Mano GargždaiLietuvos apeliacinis teismas paliko galioti ankstesnio teismo nuosprendį buvusiems Klaipėdos NDNT vedėjams ir juos papirkusiems asmenims

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
A. Pilaitienės nuotr. A. Pilaitienės nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas, antrą kartą apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paliko galioti ankstesnio – Klaipėdos apygardos teismo apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pripažino kaltais 9 asmenis: 3 dabar jau buvusius Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos teritorinių skyrių vedėjus, bei 6 juos papirkusius asmenis. Nuteistiesiems iš viso skirta daugiau nei 98 tūkst. Eur baudų ir taikant turto konfiskavimą – bus išieškota daugiau nei 190 tūkst. Eur turto.

 

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, o jį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Teismas, atmetęs kaltinamųjų gynėjų apeliacinius skundus, paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl kyšininkavimo nuteisti du buvę NDNT Klaipėdos teritorinių skyrių vedėjai, jiems skirtos galutinės baudos: Olgai Kulik – 34 873 Eur bauda, konfiskuoti gauti kyšiai – 2 720 Eur, o Mindaugui Gyliui – 37 509 Eur bauda, konfiskuoti gauti kyšiai – 4 760 Eur. Taip pat jiems atimta teisė 2 metus dirbti valstybės tarnyboje. Šioje byloje Lietuvos apeliacinis teismas paliko taikytą išplėstinį turto konfiskavimą pagal Baudžiamojo kodekso 723 straipsnį, tačiau sumažino konfiskuotino turto dydį, ir iš O. Kulik konfiskavo daugiau nei 39 600 Eur turtą neproporcingą teisėtoms pajamoms, esant pagrindui manyti, kad jis gautas nusikalstamu būdu, iš M. Gylio – daugiau nei 139 300 Eur turtą.

Teismas šioje byloje buvusią NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėją Reginą Intienę pripažino kalta dėl prekybos poveikiu. Jai skirta galutinė 14 913 Eur bauda ir atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje 2 metus, taip pat konfiskuoti kyšiais gauti 3 730 Eur.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad buvusi NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja R. Intienė, pasinaudodama pažintimis su NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio darbuotojais, pažadėjusi paveikti juos, daugiau nei 20 kartų savo ir kitų asmenų, turinčių teisę priimti sprendimus dėl darbingumo lygio arba jo termino nustatymo, naudai priėmė neteisėtą piniginį atlygį, kurio dalį, kaip kyšį perduodavo buvusiems NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjams O. Kulik ir M. Gyliui.

Taip pat teismas šioje byloje pripažino kaltais dar 6 asmenis, kurie buvo teisiami dėl prekybos poveikiu ar papirkimo, jiems skirtos galutinės baudos – po 1 883 Eur. Be to, atsižvelgęs į tai, kad viena kaltinamoji pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailėjosi bei įvertinęs sprendimui priimti kitas reikšmingas aplinkybes, teismas ją atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 583 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,