Mano GargždaiSveikos mitybos įpročiams – 5 milijonai litų

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Lietuvos mokyklose ir toliau bus įgyvendinama vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose programa, Europos Komisija skyrė tam 5,4 mln. Lt paramos.

 

Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose programa Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais. Pagrindinis šios programos tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius valgyti vaisius ir daržoves, nuolat skiriant šių produktų tuo metu, kai formuojasi vaikų mitybos įpročiai. 2014–2015 metais iš EK lėšų bus finansuojama 90 proc. programos.

„Šiuo metu daugybė vaikų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje kenčia nuo antsvorio, nutukimas tapo tikra problema, todėl būtina nuo mažens formuoti sveikos mitybos įpročius. Taigi ši programa yra itin naudinga, smagu, kad joje dalyvauja vis daugiau mokyklų ir darželių“, – pažymėjo Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyriaus vedėjas Vidmantas Ašmonas. Anot specialistų, Europoje 2010 metais antsvorio turėjo arba buvo nutukęs vienas iš trijų 6–9 metų vaikų. Ši tendencija sparčiai auga, todėl pastaraisiais metais skiriama itin daug dėmesio sveikai gyvensenai.

Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose savanoriška programa veikia visoje Europos Sąjungoje jau šešerius metus. Joje dalyvauja 25 ES valstybės. Lietuvoje 2013-–2014 mokslo metų programoje  iš viso užsiregistravo dalyvauti 1505 ugdymo įstaigos. Programoje savarankiškai dalyvavo 91 ugdymo įstaiga, 1347 ugdymo įstaigoms vaisius ir daržoves dalijo 73 tiekėjai. Mokyklose ir darželiuose vaikams nemokamai dalijami tik ekologiški ir išskirtinės kokybės produktai (obuoliai, kriaušės, morkos, natūralios vaisių ir daržovių sultys). Vaikai gauna po porciją vaisių kiekvieną dieną.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 538 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,