Mano GargždaiKlaipėdos kamerinio orkestro koncerte džiazas jungsis su klasika

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos koncertų salės nuotr. Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras kartu su dirigentu Leifu Karlssonu (Švedija), saksofonininku Jukka Perko (Suomija) ir lietuvaite klarnetininke Morta Kacion atliks klasikinę muziką ir džiazą sujungiančią programą. Atlikėjai interpretuos Charlie Parkerio, Dago Wireno, Aarono Coplando ir kitų kompozitorių kūrinius. Koncertas „Klasika sutinka džiazą“ Klaipėdos koncertų salėje (KKS) skambės gegužės 26 dieną 18.30 valandą.

 

Jungia skirtingus muzikos žanrus

Pasak M. Bačkaus, koncerto istorija kuriama aplink legendinę džiazo asmenybę Ch. Parkerį. XX amžiaus viduryje gyvenęs amerikiečių saksofono virtuozas ir kompozitorius pristatė daug revoliucingų ritmo bei harmonijos idėjų, pakeitusių džiazo muzikos pasaulį. Kūrėjas daug dėmesio skyrė ir klasikinės muzikos pažinimui. Visa tai įkvėpė naujo tipo kūrybą, kurioje kartu skamba džiazo ir klasikinės muzikos elementai. Koncerte bus atliktos suomių kompozitoriaus, aranžuotojo ir pedagogo Vellu Halkosalmi parengtos Ch. Parkerio kūrinių aranžuotės.

„Šalia Ch. Parkerio norime padaryti sąsajas su tuo metu kūrusiais kompozitoriais, buvusiais džiazo įtakoje, bet nebūtinai tiesiogiai,“ – likusią programą apibendrina M. Bačkus. Tarp kompozitorių – XX amžiuje kūręs švedas D. Wirénas, kurio žymiausias kūrinys „Serenada styginiams“ skambės šiame koncerte.

Solistė M. Kacion pasakojo, kad A. Coplando koncertas yra tiltas, jungiantis klasiką ir džiazą. „Programa, gana neįprastos formos tradiciniam koncertui, susideda iš dviejų dalių. Pirmoji itin nostalgiška, nukels mus į Apalačų kalnus Šiaurės Amerikoje. Man patinka grojant įsivaizduoti, kad stoviu kalno viršūnėje ir žvelgiu žemyn į kalnų žalumas, gamtą. Tai suteikia nepaprastą ramybės pojūtį“, – atskleidžia klarnetininkė. – „Antroji dalis, ko gero paveikta to, kad A. Coplandas kelis mėnesius gyveno Lotynų Amerikoje, mat šioje dalyje pastebimas gana chaotiškas džiazo ir lotynų ritmo derinys“, – teigia atlikėja.

 

Premjeriniai pasirodymai

Kaip solistas pirmąjį kartą KKS altiniu saksofonu gros suomių atlikėjas J. Perko. Jis savo veikloje derina džiazą ir klasikinę muziką. Karjeros pradžioje saksofonininkas daugiausiai grojo orkestrų sudėtyse, vėliau susikoncentravo į solinę karjerą. J. Perko yra išleidęs net 12 saksofono muzikos albumų.

Klausytojai taip pat išgirs A. Coplando Koncertą klarnetui ir styginiams. Jį užsakė žymus džiazo atlikėjas, svingo karaliumi pramintas klarnetininkas Benny’is Goodmanas. Solo partiją atliks pirmą kartą KKS scenoje pasirodysianti jaunosios kartos atlikėja M. Kacion.

Koncerto dirigentas L. Karlssonas yra Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas. Jo biografijoje – virš 250 pasaulinių premjerų, pasaulinio pripažinimo sulaukusio perkusijos ansamblio „Kroumata” įkūrimas, darbas ir pelnyti apdovanojimai su įvairiais Skandinavijos orkestrais. L. Karlssonas pirmąjį kartą diriguos Klaipėdos kameriniam orkestrui.

Klausytojai kviečiami į džiazo ir klasikinės muzikos koncertą gegužės 26 d. 18.30 val. KKS.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 356 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,