Mano GargždaiKlaipėdos rajone praūžė Valstybės dienos minėjimo renginiai (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Akimirka iš šventės Doviluose. S. Vaičienės nuotr. Akimirka iš šventės Doviluose. S. Vaičienės nuotr.

Praėjusią savaitę Klaipėdos rajone netrūko renginių – miestai ir miesteliai šventė Valstybės dieną. Tautiškais simboliais persipynusios švenčių programos bei puikus oras minėti reikšmingą datą kvietė gausybę žmonių.

 

Miestui dovanojo muziką

Liepos 6 d. Gargždų miesto parko amfiteatre miestiečiai bei svečiai iškilmingą renginį pradėjo sugiedoję Gargždų miesto himną. Vėliau Valstybės dienos renginyje skambėjo gražiausios klasikos ir lietuvių liaudies dainos, kurias dovanojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros prof. Vladimiro Prudnikovo klasės studentai.

Taip pat kūrinius miestui dovanojo ir garždiškiai Regimantas Gapšys ir Emilija Bukytė, Erika Kripienė ir Milda Šeškevičienė. Renginį vainikavo 21 val. sugiedota „Tautiška giesmė“.

Domėjosi Dovilų istorija ir paveldu

Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną minėjo ir doviliškiai. Čia vietiniai ir miestelio svečiai turėjo galimybę sudalyvauti ekskursijoje. Pasak organizatorių, buvo planuota, jog etnologo Martyno Jurkaus vedamoje ekskursijoje Dovilų istorijai ir paveldui pažinti dalyvaus viena apie dvidešimties asmenų grupė, tačiau norinčiųjų buvo gerokai daugiau – susirinko dvi grupės po keturiasdešimt ekskursantų. Taip pat šventės metu pristatytos parodos „Dovilai ir doviliškiai“ bei „Atmintis kavos puodelyje. Pasimėgauti lietuvininkų kapija kvietė gastronomijos tyrinėtojas dr. Rimvydas Laužikas. Tėvelius ir vaikus džiugino Klounų teatro „Dulidu“ aktoriai, o vakare gausų būrį žmonių pritraukė Lino Adomaičio bei grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas.

Dėkojo organizatoriams

„Dėkoju Dovilų etninės kultūros centro kolektyvui už puikų darbą įgyvendinant šventės renginius. Organizacinius reikalus puikiai išsprendė meno skyriaus vadovė Simona Daukšienė. Ji maloniai, rūpestingai priėmė pagrindinius šventinio koncerto atlikėjus Liną Adomaitį ir grupę „Antkvariniai Kašpirovskio dantys“, – gerų žodžių prie šventės prisidėjusiems žmonėms negailėjo Dovilų etninės kultūros centro direktorius Jonas Tilvikas.

Pasak vadovo, režisieriaus ir scenografo funkcijas atliko Jolita Vozgirdienė.

„Jos idėja išryškinti Klaipėdos krašto kavos gėrimo tradicijas ir paveldą sulaukė svečių susidomėjimo. Jolita yra ir parodos, skirtos kavos indų istorijai pristatyti, kuratorė bei idėjos autorė. Ji pasirūpino tautodailininko Sauliaus Šedžio paveikslų paroda. Etnologė Dalia Lengvinaitė kuravo fotografijų parodą Dovilai ir doviliškiai. Dalia kartu su renginių organizatore Monika Norgėliene sukūrė improvizuotą kavinę ir joje priėmė svečius. Etnologas Alvydas Vozgirdas rūpinosi šventės erdvėmis, edukacijų priėmimu ir muzikiniu fonu. Etnologas Helmutas Lotužis apskritai buvo visur ir darė viską. Renginių organizatorius Erikas Narbutas rūpinosi pagrindinės scenos įrengimu ir centro erdvių apšvietimu, garso kontrole. Choreografė Eglė Treščenkinienė rūpinosi etninės kultūros centro patalpų ir parodų priežiūra“, – Etninės kultūros centro darbuotojams padėką reiškė J. Tilvikas.

Direktorius dėkojo ir kitiems prie renginio prisidėjusiems žmonėms, kurie rūpinosi šventės vaišėmis, tvarka bei švara, taip pat rėmėjams, seniūnei Nijolei Ilginienei bei visiems susirinkusiems. Anot J. Tilviko, šventė tikrai nebūtų tokia pakili, jei joje nebūtų dalyvavęs folkloro ansamblis Lažupis (vadovė Monika Norgėlienė), iš Lietuvos Šaulių sąjungos 3 rinktinės, Gargždų 309 kuopos šauliai (jų vadas Nerijus Vyšniauksas).

Nutiesė bendrystės tiltus

Šiemet Valstybės dieną kiek kitaip paminėjo ir vėžaitiškiai. Liepos 6 dieną miestelio gyventojai ir svečiai turėjo galimybę Lietuvos himną sugiedoti kartu su Italijos lietuviais. Vėžaičių seniūnijos bendruomenė dalyvaudama projekte „Kultūros ir bendrystės tiltai“ užmezgė ryšius su Italijos Emilija Romagna lietuvių bendruomene, tad Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimo iškilmėse pasitelkiant informacines technologijas Vėžaičių ir San Pietro di Casale miestelių gyventojai Lietuvos himną sugiedojo bendrai.

Susirinko į kino seansą

Veiviržėnų gyventojai taip pat 21 val. prie Laisvės paminklo sugiedojo Tautišką giesmę, pasivaišino saldžiomis vaišėmis, o vėliau susirinko į slėnį, kur žiūrėjo Inesos Kurklietytės fimą šeimai „Drugelio širdis“.

 

Valstybės dienos minėjimo renginiai Doviluose, Gargžduose ir Vėžaičiuose – Sandros Vaičienės, Gargždų kultūros centro savanorės Tomos Bubliauskaitės ir Vėžaičių bendruomenės nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 118 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,