulaukė mokyklos direktoriaus A.Jaciko pritarimo.

„Tuomet jaunesniems vaikams būtų mažiau streso, didesnė tikimybė po pamokų spėti į papildomo ugdymo užsiėmimus, be to, pradinė mokyklėlė arčiau namų“, - šios idėjos stvėrėsi ir daugelis mamų, auginančių penktokus ir šeštokus.

A.Petravičius pažadėjo apsvarstyti šį tėvų pasiūlymą artimiausiame posėdyje.

„O mūsų vaikai, šals, vaikščios naktimis, sirgs ir sirgs“, - atsiduso kita gargždiškė, prisipažinusi, kad svarsto galimybę vaiką perkelti į mokyklą Klaipėdoje – nuveš važiuodama į darbą ir parsiveš po darbo.

„Žinot, kokį anekdotą sau leido papasakoti Administracijos direktorius Česlovas Banevičius per paskutinį susitikimą su tėvais? Man atrodo, kad tas anekdotas gerai parodo valdžios požiūrį į mūsų interesus. Po to pokalbio ir nupiešėme plakatą, kad tėvai ruoš vaikų namų darbus visus metus. Taigi, Č.Banevičius leido sau su mumis juokauti štai taip. Esą ateina Petriukas į mokyklą, o mokytojas jo klausia: „Petriuk, kuris čia iš tėvų taip gerai tavo namų darbus šįsyk paruošė?” “Nežinau, kuris, - atsako Petriukas. – Kai jie pamokas ruošė, aš jau miegojau”, - citavo viena iš pikete dalyvavusių mamų.

Švietimo skyriaus vedėjas A.Petravičius, tėvus ramino žadėdamas, kad visi vaikų maitinimo, darbuotojų grafiko, papildomo ugdymo, moksleivių vežiojimo reikalai bus išspręsti, ties šiais klausimais dirbama, bus išklausomi ir visi tėvų pasiūlymai.

Visi valdininkai tėvams linkėjo kantrybės.

 

Stasio Gulbino fotoreportažas:

4 komentarai

 • O man atrodo, kad šitos mokyklos mokinukai ir jų tėveliai labai jau gerai turi, mokykla bus sutvarkyta nuo - iki. Raskite dar bent vieną tokią rajone. Turbūt visų mokyklų renovacijų pinigai ten nuplaukė... Be to, rajone mokyklų pilna - pasirinkit artimesnę, tolimesnę ir jokio vargo nebus. Kam reikia - išeitį randa visada, bet juk rėkti paprasčiau...

  Pranešti Saulė Šeštadienis, 2013 liepos 27 17:48 Komentaro nuoroda
 • Mano nuomone, nei vienu vadybos principu, kuriuo vadovaujasi verslas, nebuvo vadovautasi:
  planavimas- nebuvo
  organizavimas- nėra;
  kontrolė- nėra;
  vadovavimas- prastas

  Tai ko tikėtis..?
  Bet, A.Petravičius, puikiai pastebėjo klaidelę plakate...

  Pranešti mama Šeštadienis, 2013 liepos 27 15:08 Komentaro nuoroda
 • Mes nuoširdžiai tikime,kad būsime valdininku išgirsti,kad daugiau pradės galvoti ką daro.Esame demokratiška valstybė,todėl turi galvoti apie kiekvieną žmogų,o ypač šeimą ir mūsų vaikus.

  Pranešti Daiva M. Penktadienis, 2013 liepos 26 19:53 Komentaro nuoroda
 • męs jų ramybėj nepaliksim,priversim valdininkus dirbti verslo pricipu:planuoti,organizuoti,vykdyti ir kontroliuoti,kitaip su jais nebegalima,jau kaip kurie per ilgai užsisėdėjo savo šiltuose nepajudinamuose postuose,laikai keičiasi,leiskit dirbti kurie sugeba.

  Pranešti Gedas Penktadienis, 2013 liepos 26 18:39 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 163 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,