Mano Gargždai„Knygos teatras“ kviečia į nemokamą spektaklį „Prabangos“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių iliustr. Organizatorių iliustr.

Gegužės 10 d., 17.30 val., Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje „Knygos teatras“ pristato spektaklį „Prabangos“, pagal Jurgio Savickio noveles.

 

„Prabangos“ – tai elegantiškos, lengvos, šmaikščios ir neabejotinai kitokios lietuvių literatūros istorijos perkeltos į teatro sceną. Spektaklis sukurtas pagal lietuvių literatūros rašytojo Jurgio Savickio noveles „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ (1928 m. ).

Vienas spektaklio leitmotyvų – prabanga patirti: gyventi, mirti, mylėti. Tragikomedijos veikėjai yra trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas. Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją iki sulauks atleidimo, todėl istorijų sekimas – vienintelis joms likęs pasitenkinimo šaltinis. Iš gabalinio cukraus sukurta scenos dekoracija – malonumų, kurių vėlės nebegali patirti, metafora. Cukraus saldumas joms nepasiekiamas, jis tarsi smėlis, talkas.

J. Savickis – labai intensyvaus, glausto rašymo stiliaus menininkas, reformatorius, kuris perdėm rimtoje lietuvių literatūroje vienas iš pirmųjų pradėjo vartoti ironiją, humorą, parodiją ir leido sau pažaisti ne tik įprastais lietuvių literatūros stiliais, tematika bei pasaulėžiūra, bet ir skaitytojų lūkesčiais. Netikėtus veikėjų minčių, elgesio ir sykiu siužeto vingius patirs ir spektaklio žiūrovai.

Rinktiniai J. Savickio tekstai, įspūdingi Jurgitos Januškevičiūtės kostiumai, spektakliui sukurta, specialiaisiais efektais pasižyminti Martynos Bartkutės juvelyrika ir senoviniai kvepalai, kurie yra neatsiejama kiekvieno personažo dalis. Taip į vieną sujungiama daugybė menų nuo teksto, vaidybos iki kostiumų, kvapų ir išskirtinės, specialiai spektakliui sukurtos juvelyrikos. Ši menų sintezė paliks žiūrovui ilgam išliekantį įspūdį. Pagrindinius tragikomedijos vaidmenis atlieka Redita Dominaitytė, Virginija Kuklytė, Eimutis Kvoščiauskas/ Šarūnas Gedvilas. Režisierius – Alius Veverskis.

Renginys finansuojamas Klaipėdos rajono savivaldybės pagal Informacinio gyventojų skatinimo projektų rėmimo programą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 286 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,