Mano GargždaiVeiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komanda varžysis tarptautiniame konkurso „THINK SMART, CREATE GREEN“ finale

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KU nuotr. KU nuotr.

EU-CONEXUS skelbto mokyklų konkurso „Think Smart, Create Green“ nacionaliniame finale, vykusiame Klaipėdos universitete, nugalėtojais tapo Klaipėdos S. Dacho progimnazijos ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos (Klaipėdos raj.) komandos.

 

Konkursas, kurį savo šalyse rengia visi Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS universitetai-partneriai, jau trečiąkart buria moksleiviją azartiškoms komandinėms kovoms ekoidėjų kūrybos srityje. Lietuvoje šiam konkursui registravosi 18 komandų. 12-14 amžiaus kategorijoje varžęsi mokiniai turėjo sukurti savo mokyklos viziją, o vyresnėliai, 14-16 metų konkurso dalyviai, turėjo pateikti vizualizacijas, kaip pagal tvarumo, ekologiškumo principus gali būti transformuota jų pasirinkta viešoji erdvė. Visos finalininkų komandos savo projektus turėjo pristatyti ir argumentuoti viešame renginyje. Jų darbus vertino komisija, sudaryta iš Klaipėdos universiteto dėstytojų bei tvarumą puoselėjančių verslo įmonių atstovų.

Iš Klaipėdos S. Dacho progimnazijos konkursui registravosi net dvi komandos. Sėkmė nusišypsojo projektui „Tiny Green Feet Towards Environmentally Friendly School“. Moksleiviai konkursui pateikė įtikinantį ir iki smulkmenų apgalvotą aplinkai draugiškos mokyklos maketą. Tokioje mokykloje patalpų apšvietimas „sutvarkytas“ taip, kad būtų taupiai naudojama elektros energija; saugodamiesi nuo triukšmo ir taršos, mokiniai pastato sienas apželdino augalais, o juos laisto su vandeniu, surinktu per lietų; beje, ir daržovės maistui „auginamos“ mokinių sukurtos mokyklos sode, o į pamokas važiuojama tik su dviračiais.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių komanda, finale pristačiusi projektą ECO-CITY, nupiešė futuristinį savo miestelio vaizdą. Populiaria „Minecraft“ programa sukurtas ateities Veiviržėnų modelis – žalioji oazė su šiuolaikiškos architektūros pastatais, kurioje nėra matyti jokių transporto priemonių. Jis kursuoja tik požeminėmis trasomis, o miesto aplinka, kurioje daug žalumos, švari ir užtikrina kokybiškas bei tvarias gyvenimo sąlygas žmonėms.

Nacionalinio finalo nugalėtojai buvo apdovanoti solidžiais prizais – belaidėmis ausinėmis. Jie taip pat pelnė teisę savo projektus pateikti baigiamajame EU-CONEXUS etape, kuriame dvejose amžiaus kategorijose varžysis net 9 valstybių komandos. Tarptautinis finalas – jau gegužės 4 dieną! Linkime sėkmės mūsų šalies atstovams!

 

Renginio akimirkos Klaipėdos universiteto nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 121 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,