Mano GargždaiMoksleiviai antrą kartą kviečiami pasitikrinti žinias Demokratijos žinių konkurse

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių iliustr. Organizatorių iliustr.

Jau kitą savaitę, balandžio 20-ąją, antrą kartą startuoja Demokratijos žinių konkursas, kurį organizuoja Seimo kanceliarija kartu su informaciniu partneriu naujienų portalu lrt.lt.

 

9–12 klasių mokiniams skirtu konkursu siekiama paskatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.

„Lietuva nuėjo ilgą kelią, kol įtvirtino demokratiją, kuri nėra vien tik valstybės valdymo forma. Pastaruoju metu sakydami „demokratija“ dažnai omenyje turime laisvę, žmogaus teisių paisymą, lygybę. Bet demokratija kartu yra ir piliečių valdžia, kuri stipri tiek, kiek aktyvi visuomenė, kiek ji pasitiki valdžios institucijomis ir, be abejo, kiek žino apie valstybę ir jos valdymą“, – pažymi konkurso globėja Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pernai pirmą kartą surengtas renginys sulaukė daugiau kaip 3000 dalyvių. „Tai, jog pirmame demokratijos žinių konkurse dalyvavo tiek daug moksleivių, rodo, kad auga naujos kartos piliečiai, kuriems ne vis viena, kas ir kaip vyksta jų valstybėje. Linkiu toliau puoselėti pilietiškumą ir atsakomybę už gimtąją šalį!“ – džiaugdamasi moksleivių aktyvumu sako Seimo Pirmininkė.

Pirmajame pilietinio raštingumo žinių patikrinimo etape, kuris vyks visą balandžio 20 dieną nuotoliniu būdu, reikės įveikti 30 testo tipo klausimų. 60 geriausiai pasirodžiusių moksleivių bus pakviesti į gegužės 6 d. Seimo rūmuose rengiamą finalą. Finale be testo klausimų geriausiųjų lauks Seimo darbo simuliacijos iššūkis.

Finaliniame etape konkurso laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti specialiais išmaniaisiais prizais, kelionėmis į Europos Parlamentą ir Seimo suvenyrais.

Nors konkursas skirtas 9–12 klasių mokiniams, bet jėgas išbandyti gali visi bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai.

Daugiau informacijos apie konkurso taisykles ir eigą rasti, taip pat nuotoliniu būdu testą atlikti bus galima internete adresu www.dzk.lrt.lt.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 174 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,