Mano GargždaiMiškų supirkimas Lietuvoje

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Įmonės nuotr. Įmonės nuotr.

Miškas – tai žemės plotas, kuriame vyrauja medžiai. Visame pasaulyje naudojami šimtai miško apibrėžimų, įskaitant tokius veiksnius kaip medžių tankis, medžių aukštis, žemės naudojimas, teisinė padėtis ir ekologinė funkcija. Lietuvoje miškai užima nemažą žemės ploto dalį ir jie yra vienas pagrindinių Lietuvos gamtos turtų.

 

Miškai teikia ekosistemų paslaugas žmonėms. Pavyzdžiui, miškas gali būti auginamas su tikslu vėliau jį iškirsti. Mediena labai vertinga pramonėje, nes iš medienos yra daug gaminama: įvairiausi mums reikalingi baldai, statybinės medžiagos, popierius, vaikų žaislai ir žinoma mediena išlieka populiari šildant namus ar kitas patalpas. Miškų ūkio paskirties žemė yra vertinga prekė ir gali būti puiki investicija.

Taip pat miško žemės pirkėjai gali pirkti žemę dėl įvairių priežasčių, įskaitant investicijas, poilsį, laukinės gamtos buveines, estetinį grožį, privatumą ir naudą aplinkai. Lietuvoje verslas superka miškus dėl įvairių priežasčių aukščiausiomis kainomis.

Kai kurios miškų supirkimo įmonės superka ne tik miškus, bet ir medieną geromis kainomis. Taip pat rengia miškotvarkos projektus, atlieka miškų kirtimo darbus, įvertina miško kainą. Verslo tikslas ne tik panaudoti medieną aukščiau minėtiems tikslams, bet ir sukurti gerus santykius su klientais. Įmonės turinčios ilgametę patirtį taip pat teikia ir konsultacijas dėl klausimų susijusių su miškais.

 

Miško kaina

Savininkai, turintys miškus, intensyviai domisi miško verte. Tad jei galvoje vis sukasi mintis „parduodu mišką, kokia jo vertė?“, galima naudotis miško kainų skaičiuokle. Skaičiuoklė lengvai naudojama ir yra suprantama kiekvienam. Preliminarų atsakymą dėl kainos matysite iš karto. Miško kainos skaičiuoklė pateikia tik apytikslę miško kainą, o norint sužinoti tikslią miško vertę, reikia kreiptis į įmonę kuri teikia miško vertinimo paslaugas. Atsakymą galite gauti net per 24 valandas. Ši paslauga nieko nekainuoja. Taip galima sužinoti, kokią vertę turi sklypas. Tai padeda orientuotis dėl sklypo kainos tiems, kas neturi supratimo.

 

Miško vertės nustatymas

Operatyviai dirbančios įmonės miško vertę nustato labai greitai, tad dažniausiai nereikia ilgai laukti. Vertinant miško sklypą bus vertinama žemės kokybė, sudėtis. Taip pat, svarbus klausimas kokiu tikslu miškas parduodamas ar visas su žemės sklypu ar tik išsikirtimui.

Miško sudėtis. Svarbu kokie medžiai auga sklype, ar dominuoja spygliuočiai ar miškas mišrus. Įvertinamas miško tankumas.

Nauda. Svarbu įvertinti, kokią naudą duos miškas. Nustatant miško kainą svarbus miško amžius, nuo to priklauso ar į mišką reikės daug investuoti ar ne, ar bus reikalinga sodinti papildomus medžius, kuriems užaugti prireiks daug metų. Tai turi didelę įtaką miško kainai.

Kokybė. Miško kainai didelę įtaką turi miško žemės derlingumas. Derlingoje žemėje medžiai auga greičiau, tad tai svarbus veiksnys lemiantis kainą.

Pagrindinis parametras, kuris padės greičiau nustatyti miško sklypo kainą yra kadastrinis sklypo numeris. Pagal jį galima identifikuoti pagrindinius sklypo veiksnius, lemiančius kainą. Lietuvoje valstybinė miškų tarnyba rūpinasi duomenų baze, kurioje yra sisteminama informacija apie miškus.

 

 

Reklama.

Dėmesio! Kalba netaisyta. Redakcija už pateiktą informaciją neatsako.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 137 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,