Mano GargždaiŠimtamečiai medžiai Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone – tarp dalyvių ir vienuoliktokė gargždiškė

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Forumo dalyvė Vasarė Gedmintaitė su mokytoja Raimonda Kundrotiene Forumo dalyvė Vasarė Gedmintaitė su mokytoja Raimonda Kundrotiene

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija jau vienuoliktą kartą su 8–12 klasių uostamiesčio moksleiviais organizuoja renginį, skirtą Žemės dienai paminėti. Gamtosauginiame moksleivių forume „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“ pranešimus įvairiomis Klaipėdai aktualiomis gamtosaugos, ekologijos temomis skaitė ir savo įžvalgas apie aplinkosaugines problemas pristatė 15 moksleivių – tarp jų ir gargždiškė Vasarė Gedmintaitė.

 

Gamtosauginio forumo atidarymas prasidėjo Žemės vėliavos iškėlimu, aplinkos ministro Simono Gentvilo ir uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako sveikinimais forumo dalyviams.

Džiugu paminėti, kad į šį forumą buvo pakviesta ir Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazijios IIIa klasės mokinė Vasarė Gedmintaitė. Mokinė pristatė pranešimą temą „Klaipėdos šimtamečiai medžiai – botaniniai gamtos paveldo objektai“. Pranešimą padėjo ruošti biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė. Rengdama pranešimą mokinė aplankė vieną iš seniausių liepų Lietuvoje, valstybės saugomą botaninį gamtos paveldo objektą – storąją Klaipėdos liepą. Manoma, kad jai gali būti 300-400 metų. Taip pat išsiaiškino, jog Klaipėdoje yra Klaipėdos „Skvero ąžuolas“, penki savivaldybės saugomi medžiai: Klaipėdos „Bibliotekos ąžuolas“, augantis vidiniame Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, Klaipėdos ,,Plačiašakis ąžuolas” , augantis J. Janonio gatvėje, o S. Daukanto g. – I. Kanto g. skvere auga Klaipėdos „Skvero ąžuolas“. Klaipėdoje, Paupio rajone auga Paupio ąžuolas ir Storasis uosis. Spėjama, kad visiems šiems medžiams gali būti apie 200 metų.

Džiugu pažymėti, kad mokinė Vasarė ne tik išsiaiškino, bet ir surado Minijos senslėnio valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje augantį valstybės saugomą gamtos paveldo objektą – Rudaičių ąžuolą (Klaipėdos rajonas, Rudaičių kaimas). Tai šventųjų ąžuolų provaikaitis, nes šioje vietoje stūksojo šventas Alkos kalnas.

Savo pranešime mokinė nurodė, kokius kriterijus atitikantys medžiai skelbiami botaniniais gamtos paveldo objektais (svarbu kamieno apimtis 1,3 m aukštyje, medžio aukštis, medžio amžius, medžio estetinė vertė). Vasarės Gedmintaitės pranešimas buvo įvertintas padėka.

Kviestume aplankyti ne tik Klaipėdoje, Klaipėdos rajone augančius botaninius gamtos paminklus, bet ir atkreipti į juos dėmesį keliaujant po Lietuvą. Saugokime gamtos paminklus ateinančioms kartoms!

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 378 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,