Praėjusį savaitgalį Dreverna minėjo garbingą 770-ies metų jubiliejų.
Šeštadienį, nors ir lyjant lietučiui, nuo pat ryto Drevernos sporto aikštelėje rikiavosi jaunieji sportininkai.
Dalyvavo šešios komandos iš Klaipėdos, Saugų, Priekulės, Drevernos, o Jubiliejines 3x3 krepšinio varžybas laimėjo komanda iš Klaipėdos „RKL suolas“
Skania žuvele sportininkus apdovanojo verslininkas Nerijus Jonauskas.
Sportininkai dėkojo Klaipėdos rajono sporto centrui už taures, medalius ir profesionalius teisėjus.
Varžybas organizavo buvęs dreverniškis, dabar jau Venckų km. Ūkininkas, Tomas Balčėnas; Jam talkino Artūras Mickus.
O į jaukią ir išpuoštą kultūros namų salę rinkosi tautiniais rūbais pasidabinę sveteliai iš visų Lietuvos regionų: „Jorija“ iš Kėdainių KC; „Imsrė“ – Jurbarko KC; „Aušrinė“ – Juodkrantės L.Rėzos KC; „Alda“ – Skuodo KC Ylakių skyriaus; „Raskila“ – Birštono KC; „Žvejytės“ ir„Vėlingis“ – Priekulės KC;
14.00 val. folklorinių ansamblų sambūryje „Numezgiau tinklą iš žalio šilko“ suskambo aukštaitiška, šišioniška, dzūkiška, suvalkietiška ir žemaitiška tarmė, liaudiška daina, šokis, muzikikė – kiekviena vis kitokia, įspūdinga, nuoširdžiai atliekama visų septynių dalyvavusių kolektyvų dainininkų, šokėjų, muzikantų ir pasakotojų – tikra atgaiva ausiai, akiai ir širdelei...
Svetelius pasveikino ir kartu dainas ringavo Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė, Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė.
Jei atlikėjai kiek ir pavargo, tai labai greit jėgas atstatė ką tik duris atvėrusiuose amatininkų gildijos „Lamata“ narės, senovinių valgių restauratorės, Editos Nurmi virtuvėlėje... Folkloro mylėtojai negalėjo patikėti, kad „šmekioja“ tikrą egzotišką patiekalą iš bebrienos...
Skambant dūdoms iš Klaipėdos, visą savo galybę, jėgą ir grožį demonstruodami folkloro kolektyvai patraukė link uostelio sutikti tik vieną kartą per metus iš marių gelmių išnarstantį Dievaitį Bangpūtį. O jis negailėjo šiltų žodžių – ir rajono merui Broniui Markauskui, ir Drevernos bendruomenės pirmininkei Linai Strumylienei, daug išmonės ir triūso įdėjusiems kultūros darbuotojams, susirinkusiems Drevernos svečiams. Davęs leidimą paleisti į marias Atminimo vainiką visiems buvusiems Drevernos žvejams, šią apeigą patikėjo rajono merui; panirdamas atgal į marias, įsakė nepamiršti senųjų krašto tradicijų, saugoti ir mylėti Kuršių marias ir jos pakrantes.
Vakarinėje dalyje Drevernos svetelius ir dreverniškius džiugino pop grupės: Tadas ir Iglė; Lemon JOY; Kastytis Kerbedis. Šventę vainikavo triukšmingas fejerverkas;
Atšventėme!
Šventės akimirkas užfiksavo Sima Ulvikienė:
Paveikslėlių galerija
https://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/30100-ant-mari-krastelio-dreverna-atsvente-jubiliejinius-770-uosius-metus#sigProGalleria29384feb9e
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Naujam gyvenimui bus prikeltas Drevernos mokyklos pastatas – jau paskelbtas konkursas darbams
26 balandžio 03, Penktadienis 15:02 Paskelbtas Savivalda
-
Pasaulinei balso dienai unikaliame renginyje susitiks medicinos ekspertai ir scenos profesionalai
26 kovo 31, Antradienis 14:17 Paskelbtas Sveikata
-
Kuršių mariose pasiklydęs vyras išgelbėtas ugniagesių pastangomis
26 vasario 23, Pirmadienis 15:48 Paskelbtas Nusikaltimai ir Nelaimės
-
Kviečiame visuomenę į Drevernos–Svencelės bendrojo plano esamos būklės pristatymą
25 lapkričio 20, Ketvirtadienis 14:03 Paskelbtas Aktualijos
-
Įsibėgėjantys pokyčiai pamario krašte: nauji turizmo, laisvalaikio ir infrastruktūros vėjai
25 lapkričio 18, Antradienis 16:46 Paskelbtas Aktualijos
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 158 svečiai (-ių) ir narių nėra






