Mano GargždaiEtnokultūros diena: nuo kraičio skrynių, delmonų rašto iki gausios pavasario mugės

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Aurikos Papievienės nuotr. Aurikos Papievienės nuotr.

Balandžio 18 d. gražiausiais lietuviškų tradicijų akordais Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinėje mokykloje nuvilnijo netradicinio ugdymo diena – Etnokultūros diena. Visos veiklos, skirtos lietuviškumo, tautiškumo, tradicijų puoselėjimui, susijungė į nuostabią pynę, išmargintą įvairiausiais raštais. Ši diena – viena iš etnokultūros projekto „Mažais žingsneliais po Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją“ numatytų veiklų.

 

Mokiniai susipažino su lietuvių liaudies žaidimais, tradicijomis, papročiais, etnografiniais regionais, žvakių liejimu, riešinių mezgimu, vilnos vėlimu, delmonų, skrynių raštais ir spalvomis. Tokią turtingą pažintį su tradiciniais amatais mums įgyvendinti padėjo atvykę svečiai-edukatoriai: Jonas Kavaliauskas, Svajūnė Anužienė, Birutė Čepienė, Adomas Smalakys, Indrė Polisčiuk ir mūsų mokyklos mokytojai.

Netradicinę dieną vainikavo lietuvių liaudies šokiais prasidėjusi pavasarinė mugė. Linksmus, tautiniais ritmais skambančius, šokius mums padovanojo Kretingos J. Pabrėžos Universitetinės gimnazijos šokių kolektyvas (vadovas Ingridas Kiškys) ir mūsų mokyklos ketvirtokai.

Mugės svečiai turėjo puikią progą įsigyti ne tik įvairių rankdarbių, paveikslų, bet ir pačių gardžiausių kepinių.

Dėkojame edukatoriams, šokėjams, mugės svečiams ir mokinių tėveliams už pagalbą organizuojant Etnokultūros dieną.

Projektas iš dalies finansuojamas Klaipėdos r. savivaldybės.

Projekto koordinatorė mokytoja Zita Genutienė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 162 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,