Mano GargždaiUžimtumo tarnyba konsultacijoms pasitelks naują skaitmeninį įrankį „Pažink save“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Darbo ieškančių asmenų įsidarbinimo galimybes gali įvertinti ne tik konsultantai, bet ir patys klientai. Pagal šią idėją sukurtą ir išmėgintą įrankį pradeda naudoti Užimtumo tarnyba. Tikimasi, kad tai padės žmonėms geriau įsivertinti asmenines savybes ir pasirinkti tinkamiausią profesinę kryptį.

 

„Į mus besikreipiantieji yra atsidūrę pokyčių kelyje ir dažnai pripažįsta nežinantys, ką norėtų veikti ateityje. Bet būna situacijų, kai kliento norai pernelyg dideli, prasilenkia su įsidarbinimo galimybėmis. Ši naujovė padės rasti kompromisą ir pasiekti geriausią rezultatą“, – apie mokslininkų sukurtą įrankį „Pažink save“ pasakojo Užimtumo tarnybos Projektų valdymo skyriaus vedėja Edita Mackevič.

Naudodamiesi šia platforma darbuotojai galės rinktis, kokius testus ar klausimynus naudingiausia atlikti, matys pildymo progresą ir gaus išsamias ataskaitas su rekomendacijomis, kokios profesijos ir veiklos klientui labiausiai tiktų.

Darbo ieškantieji galės klausimynus pildyti bet kuriuo paros metu iš bet kokių įrenginių, turinčių prieigą prie interneto. Gavęs atsakymus apie savo gebėjimus, asmenines savybes, silpnybes ir stiprybes, klientas galės savarankiškai įsivertinti galimybes darbo rinkoje.

Užpildęs testus ir klausimynus, klientas gaus profesijų bei veiklų sąrašą, atsakantį į klausimus, ką jis galėtų dirbti atsižvelgiant į unikalias savybes, gebėjimų įvertinimus. Įrankis pateiks ir išsamią informaciją, kokiose srityse reikėtų tobulinti kompetencijas.

E.Mackevič neabejoja, kad įrankis prisidės prie Užimtumo tarnybos paslaugų skaitmenizavimo ir leis daugiau laiko skirti kliento konsultacijoms: „Darbo ieškantieji atsineša įvairių patirčių ir emocijų. Vieni darbus keičia kas kelis mėnesius, nesugeba įsitvirtinti darbo rinkoje. Kiti ryžtasi išeiti iš nemėgstamos profesinės srities, nes nori pokyčių. Profesionalus įrankio vertinimas pasiūlys sprendimų kryptis, o konsultantai – konkrečias priemones tikslams pasiekti.“

Mokslininkų ir praktikų komanda šį įrankį sukūrė kaip platformą. Ji yra išsami, lanksti, draugiška vartotojams. Siūlomos profesijos suderintos su Tarptautiniu standartiniu veiklų klasifikatoriumi. Dirbti su šiuo įrankiu jau apmokyti 99 karjeros konsultantai.

Šio įrankis sukurtas pasinaudojus Europos Socialinio fondo finansuojamais projektais jaunimui „Atrask save“ ir „Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“. Pastarajame projekte dirbusiems psichologams buvo suteikta galimybė darbui pasitelkti asmenybės bruožų testus. Pastebėta, kad naudojant testavimo įrankį, jaunuolių konsultacijos tapo daug efektyvesnės ir labiau atitinkančios klientų poreikius.

Gavus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pritarimą, iš sutaupytų projekto lėšų su mokslininkų komanda buvo sukurtas asmenybės bruožų ir profesinio kryptingumo ryšio nustatymo įrankis.

„Ši platforma – itin paprasta ir prieinama bet kokio amžiaus ar išsilavinimo žmonėms. Bet svarbiausia, kad testai, klausimynai ir užduotys neturi teisingų ar klaidingų atsakymų. Jie tik padeda klientams pažinti save“, – pabrėžė Projektų skyriaus vedėja.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 347 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,